Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Polyamory

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος thanasis, στις 12 Μαρτίου 2013.

  1. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Κοίτα δεν έχω αντίρρηση να πεις την τελευταία λέξη αφού το θέλεις τόσο πολύ αλλά ρε παιδί μου ΠΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ.
    Εγώ μπορεί να είμαι ο χειρότερος Οκ. Εκείνο που ουσιαστικά έχεις να πεις είναι πως είμαι ο χειρότερος; Τι νόημα έχει αυτό και οι υπόλοιποι χαρακτηρισμοί που κάνεις; Έχεις μπει στον κόπο να κάνεις τόσα σχόλια. Το ένα απο αυτά αφορούσε τα διαδικαστικά και τα υπόλοιπα πόσο κακός είμαι ξερω γω. Την ίδια την άποψη ούτε ακροθιγώς δεν φαίνεται να μπορείς να καταρρίψεις. Αμφιβάλλω αν ξέρεις και τί γράφω. Διαισθητικά μόνο ξέρεις ότι διαφωνείς αλλά δεν ξέρεις σε τι ακριβώς. Τέλος πάντων, καλό βράδυ.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Του χρόνου θα μας τα πεις καλύτερα για να σε κουβεντολογίσουμε. Με τα μπεμπουλίσματα, μόνο νανάκια.
     
  3. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Ούτε καν. Όλα τα κανονικά πολύγωνα και οι συνδυασμοί τους έχουν θέση στην πολυσυντροφικότητα. Ή δεν ξέρω αν έχεις δει αναπαράσταση περίπλοκων μορίων υδρογονανθράκων, και αυτά παίζουν σαν σχηματάκια. Οπότε βλέπεις πώς ό,τι λες έπειτα, εφόσον βασίζεται στα τριγωνάκια, καταρίπτεται.

    ps.
    Projection much?
     
  4. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ό,τι λεω καταρρίπτεται επειδή η πολυερωτικότητα δεν είναι τρίγωνα αλλά πολύγωνα που μοιάζουν με μόρια υδρογονανθράκων; Τι λες βρε παιδί μου;  
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Όχι καταρρίπτονται τα λεγόμενά σου γιατί είναι επιφανειακές σαχλαμάρες και μικρότητες.
    Είναι τα συμπεράσματά σου βέβαια αλλά τελικά σε εκθέτουν. Γιατί δείχνει οτι το πρόβλημα είναι ο τρόπος που βλέπεις τον κόσμο.

    Νομίζεις ότι είσαι ειλικρινής και ότι λες σκληρές αλήθειες, αλλά όταν δεν έχεις εμβαθύνει καν και η αντίληψή σου είναι λοκαρισμένη στην ασχήμια, δεν μπορείς να φτάσεις σε αλήθεια. Αδικείς τον εαυτό σου με αυτήν την στάση όσο ο υπόλοιπος κόσμος προχωράει..
     
  6. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Εδώ ισχύει η απάντηση που έδωσα στην sapfw όταν απάντησε με αλεπούδες και κρεμαστάρια. Κοινότυποι ψυχολογισμοί και "αυτά τα λες επειδή..." αλλά επι της ουσίας τίποτα.
    Εκτός κι αν θεωρείς ως απάντηση αυτά με τα πολύγωνα και τους υδατάνθρακες και τους υδρογονάνθρακες αλλά στην διαλεκτική αυτά λέγονται "μπακαλιάροι" η "μπακαλιαρισμοί" και ορίζονται ως οι άνευ ουσίας
    μεγαλοστομίες χωρίς νόημα και ειρμό και κυρίως χωρίς συνάφεια με το θέμα της συζήτησης.
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2023
  7. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και χαίρομαι που αφυπνιστήκατε  
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    χαχαχα οκ.
    καλή καρδια.. 
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    επειδή μου έκανες τα μούτρα κιμά και ψάχνω πέτρα να κρυφτώ και επειδή δεν είμαι του δικού σου επιπέδου, θα απαντήσεις εσύ για σένα:

    ε;




    ΥΓ. τα posts σου βρίθουν χολή απόρριψης... να το κοιτάξεις αυτό
     
  10. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Μα τι καλόκαρδες Κυρίες που κατάφερε να μαζέψει ένα γενικό σχόλιο μου για ένα θεωρητικό θέμα.
    Τι τρόποι, τι φινέτσα!!! Και πόσο ψύχραιμες, καλοσυνάτες, συγκροτημένες και τεκμηριωμένες απαντήσεις μου δίνουν.
    Φανταστείτε να λεγα τίποτα και για τις ίδιες προσωπικά
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @leuko25 γενικό σχόλιο για ένα θεωρητικό θέμα το "το polyamoty είναι τρίγωνο με κορυφή ένα σαβορογάμη και βάση δύο μπάζα"; Γιατί αν δεν το κατάλαβες αυτό έγραψες.

    Και στην τελική για ποιον είναι θεωρητικό; Για κάποιους δεν είναι.

    Σου πέρασε η σκέψη ότι οι ίδιες μπορεί να είναι polyamorous και να τις προσέβαλες με την αφοριστική σου θέση;

    Αλήθεια, είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι σου απάντησαν @Keiko Mika, @Dark_Explorer και @iDontKnow;
     
  12. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Το πιστεύεις ότι μου πέρασε η σκέψη αλλά δεν ήθελα να το γράψω; Καλύτερα που το έγραψες εσύ. Ναι, τέτοιο μένος κάποια μόνο αν είσαι σε κάποια κάτω γωνία του τριγώνου μπορεί να δικαιολογηθεί. Κατά τα λοιπά ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ασυναρτησίες και εχθροπαθείς κοινοτυπίες μου απάντησαν και είναι ολοφάνερο. Αν δεν το βλέπεις δεν μπορείς η δεν θες να το δεις για τους λόγους σου που ελπίζω να μην είναι ότι επιδιώκεις εύνοια η σε σέρνουν απ τη μύτη (να μην κάνω κι εγω λίγη δίκη προθέσεων? )