Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress-slave, fem slave, sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Aν δεν ηταν σκλαβος δεν θα εκανε το ιδιο?
    Ενας Κυριαρχος δηλαδη μπρικια κολαει?
    Ενας αντρας στο "κρεββατι" δεν ειναι σκλαβος.
    (Γνωμη Μου)
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Θα έλεγα να μη μπλέκουμε παραδόσεις (πχ. άνδρας=επιβήτορας) και μηχανιστικές μεθόδους να αποφασίζουν για μας.Τι πάει να πει δηλαδή ότι μία Mistress δεν κάνει sex με τον υποτακτικό της?Ποιός θα το πει αυτό?Όχι ρε παιδιά.Υποτίθεται ότι εκπροσωπούμε ένα χόρο ο οποίος αρέσκεται να δηλώνει ακριβώς την υπέρβαση κάποιων κοινωνικών στερεοτύπων.
    Δε χρειάζεται νομίζω, λοιπόν,να πέσουμε στη λούμπα της απλής μεταβολής των ήδη υπαρχώντων με την προθήκη ενός ωραίου περιτιλίγματος στα πλαίσια της δημιουργίας ενός συστήματος στο οποίο , το μόνο που μας απασχολεί τελικά είναι να είμαστε εμείς απλά άνετοι και οι υπόλοιποι που δεν ακολουθούν τους κανόνες να είναι οι "περίεργοι".
    Για μένα,ο χόρος του bdsm , αποτελεί το ορόσημο της υπέρβασης.Κι όσον αφορά τους κανόνες στο κρεββάτι,αυτοί τελικά είναι θέμα που αφορά αποκλειστικά εμένα και τη γυναίκα που στέκεται απέναντί μου και όποιος δε συμμετέχει μπορεί απλά να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια και να πάει να πνιγεί (εξωραϊσμένα).

    Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη εάν παραφέρθηκα.Απλά τυγχάνει να έχω μια ιδιαίτερη ευαισθησία απέναντι στην οριοθέτηση κανόνων ,το περιεχόμενο των οποίων δεν είναι συναποφασισμένο από εμένα.Ειδικά όταν η καταστρατήγηση αυτών επιφέρει την οποιαδήποτε δεικτοδότηση του "παραβάτη" σαν αντικείμενο προς αποφυγή.

    Με σεβασμό προς όλους,Γρηγόρης.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν Της το λεει και πολυ περισσοτερο δεν Της το επιβάλλει κανένας, παρά μόνο η θεση Της και κατα συνεπεια το μυαλό της.

    Δεν ειναι ομως ο κανονας....
    Καποιες Κυριες μπορουν να κανουν sex με τον σκλαβο τους, τον υπηρετη τους, τον δουλο τους, τον αυλικο τους, τον σταυλιτη τους, τον υδραυλικο τους, η και με το γαλατα της γειτονιας τους.
    Μηπως δεν το βλεπουμε αυτο να συμβαινει καθημερινα?
    Μια χαρα το βρισκω και αυτο και μαζι τους Ειμαι, αν τους αρεσει και την βρισκουν ετσι.

    ....Αλλα για Μενα θα ηταν too mutch.
    Ο σκλαβος ειναι σκλαβος. Πρεπει να ξερει πια ειναι η θεση του απεναντι Μου.
    Δεν του την εδωσα Εγω αυτην την θεση.
    Μονος του την πηρε, την διεκδικησε, την κερδισε.
    Αυτο τον εκφραζει, αυτο αποζητα η ψυχη του.

    Είναι για Μενα παντα, απαραιτητο και πρεπει να κρατηθουν οι αποστασεις.
    Πρεπει ενας σκλαβος να ξερει μεχρι που μπορει να φθασει αυτος, οι υποχρεωσεις του, τα δικαιωματα του, η και οι "απαιτησεις" του - θελω του.
    Δεν Ειμαι Εγω Αυτη που θα δωσω αυτην την "αξια" σε ενα ατομο που επιζητα την ταπεινωση, την τιμωρια και τον εξευτελισμο του απο Εμενα. Δεν ειμαστε ισοι και ομοιοι.
    Αλλωστε σε ένα πραγματικο σκλαβο, δεν είναι ουτε το ζητουμενο του να κατακτησει το κορμι της Αφεντρας του, αλλα ουτε είναι και η φαντασιωση του. Σε ενα σκλαβο, ισως να του αρεσει η Κυρια του να τον χρησιμοποιει σαν δονητη Της, για την σεξουαλικη Της ικανοποιηση... Αλλα δεν θα του ερχοταν καλα αν η Κυρια του, του εδινε στο κρεββατι Της και κατ΄επεκταση στο sex, τον πρωτο ρολο... Τον ρολο αυτο του Αντρα και κατακτητη του κορμιου Της.
    Αν θα συνεβαινε κατι τετοιο, ο σκλαβος θα εχανε την ισορροπια του.
    Η εικονα της Γυναικας Αφεντρας, που σχεδον ενας σκλαβος εχει θεοποιησει και λατρευει, θα κατακερματιστει, η θα γκρεμιστει στα ματια Του.

    Ολ αυτά που γραφω, ξερω ότι πολλους τους σοκαρουν η τους βαζουν σε σκεψεις.
    Δεν είναι τιποτε άλλο από το πώς βλεπω Εγω αυτην την σχεση μεσα από την εμπειρια Μου.
    Μην εκπλησσεστε. Είναι μια αληθεια.
    Aναναφερομαι σε σκλαβους (όχι απλα υποτακτικους) όπως επισης αναφερομαι σε Κυριες (Mistress) και όχι απλα στις Domme, Top, Kinky, κλπ που μπορει σε αυτες οι ρολοι να εχουν διαφορετικα και πολλες αποχρωσεις.
    Για Μενα στην σχεση D/s παιζει στο μαυρο και το ασπρο τα οποια και λατρευω.

    Θα διευκρινησω επισης ότι η σχεση Μ/ς εχει διαφορετικη χροια.
     
    Last edited: 7 Δεκεμβρίου 2006
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    SM_Art_Lady η πρώτη και η τρίτη πρότασή σου, στο σχόλιο που μου γράφεις, είναι κάπως ... αντικρουόμενες. Αν θέλεις διατύπωσέ τες λίγο διαφορετικά γιατί δεν έχω καταλάβει τι εννοείς.
     
  5. ladykiller

    ladykiller New Member

    Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    όπως κι αν το δούμε... οποια χρονική στιγμή και αν πάρουμε -από την ύπαρξη του ανθρώπου, η γυναικεία σεξουαλική ικανοποίηση δεν υπάρχει πουθενά καταγεγραμμένη.

    άλλωστε μέχρι και στις μέρες μας υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως η διείσδυση δεν είναι τίποτα άλλο πέρα από έναν ακόμη τρόπο επιβολής του αρσενικού προς το θηλυκό.

    ίσος αυτός να είναι και ο λόγος που μια mistress δεν "επιτρέπεται" ή "υποβιβάζεται" αν κάνει sex με τον slave της.

    όσο open mind κι αν θεωρείτε η BDSM κοινότητα, πιστεύω πως κι εδώ μέσα είναι δύσκολο να ξεφύγουν κάποιοι από αυτό που γνωρίζουν χρονια και έχει γίνει ένα με το "DNA" τους.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    Ως γυναίκα πιστεύεις εσύ ότι θα υποβιβαστείς , αν κάνεις sex με οποιαδήποτε τρόπο ;
     
  7. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Θέλω να ρωτήσω κάτι τη SM Art Lady.
    Είσαι Mistress στον άντρα σου η αρραβωνιαστικό σου ή απλώς έχεις slaves?
    Με λίγα λόγια, είσαι lifestyler Mistress με οικογένεια και παιδιά ή κινείσαι εκτός αυτού του status?
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είμαι Μistress σε όλες μου τις στιγμές MsAliki. Σαν όλους τους άλλους έχω φυσικά οικογένεια και παιδιά. Για μένα, το να είμαι Μistress δεν είναι ένας τίτλος που τον ¨φοράω¨ όπου και όποτε με βολεύει η εκεί που περνάει.
    Και επειδή υποπτεύομαι ότι η επόμενη ερώτηση σου, έχει να κάνει με το sex και τον τρόπο που την βρίσκω...θα σε πληροφορήσω ότι δεν είναι ο εξής ένας....είναι πολλοί άλλοι και ο νοών νοήτο!
     
  9. antonis34

    antonis34 New Member

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας Κυρία.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σιγα που δεν θα συμφωνουσες!!
    Χρειαζεται να εισαι σκλαβος για να συμφωνησεις σε αυτο?
    Ολα τα αρσενικα της γης (Κυριαρχα, υποτακτικα, χαζα, vanilla ακομα και τα αρσενικα ζωα klp) αυτο κανουν...
    Το κανουν οποτε τους δωθει η ευκαιρια και φυσικα εφοσον μπορουν.
    Sorry δηλαδη.
     
  11. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    Επιτέλους! Η πιο ωραία και σαφής απάντηση ήρθε απο Dame. Οι σκλάβοι και οι σκλάβες, πάντα...μα πάντα προσέφεραν άκρως ερωτικές εμπειρίες στα αφεντικά!
    Δεν νοείται σκλαβιά χωρίς κρεββάτι! Ελεος! Μα αφού όλη η διαδικασία ελέγχου και υποταγής προκαλεί τρομερή επιθυμία πως είναι δυνατό να το παρακάμψουμε?
     
  12. ladykiller

    ladykiller New Member

    Re: Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    άργησα λίγο, αλλα έχει πέσει παρα πολύ δουλειά...

    _ η φράση που χρησιμοποίησα, μπορεί να φαίνεται απόλυτη, αλλα όσο και να μη θέλουμε να το δούμε είναι μια αλήθεια.
    από την αρχαιότητα υπάρχουν κείμενα και συγγράμματα που αναφέρονται στον ερωτα, τον φαλλό, τον τρόπο που οι άντρες κάνανε sex... κανένα κείμενο δεν αναφέρεται στην γυναικα... το παθητικό sex θεωρείτο υποτιμητικό και φυσικό "αναδρο" για ένα αρσενικό μέλος της κοινωνίας.

    η ομοφυλοφιλία, πάντα μεταξύ ανδρών, ήταν κάτι κοινωνικά αποδεκτό αλλα φυσικά ο παθητικώς ή ήταν γυναικα ή σκλάβος.

    ότι την γυναικα την είχαν ένα και το αυτό με τους σκλάβους δεν χρειάζεται να το επισημάνω, ελπίζω.

    τόσα κείμενα για τον φαλλό, αλλα η κλειτορίδα αναφέρεται πρώτη φορα, αν θυμάμαι σωστά, καπου στον δέκατο όγδοο αιώνα.

    τώρα αν πιστεύεται πως όλα αυτά δεν συνηγορούν με το παραπάνω post που έγγραφα για την σεξουαλική ζωή της γυναικας, τότε κάτι κάνουμε λάθος.

    _η αλήθεια θα ήταν πως θα ένιωθα πολύ καλύτερα αν είχα τα "κείμενα" στα χερια μου, και να μη φαίνονται τόσο πολύ λόγια του αέρα αυτά που γράφω... όμως πήγαν λάθος χαρτιά στην ανακύκλωση και δεν μπορώ να βρω τις σημειώσεις μου.

    _και για να τελειώσω.. σαν άνθρωπος [δεν αποδέχομαι κανένα από τα φυλα σαν κάτι που με προσδιορίζει] δεν νιώθω ούτε να υποβιβάζω ούτε να υποβιβάζομαι με το sex.


    _p.s ελπίζω να κάλυψα με την απάντηση μου, αλλιώς εδώ είμαστε..