Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Polyamory

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος thanasis, στις 12 Μαρτίου 2013.

  1. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Εντάξει, αλλά μια και δεν έχεις δει ακόμα εκείνες τι περιπτώσεις που λες και μέχρι να τις δεις συμφωνείς επι της ουσίας μαζί μου και πάμε παρακάτω.
    Υ.Γ Μπορείς να πεις την γνώμη σου και χωρίς να την "στρογγυλέψεις". Δεν είναι κακό.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ομόφυλα σχήματα δεν παίζουν; Ετεροκανονικό και το Polyamory;  
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Σαφώς και υπάρχει ο κόσμος που οι άνθρωποι και οι σχέσεις κρεατοδιαχωρίζονται σε κατηγορίες μέτριες, μπουρούχες και πεντάμορφες.
    λέγεται κόσμος "τίποτα σημαντικό ζω μοναχα εν λευκό - ρηχό -κομπλεξικό"
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους.

    Το polyamory είναι γι' αυτούς που *ΚΑΙ* το μπορούν *ΚΑΙ* το κάνουν και απαιτεί δύο πράγματα:
    1. Να μη ζηλεύεις ή να μπορείς να διαχειριστείς τη ζήλια σου
    2. Να βρεις και άλλους/άλλες σαν εσένα.
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2023
  5. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Η ουσία δεν αλλάζει οποιοδήποτε φύλο ή σεξουαλικό προσανατολισμό έχουν οι εμπλεκόμενοι. Λες πως για λόγους πολιτικής ορθότητας έπρεπε να το διευκρινίζω με ατελείωτα επίθετα;
    προσπαθώ να καταθέσω μια άποψη και αποφεύγω να μιαμιαρίζω δίχως αρχή μέση και τέλος.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν το σώζεις.
     
  7. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ναι, έτσι πρέπει κανονικά   Κατά τα λοιπά θα πρόσθετα πως είναι *ΚΑΙ* για αυτούς που το θέλουν.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το να το θέλεις δεν αρκεί, πρέπει και να το μπορείς.
     
  9. leuko25

    leuko25 Regular Member

    αστειεύεσαι! Μοιάζω να θέλω να σώσω κάτι; Απο τι να το σώσω, η παρατήρηση σου είναι ασήμαντη και δεν αφορά την ουσία των θέσεων μου. Με ρώτησες αν περιλαμβάνει και άλλους προσανατολισμούς η φύλα και σου απάντησα ότι περιλαμβάνει τους πάντες.
     
  10. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ναι φίλε μου, ισχύει. Επι της ουσίας κάτι άλλο;
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Καταδεικνύει τον τρόπο σκέψης σου ο οποίος ζέχνει πουριτανισμό.
    Μπρε ντελικανή, πάλι σούπα τα 'καμες  
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Επί της ουσίας απάντησα.