Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Roman Catholic Church Fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Babylon, στις 4 Μαρτίου 2009.

Tags:
  1. Babylon

    Babylon Regular Member

    Χα!

    Βλεπω ειμαστε σε φορμα σημερα... : )
     
  2. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Αγγελούδια. Σπέρμα. Ρόμαν Κάθολικς. Τί άλλο να ζητήσει κανείς απ' αυτή τη ζωή (ή την άλλη  ;-)


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Roman Catholic Church Fetish

    Άντε να δούμε και τα φετιχ της ορθοδοξίας. Είμαι σίγουρος πως πολλοί ορθοί θα ορθωθούν και ορθωμένοι θα αντιδράσουν.
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2009
  4. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Roman Catholic Church Fetish


    Αν ειναι να ορθωθουν οπως φανταζομαι μια χαρα μου ακουγεται.....  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. θα θελα να μουνα παπάς και να ερθουν οι αμαρτωλες για εξομολόγηση και τιμωρία  

    ως γνωστό οι παπάδες στα χωριά εξυπηρετούν και άλλους σκοπούς εκτός απο τις τελετουργίες

    στις πόλεις συνήθως την βρίσκουν μεταξύ τους  
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2009
  7. female

    female Contributor



    Ενοχή και αγνότητα, αμαρτία και λαγνεία, παράβαση και πόθος, παραβίαση και απόλαυση, επιθυμία και ηθική. Οι αντιφάσεις και οι παραβάσεις συχνά φέρουν γοητεία.



     
    Hieronymus Bosch







     



     



     



     



     



     



     


     
  8. Babylon

    Babylon Regular Member

    Νομιζω απο τα πιο σεξι πραγματα που χω δει ποτε σε ταινια.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Babylon

    Babylon Regular Member



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Εγώ γιατί στεναχωριέμαι όταν βλέπω τέτοια πράγματα;

    Castigo corpus meum? Τί λέει καλέ αυτός; 

    Έχω μια καλύτερη προσευχή:

    I sing the Body electric...

    ΥΓ. Είμαι εντελώς άσχετη με το νήμα άραγε;
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Εμένα πάλι μου φαίνονται πολύ ξενέρωτα όλα αυτά  
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Παρά το γεγονός ότι με αηδιάζει μία κοσμοθεωρία που θα επιζητούσε την τιμωρία του σώματος και την αποχή από την απόλαυση per se, πρέπει να παραδεχτώ ότι το τελετουργικό του Καθολικισμού (όπως και τα σχετικά props), ως ένα φετιχιστικό παιχνίδι και μόνο, με εξιτάρει. Δεν θα μπορέσω ποτέ να ξεχάσω την Μαρί Γκαμπριέλ στο μοναστήρι, ας πούμε, ακόμη και αν θα το ήθελα. Νομίζω ότι με εξιτάρει η ίδια η ιδέα του απαγορευμένου. Για παράδειγμα, καυλώνω πολύ περισσότερο όταν δεν έχω άδεια για οργασμό από ότι όταν είμαι αφημένη να χειριστώ μόνη μου το θέμα. 

    Σε έναν κόσμο όπως αυτόν της Μαρί Γκαμπριέλ, θα ήμουν σε μόνιμη διέγερση (και σε μόνιμη τιμωρία, φαντάζομαι). Αλλά το να διανοηθώ να τιμωρήσω το σώμα μου για την επιθυμία του, με στόχο την αποχή από την απόλαυση, το κατατάσσω στον χώρο του νοσηρού. Η τιμωρία του σώματος ή η πειθαρχία αυτού, δεν έχει για μένα σκοπό την πάταξη της επιθυμίας, αλλά την αύξησή της, με τελικό σκοπό την επίτευξη ακόμη μεγαλύτερης απόλαυσης. (Στο πυρ το εξώτερον, το πουτανάκι...) 

    Ένας καθολικός παπάς που μου έκανε μεγάλη εντύπωση ήταν ο Κορεάτης από την πρόσφατη ταινία Thirst, του Park Chan-wook, σκηνοθέτη του Oldboy. Αυτός, υπέκυψε στο τραγούδι των σειρήνων της απόλαυσης...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014