Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

n00b

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 19 Αυγούστου 2017.

  1. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

    Τοτε αφησε το .... το βιντεο αφορα.. αυτο που ποσταρε ο hyde...
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2017
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

    Επανάληψη γιατί Σεπτέμβριος είναι. -
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Από που προκύπτει αυτό που γράφετε;
    Γνωρίζετε τέτοιος Κ και μάλιστα πολλούς;
    Μην βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα και μετά αγωνιάτε να τα αιτιολογήσετε.
    Το να κατηγορείτε αορίστως πολλούς κι αγνώστους για κακούς, δεν κατατάσσει εσάς, στους άλλους τους καλούς.
    Μάλλον στους επιπόλαιους σας κατατάσσει.
    Όσο το παλεύετε για αν το αιτιολογήσετε το κάνετε χειρότερο.
    Πάλι ξεχάσατε ότι μιλάμε για την αρχική προσέγγιση του Κυριάρχου από την υποτακτική, αυτό είναι το θέμα μας.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2017
  4. Ωστε βρισκετε πραγματικα απιθανο το ενδεχομενο να υπαρχουν τετοια "Κ", ε;!!!


    Ο συνδεσμος που εδωσα οδηγει σε μια αλλη συζητηση. Εκει, το τριτο κουοταρισμα μου στο σχολιο μου ειναι το σχολιο μιας εμπειρης σκλαβας, της anthea, που διηγειται την περιπτωση οπου μια οχι νεαρη (στα 40) αλλα απειρη σκλαβα, ειχε την εντυπωση (γιατι αυτο της εμαθαν) πως η σωστη σκλαβα πρεπει να ματωνει καθε φορα! Ειχε μαθει πως αυτο σημαινει να ειναι σκλαβα!

    Λιγο... επικινδυνη αντιληψη, δεν νομιζετε; Και δεν ειναι η μονη, ουτε η μειζονα περιπτωση. Υπαρχουν και χειροτερες περιπτωσεις

    Και παλι καλα, αυτο αφορα το σωμα.

    Υπαρχουν ομως και υ που υπεστησαν αγριο ψυχολογικο πολεμο απο "Κ" , σε βαθμο να κανει ΜΗΝΕΣ να συνελθει ο ψυχισμος τους...

    Λοιπον, οσοι πιστευουν οτι απλως κινδυνολογω, ας μη με ακουσουν. Οσοι θεωρουν απιθανο το ενδεχομενο ενα απειρο υ που λαχταρα να αποδειχθει καλο υ να κινδυνεψει απο ενα κακοβουλο "Κ", απλως ας με αγνοησουν. Δεν υποχρεωσα κανεναν να συμφωνησει.

    Δεν καταλαβαινω την πολεμικη εναντιον μου ουτε το γεγονος οτι παλευω να αποδειξω τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. Απλως αγνοηστε τα γραφομενα μου. Δεν καταλαβαινω γιατι αγωνιζεστε εναντιον μου: καταλαβετε οτι δεν ειμαι εγω ο εχθρος.


    Εγω θεωρησα τη συνεισφορα μου στο νημα χρησιμη για τους νεους και απειρους που ειναι ευκολο να πεσουν θυματα "εμπειρων και παντογνωστων" που απλως θελουν να γουσταρουν ανευθυνα κι επικινδυνα σε βαρος αθωων. Το θεωρειτε απιθανο; Συγχαρηρηρια! Ειστε στους τυχερους που δεν γνωρισαν το κακο.

    Εγω το ειδα και δεν μου αρεσε.

    Δεν θελω να το ξαναδω. Οσο περναει απο το χερι μου θα προσπαθω να το αποτρεψω.-

    Θυμιζω τα σχολια μου:

    1

    και

    2

    Δεν βλεπω που μπορει να διαφωνησει κανεις.

    Οχι, εσεις ξεχασατε εδω και πολλες σελιδες οτι το θεμα του νηματος αφορα συμβουλες προς νεους και απειρους. Εγω, τουλαχιστον, δεν επαψα στιγμη να ειμαι εντος θεματος... Εδωσα συμβουλες που θεωρω σημαντικες. Οποιος/α θελει και τις βρισκει χρησιμες, ας τις ακουσει. Οσοι πιστευουν οτι εγω ειμαι ο "εχθρος" η απλως καποιος "γραφικος" δεν εχουν παρα απλως να με αγνοησουν.


    Και ευχομαι να πανε για ολους ολα καλα.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2017
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Hyde

    Τα αυτονόητα που τονίζεις συνεχώς και αδιαλείπτως φαντάζομαι έχουν γίνει κατανοητά.

    Παρακάτω δε νομίζω οτι είναι κανείς εναντίον σας, ο καθένας με τις απόψεις του.

    Το ότι υπάρχουν πολλών ειδών Κ ή και υπό, δεν είναι δα και κανένα νέο, τέρατα προσωπικά δεν έχω αντιληφθεί να υπάρχουν, όπως και άπειρες σκλαβες ετών 40, κανείς δεν είναι "αθώος" ξέρει που μπλέκει, ποιόν προσεγγίζει και τι θέλει.

    Χρήσιμες οι συμβουλές όλων, απλά όταν επαναλαμβάνεται κάτι κουράζει και εμείς υπήρξαμε άπειροι, όχι χαζοί.

    No offence, all good! ^-^
     
  6. espimain

    espimain Contributor


    Αυτό που εντυπωσιάζει είναι η συνεχής επανάληψη από μέρους σου, των ίδιων συμβουλών, οι οποίες σαφώς και υπάρχουν ξανά και ξανά στο φόρουμ, μια και σε αυτές αναφέρεσαι και με τους συνδέσμους στους οποίους παραπέμπεις.
    Φτάνει τόση τρομοκράτηση των νέων.
    Γιατί αυτή η εμμονή;
     
  7. Αυτο που εντυπωσιαζει espimain ειναι το πεισμα σας να συνεχιζετε τη κουβεντα.

    Δεν προκειται περι εμμονης.

    Απλως δεν εχω κατι περισσοτερο η καλυτερο να πω. Εγω δεν γραφω για να γραφω. Γραφω μονο οταν εχω κατι να πω. Δεν απλωνω την κουβεντα, δεν παρασυρομαι σε αλλες κουβεντες, οπως συνηθως γινεται στα fora. Αυτα που γραφω ειναι τα εκλεκτοτερα μου λογια που ελπιζω να φανουν χρησιμα.

    Ο λογος που τα επαναλαμβανω ειστε εσεις και μονον εσεις. Θα μπορουσατε απλως να με αγνοησετε. Επιλεξατε να αντιπαρατεθειτε για λογο που μονον εσεις γνωριζετε (αφου δεν διαφωνειτε σε τιποτε). Ισως ανηκετε στη κατηγορια εκεινη των ανθρωπων που μπαινουν στα fora απλως για να σχολιαζουν, απλως να βλεπουν το ονομα τους σε πολλα ποστ, σε ατερμονες και ασκοπες συζητησεις.

    Οχι εγω.


    Επαναλαμβανομαι για χαρη σας.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2017
  8. tithon

    tithon Contributor

    πάλι οι άλλοι φταίνε.
     
  9. espimain

    espimain Contributor


    Δεν πειράζει.
    Κάποτε θα καταλάβεις.  


    Αυτά που σου λέω εγώ και άλλοι, να τα εκλάβεις σαν συμβουλές σε nOOb Κυριαρχικούς, γιατί και αυτούς περιλαμβάνει το θέμα.
    Αυτοί να δεις τι χουνέρια μπορούν να πάθουν μέσα στον ενθουσιασμό του νεοφώτιστου.
    Όπως δεν είναι ηλίθιες οι υποτακτικές για να τις συμβουλεύουμε μην τυχόν και πάνε και κουτουλίσουν σε κανένα τοίχο το κεφάλι τους, έτσι και οι νέοι Κυριαρχικοί χωρίς να είναι ηλίθιοι μπορεί να εκτεθούν κάνοντας φιγούρα σωφροσύνης και δίνοντας συμβουλές στα φόρα αναμασώντας κάτι που διάβασαν, κάπου παραδίπλα στο ίδιο φόρουμ..

    Καλή συνέχεια
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2017
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    "Μυαλό έχεις, το αφήνω πάνω σου."
     
  11. Το χειροτερο που μπορει να παθει το Κ που περιγραφεις ειναι να φανει χαζο.

    Το χειροτερο που μπορει νσ παθει το υ που περιγραφω ειναι ανεπανορθωτη ισως ψυχικη και σωματικη ζημια.

    Ισως καποτε κατορθωσετε να το κατανοησετε.

    Εγω επιλεγω να προσπαθω να ειμαι χρησιμος και να προστατευω αυτους που εχουν πραγματικη αναγκη, η αντιμετωπιζουν πραγματικο κινδυνο.


    Βλεπετε, espimain, εγω κι εσεις δεν ειμαστε φτιαγμενοι απο την ιδια παστα...
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ακριβώς δεν μπορείς να αντιληφθείς ότι προσπαθώ να σε προστατέψω από αυτό που σχεδόν έχεις πάθει.
    Και σε επέκταση τις υποτακτικές που μπορεί να πέσουν στα χέρια σου.