Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Moναξιά ή ελευθερία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 11 Ιανουαρίου 2015.

  1. danos

    danos Regular Member

    εσένα αν δεν σ αρέσει μην το παίζεις  
     
  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    μοναξιά... κατάσταση που σου προκύπτει , μοναχικότητα.... κατάσταση που επιλέγεις. Ήδη είναι εμφανές σε ποια πλευρά συχνάζει η ελευθερία.

    Η μοναξιά σου επιβάλλεται από αντικειμενικούς παράγοντες (απώλειες, λάθη, ξενιτειά,αδυναμία επικοινωνίας) Η μοναχικότητα είναι ελεγχόμενη, μπαίνεις και βγαίνεις από αυτή σύμφωνα με τη βούλησή σου. Εάν παραλύσεις μέσα της, μπορεί να εξελιχθεί σε μοναξιά.

    Η ελευθερία (που κατά τη γνώμη μου δεν είναι ουτοπία) μπορεί να σε κάνει μοναχικό. Η ικανοποίηση επίσης. Η αυτογνωσία και ο αυτοέλεγχος προάγουν την ελευθερία και ταυτόχρονα ωθούν στη μοναχικότητα. Όποτε υπήρξα αληθινά ελεύθερος συμπεριφερόμουν σαν μοναχικός. Ακόμα και συναναστρεφόμενος....μόνος ήμουν, και το απολάμβανα.

    Είναι εμφανές ότι δεν έχω πιει τον απογευματινό καφέ μου, ζητώ συγνώμη για την ασυνάρτητη γραφή....
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. Η μοναξιά δύσκολο πραγμα αλλά και απαραίτητο για να εκτιμάει ο άνθρωπος τον ανθρωπο.Ωραίο πράγμα η ελευθερία, ανεκτίμητη ως αγαθό και με κόπο προσωπικό αποκτιέται.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όταν κάποιος/α φοβάται ν' ακούσει την ηχώ των σκέψεων του/της και να κοιτάξει τον εαυτό του/της στα ίδια του/της τα μάτια.
    Αναζητεί απλά ένα σάρκινο μονόδρομο με πολλά "αυτοκίνητα" και ακόμη περισσότερες εξόδους, για να χαθεί στην βουή του, οτιδήποτε εκτός από την απεραντοσύνη ενός μοναχικού freeway.

    H μοναξιά είναι ένα κτήνος, που μιλάει εκκωφαντικά δυνατά...και η ελευθερία το φίμωτρο της...

     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2015
  6. μερικες φορες η απολυτη δεσμευση ανοιγει το μονοπατι που οδηγει στην απολυτη ελευθερια.......
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αν καταλαβαινω καλα το ποστ, προς εγκαταλειψη μου φερνει.
     
  8. danos

    danos Regular Member

    σε αντίθεση με το τοστ που δεν το εγκαταλείπεις, πότε γιατι θα κρυώσει και μετα δεν τρώγετε
     
  9. aethereal

    aethereal Guest

    το πνιγω επιτηδες δεν εχει εισαγωγικα?
     
     
  10. Δεν υπάρχει απόλυτη ελευθερία. Και πως θα μπορούσε άλλωστε με τόσους φόβους, ανασφάλειες, μίσος, εξαρτήσεις, αλλαζονεια και τόσες άλλες συναισθηματικες σαβουρες μεσα μας. Κάποια μορφή ελευθερίας υπάρχει βέβαια στην μοναχικοτητα. Όταν αδειάζεις το μυαλό σου, όταν ο νους ηρεμεί, μακριά από το θόρυβο των ανθρώπων. Αυτή η σιωπή συγκεντρώνει μεγάλη ενέργεια. Αλίμονο σ αυτούς που φοβούνται να κάτσουν μόνοι με τον εαυτό τους. Που δεν έχουν επίγνωση του Ειναι τους και των συναισθηματων τους. Τους λυπαμαι. Και μπορείς να γεύτεις την ελευθερία όταν δεν ανήκεις πουθενά, σε καμία ιδεολογία, σε κανένα μονοπάτι. Από την άλλη όμως θα μπορούσε κάποιος να πει ότι η απόλυτη -εάν υπηρχε-ελευθερία θα ήταν κάπως...βαρετή...Μπορεί και να ήταν. Αλλά κι αυτό είναι ένα λεκτικό συμπέρασμα και όχι η πραγματικότητα. Ποιος ξέρει...;
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2015
  11. brenda

    brenda FU very much

    Μια χαρά γραφή, καθόλου ασυνάρτητη, το κάθε άλλο, crystal clear...
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    E ναι,
    αλλά πρέπει να εξαφανίσεις και το πτώμα