Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress-slave, fem slave, sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Συγχωρεμένη  .Αλλά θα σε συμβούλευα αγαπητή μου SM_Art_Lady , όπως και όλους μας σε αυτό το φόρουμ να κρατούμε μια πιο διαλλακτική και openminded στάση απέναντι σε κοινωνικά σύνολα τα οποία δεν είμαστε σε θέση εκ των πραγμάτων να γνωρίζουμε εκ βαθέων.Σίγουρα ο καθένας από μας μπορεί να κάνει τις αναγωγές του βασιζόμενος στις εμπειρίες του και ότι βλέπει και ακούει γύρω του.Θα πρέπει να γνωρίζει όμως παράλληλα ότι τα παραπάνω αδυνατούν από μόνα τους να μας δώσουν μια πλήρη εικόνα όταν αναφερόμαστε σε κοινωνικά σύνολα τόσο πολυπληθή ώστε να είναι μαθηματικώς αδύνατο να έρθουμε σε επαφή με κάθε ένα από τα μέλη που τα απαρτίζουν.
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πάντως δεν συνηθίζω να ξέρω κάποιον πριν τον γνωρίσω (άνδρας,γυναίκα,χρηστιανός,μουσουλμάνος, κλπ) κι από τη μεριά μου , όταν ακούω διάφορα αποφθέγματα για τις γυναίκες που προσπαθούν να καθορίσουν ένα ενιαίο χαρακτηριστικό σε αυτές , έχω την τάση να είμαι σκοπτικός. Ακόμη και για συμπεριφορές που με βάση τις εμπειρίες μου θα μπορούσα ίσως να προβώ σε μία άλφα γενίκευση , προτιμώ μια υπερβατική θεώρηση των πραγμάτων που θεωρώ , ότι αν και σε πολλές των περιπτώσεων αποδεικνύεται εσφαλμένη , εντούτοις αποτελεί τη μοναδική μου δικλείδα ασφαλείας , απέναντι σε μία , εν αδίκω , προκαθορισμένη κα προοριοθετημένη από πλευράς μου κατάταξη του ατόμου που έχω απέναντί μου.Γιατί πιστεύω ότι κανείς μας δεν είναι μονοδιάστατος ώστε να μπορεί να αναλυθεί τόσο απλά.
    Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω την αγαπητή ladykiller ,να ψάξει και να παραθέσει κάποια στοιχεία γι' αυτά τα οποία ευαγγελίζεται , καθώς έχω κάποιες αντιρρήσεις για τις οποίες θα γράψω μόνο εάν και εφόσον μου ζητηθεί καθώς θεωρώ ότι ήδη έχω μιλήσει αρκετά.

    Με σεβασμό προς όλους , Γρηγόρης.