Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Πόσα δίνεις?  ​
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Θα πω σε ποιο άλλο νήμα έχω ανεβάσει σήμερα άκρως αποκαλυπτική φώτο μου    
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος


    Μμμμμ... αυτή την είδα! Κάτι άλλο..κάτι άλλο? ​
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Έχω   Κάνε μου εσύ το ρεζουμέ και θα σου δείξω κάτι που θα το δείχνεις και στις γειτόνισσες  
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ποιος είπε πως είναι χωρίς άδεια?  

    @Ιncomplete

    Μεχρι στιγμης κανεις από τους έντονους κατακριτές δεν αναρωτηθηκε πως γινεται ενα public, πως επιλεγεται ο χωρος, ο χρονος, τι γενικα μετρα προφύλαξης για τους ιδιους και για τους αλλους λαμβανονται κ.ο.κ. Το πρόσεξες?

    Γιατί?

    Γιατί στην πραγματικοτητα εκεινο που επιθυμουν δεν ειναι να εκφρασουν μια προσωπική τους αντιληψη και άποψη που είναι απόλυτα κατανοητό και θεμιτό, όπως έκανε η SM_Art_Lady που λέει δεν καταλαβαινω παιδια τι βρισκετε σ αυτο και προσωπικά δεν την βρισκω με κατι αναλογο,
    δεν είναι να μάθουν από περιέργεια το λιγότερο πως και με πόιους τρόπους κάτι τέτοιο είναι δυνατό και τι βρίσκουν σε αυτό τα άτομα που τους αρέσει μια τέτοια πρακτική, αλλά για να εκφρασουν το "γιάξ τι φρικη" και να κατακρινουν, υποτιμωντας ακριβως τη νοημοσυνη και ικανοτητα των μετεχοντων σε μια public σκηνη να υπολογισουν και να αποφασισουν για ολα αυτα που αναφερω πιο πανω με φανατισμο μαλιστα και προκλησεις, πολυ καλα καλυμμενες παντα - ειναι και τα infractions μην ξεχνιόμαστε.

    Η άποψη μου είναι πως δεν ειμαστε εδω για να κατακρινουμε τα βιτσια των αλλων. Ειμαστε εδω για να ανταλλαζουμε αποψεις, να μαθαινουμε πως αντιλαμβανονται οι μεν ή οι δε καποια πραγματα να διευρυνουμε τις γνωσεις και τους οριζοντες μας ακομη και σε θεματα που δεν την βρισκουμε οι ιδιοι, δεν κατανοούμε τι βρίσκουν οι άλλοι κ.τ.λ..
    Δεν μ αρεσει π.χ. το age play ή το farting fetish ή η κοπρολαγνία. Τα κατακρίνω? Όχι. Τα κρίνω, εκφράζω άποψη αλλά δεν τα κατακρίνω με αναλογο φανατισμό που επιδεικνύει όταν επιτίθεται μια μάνα στον εχθρό που σκότωσε το παιδί της!!!
    Γιατί δεν μου πέφτει λόγος, γιατι αποδεχομαι τη διαφορετικοτητα μας και το δικαίωμα του καθένα να την βρίσκει με ότι γουστάρει.
    Αν κάποιος έρθει π.χ. και χέσει μπροστά μου και με ενοχλήσει τότε θα αντιδράσω όπως θεωρώ εγώ σωστό αλλά δεν θα κάτσω κιολας στο νήμα περι κοπρολαγνείας να ωρύωμαι για φασισμούς και καταπατήσεις δικαιωμάτων και γω δεν ξερω για τι αλλο επειδη δεν γουστάρω να τρώω κόπρανα λες και μου τα έχωσε κανείς στο στόμα με το ζόρι.
    Πέραν τούτου, επειδή δεν με ενδιαφέρει η κοπρολαγνεία δεν μπαίνω καν στο ανάλογο νήμα καθημερινά και δεν γράφω και 15 κατεβατά τη μέρα για ένα θέμα που δεν με αφορά και δεν με απασχολεί.

    Γιατί? Γιατί προτιμώ να ασχολούμαι με θέματα που με αφορούν, να κατανοώ καλύτερα τον εαυτό μου και τις ανάγκες μου και να μαθαίνω από άτομα με ανάλογα ενδιαφέροντα ίσως κάποιους επιπρόσθετους τρόπους, μεθόδους ή πράγματα τα οποία μέχρι τώρα αγνοώ.

    Τα άτομα, που δεν έχουν προσφέρει τίποτα επικοδομητικό σε πολλά θέματα πέρα από τα "φρίκη τι ανώμαλοι κι ανήθικοι είστε οι υπόλοιποι" αναρωτιέμαι γιατί είναι ειδικά σε αυτά τα θέματα. Μήπως στην πραγματικότητα δεν τους απασχολεί τίποτα από το bdsm και απλά είναι εδώ για να κατακρίνουν όλους τους υπόλοιπους σε μια αμφίβολη προσπάθεια επιβεβαίωσης εαυτού και προσωπικών επιλογών? Μήπως έχουν την εντύπωση πως μόνο διαβάλλοντας και κατακρίνοντας και υποτιμώντας ότι οι ίδιοι δεν ασπάζονται και ίσως βρίσκοντας σ αυτό οπαδούς, θα αποδείξουν με κάποιο τρόπο στον εαυτό τους - γιατί κανείς άλλος στην πραγματικότητα δεν νοιάζεται - πως είναι καταξιωμένα μέλη του χώρου και δίκαια φέρουν το ταμπελάκι τους?

    Υ.Γ. Με κάνεις και γράφω πάλι και είπα να μην μιλήσω άλλο σήμερα. Πάω για ντουσάκι, κόπιασε  !
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Έριξα μια πρόχειρη ματιά και είδα μέσες άκρες αυτό που λες εδώ..

    Το να μην είσαι στο πετσί ενός ρόλου,σε κάνει να βλέπεις επιφανειακά κάποια πράγματα.Το να μην μπεις έστω και για λίγο στη θέση ενός ανθρώπου που έχει διαφορετικές επιλογές,σε κάνει -πάλι-να αντιμετωπίζεις πιο σκεπτικιστικά αυτές τις επιλογές.Λάρα επειδή σε αυτές τις περιπτώσεις δε μπορείς να "μπάσεις" κάποιον στον κόσμο σου ,καλύτερα να είσαι λακωνική-ίσα ίσα για την ιδεολογία του πράγματος-και μετά να αποχωρείς από τη συζήτηση.Έτσι και αλλιώς η ιστορία εδώ μέσα μας έχει δείξει πως αυτός που δε θέλει να μάθει,θα συνεχίσει να αρνείται.Νομίζει πως η ενημέρωση αρκεί.Μια απλή ενημέρωση ,όμως, χωρίς να το θέλουμε πολλές φορές υποβιβάζει κάποιους ανθρώπους.Γι΄αυτό χρειάζεται κάποια προσοχή..
     
  7. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Η μόνη που ωρύεται "σαν να σου έχουν σκοτώσει το παιδί" είσαι εσύ. Δείξε λίγο σεβασμό από εκείνον που αξιώνεις.
    Και μην κάνεις εκείνους που ενδιαφέρονται για το αν συγχύζεσαι να μετανιώνουν άρδην.

    Απάντησες σε τίποτα συγκεκριμένα; μας είπες κάτι άλλο από το αν θα μας πάρεις την άδεια για να καυλώσεις ή με τί θα χύσεις, ή πότε κάνεις εμετό;
    Κι αυτά που είπες, ότι δεν κατακρίνεις τα βίτσια των άλλων, μόνο εσύ τα είπες; Γιατί επιλέγεις να μην διαβάζεις αυτά που συγκλίνουν με την άποψή σου αλλά επιμένεις να βλέπεις ότι σε απομονώνουν; Γιατί δεν απευθύνεσαι στο ζουμί του πράγματος; Αν εγώ λέω ότι είναι φασιστικό να με κάνεις με το ζόρι συμμέτοχο σε κάτι που δεν θέλω να γίνω, εσύ γιατί δεν μου δίνεις να καταλάβω γιατί δεν είναι;
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Το θέμα είναι να καταδειχθεί ένα φετίχ;
    To θέμα είναι ποιος θα ενστερνιστεί μία στάση ζωής;
    Το θέμα είναι τίνος η άποψη θα επικρατήσει;
    Το θέμα είναι ποιο συναίσθημα θα αποδειχτεί πιο πρέπον;

    Δε μπορώ να καταλάβω..
     
  9. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Το θέμα είναι ο διάλογος. Και η ποιότητα των αιχμών μας.

    Και πάρε και μια αγκαλιά γιατί δεν μου περισσεύουν πμ.  
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    1000, 999, 998, 997...
     
  11. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    φτου και βγαίνεις;  

    κι έλεγα...πού είναι ο άλλος ξενύχτης;  
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Εδώ είμαι... Προτιμώ όμως, πριν φτάσω μετρώντας ανάποδα μέχρι το 1, να μη μιλήσω...