Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mature loving

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 10 Ιουνίου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Mature loving

    Ίσως μιλάω αυθαίρετα χρησιμοποιώντας την ορολογία που συνάντησα και συναντώ..Το αν είναι political correct ,βάσει των δεδομένων σου,μάλλον δεν είναι..Από κει και πέρα έχεις το δίκιο σου,έχω και εγώ το δικό μου..
    Συγνώμη αλλά δε θα το διορθώσω.Εξάλλου διευκρίνισα πως υπάρχει υποκειμενική υπόσταση του όρου..

    Εν τέλει,κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη,ανάλογα την όποια εμπειρία ή αντιμετώπιση του Κ/καθένα μας..
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Incomlete , εχω την ιδια απορια με τον Striker και διαφωνω με την "υποκειμενικη υποσταση του ορου" .... ..... αν γραψεις mature sex στο νετ θα εμφανιστουν δεκαδες φωτο απο πολυ σεξυ κυριες που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο την γοητεια αρκετα νεαροτερων ... αυτο δεν ειναι μονο στο νετ αλλα σημερα το βλεπουμε αρκετα συχνα (πλεον) και γυρω μας ... κυριες ανω των 50 που ειναι τοσο σεξυ που θες να τις .... πιεις στο ποτηρι επι τοπου ....
    απο την αλλη ομως .. μεσα στην πληθωρα φωτο του νετ (mature sex) υπαρχουν και καποιες γριες/γεροι σαν σταφιδες μουχλιασμενες ....
    μιλαμε λοιπον για διαφορα ηλικιας ενος νεαρου με καποιον ανω των 50 ή για το βιτσιο της ρυτιδας και του μαιντανου που θα μοιαζει με μπουλντοκ που φτερνιστικε ? .....  

    ΥΓ .. διαπρεψα παλι στην ορθογραφια .. αϊ σιχτιρ δεν διορθωνω τιποτα ... να μαθω
     
  3. bearcy76

    bearcy76 Regular Member

    Απάντηση: Mature loving

    Εδω ειμαστε!!
    Καταρχας υποθετω οτι ο ορος γεροντοφιλια αναφερεται σε ατομα που ελκυονται απο ηλικιες 65+(αν και σε κανενα δεν αρεσει να τον αποκαλουν γερο,σε οποια ηλικια και αν βρισκεται).
    Επισης ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η δευτερη κατηγορια που αναφερεις δεν υφισταται.Εγω π.χ. νιωθω μια απεχθεια και μονο στη σκεψη οτι θα πηδηξω καποιον που ειναι κατω των 50.Αυτο το "φαινομενο" ειναι συνηθες στον ερωτα μεταξυ αντρων και υπαρχουν πολλα ξενα sites αγγελιων οπου νεαρα ατομα ψαχνουν daddies.Για αυτο το λογο δεν νομιζω οτι μπορει να χαρακτηριστει ως φετιχ.Το ιδιο φανταζομαι ισχυει και για straight που ψαχνουν "γριες κοτες" και για γυναικες που πανε με μεγαλυτερους.Εξαλλου ο σοφος λαος λεει ,μαλλι βαμβακι-καυλι καμακι ,ή αγγλιστι no gray-no play.
    Τα αιτια δεν τα ξερω αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι για μενα δεν ειναι η ελλειψη πατρικου προτυπου.Το μονο που ξερω ειναι οτι οταν βλεπω ενα στρουμπουλο μεσηλικα να περπαταει αμεριμνος στον δρομο(ή ακομα καλυτερα στην παραλια) νιωθω ενα εντονο φουσκωμα στο παντελονι και το τελευταιο πραγμα που σκεφτομαι ειναι η πατρικη στοργη  
     
  4. Απάντηση: Mature loving

    χαχαχα, έλα βρε Inco!!
    Έτσι λέγεται; Έχει και όνομα δηλαδή;
    Δεν μπορώ να κάνω σχέση με άντρα κοντά στην ηλικία μου. Ακόμη και τα 10 έτη διαφοράς μου φαίνονται λίγα.
    Δεν ξέρω τι φταίει για αυτή μου την ..να πω παραξενιά;
    Δεν νοιώθω γεμάτη όμως. Συνήθως επιλέγω τη μοναξιά παρά αυτό.
    Μιλάμε για απόλυτη έλλειψη επικοινωνίας... απόλυτη...
     
  5. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Μεγαλύτερες αλλά και "κοριτσάκια". Πολύ οικείο θέμα μου...

    απλή εξήγηση, θες να γίνεις γιος ή μπαμπάς ανάλογα. Είναι πολύ όμορφα και τα δύο συναισθήματα. Το ιδανικό και σπάνιο είναι να συνυπάρχουν και τα δυο.
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Mature loving

     :xyxwave:Σαν τα milf-ακια δεν εχει!