Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Roman Catholic Church Fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Babylon, στις 4 Μαρτίου 2009.

Tags:
  1. Babylon

    Babylon Regular Member

    Και εμένα. Φοβερά. Και σιχαίνομαι τους φανατικούς κάθε θρησκείας και ειδικά τους υποκριτές της ιεράς εξέτασης που την καταπιεσμένη τους σεξουλικότητα την βγάζανε αντί σε υγειή ερωτισμό σε βία και θάνατο. Για αυτό και με ιντριγγάρει τόσο αυτό το concept, επειδή το σιχαίνομαι τόσο πολύ. Όπως έχουμε πει πολλές φορές, το sexualization μιας αρνητικής φάσης. Επίσης, εμένα με φτιάχνει η ιδέα του τοπ να έχει την κοσμοθεωρία που επιζητά την τιμωρία του σώματος και να νιώθει ενοχές για την σεξουαλική του επιθυμία (στο role play όχι πραγματικά), όχι εγώ να έχω αυτόν το ρόλο. Για παράδειγμα μια φάση εξομολόγισης που θα έπρεπε η bottom να παραδεχτεί οτι έχει σεξουαλικές επιθυμίες και να νιώσει ντροπή για αυτές, δεν θα μου έβγαινε με τίποτα. Είναι πολύ έξω από εμένα.

    Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ. Κάτι στη νοσηρότητα της αποχής που περιγράφεις όμως, είναι νομίζω το στοιχείο που με φτιάχνει σε ένα τέτοιο role play.

    Nice....
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Τέλειο. Γι αυτό με φτιάχνει η στολή ενός αξιωματικού των Ναζί, φαντάζομαι... 

    Συμφωνώ. Κάποιες φορές, στο προ-V παρελθόν, χρειάστηκε να ομολογήσω ότι "είμαι μια ξεσκισμένη πουτάνα", "μία σκύλα που της αρέσει να τον παίρνει", μια φορά γαύγισα κιόλας καθώς έχυνα, λολ. Όλα αυτά όμως, χωρίς να αισθανθώ ουδεμία ντροπή. Μάλιστα, παρά το γεγονός ότι είμαι μάλλον μία αρκετά καλή "θεατρίνα", δεν μπορώ εύκολα να προσποιηθώ ντροπή ή αμηχανία. Προσπάθησα να βρω και πράγματα για τα οποία να ντρέπομαι, σε μία προσέγγιση ενός είδους "φετίχ της ντροπής", αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μάλλον είμαι εντελώς ξετσίπωτη, υποψιάζομαι λόγω καταγωγής (ένα χωριό της Δυτ. Μακεδονίας, όπου αχνίζουν τα μνιά τς, για ψύλου πήδημα, όπως όταν αργεί η περίοδος, όταν έρχεται νωρίς η περίοδος, όταν πονάει, όταν δεν πονάει, ή και έτσι, κάθε τόσο, για πλάκα, κακό δεν κάνει... )

    Υπάρχουν αλήθεια τοπ που να παίζουν το παιχνίδι της ενοχής για την δική τους σεξουαλική επιθυμία; Και τί κάνουν; Ξεσπούν πάνω στο Υ όταν καυλώνουν; Μα τί ωραία ιδέα είναι αυτή...Φαντάζομαι τον V να μου λέει, "Έτσι και μου σηκωθεί, θα σε μαστιγώσω..." 

    ΥΓ. (Λες γι αυτό να με δέρνει τόσο πολύ;...)
     
  3. Babylon

    Babylon Regular Member

    Μα αυτό είναι ακριβώς η ιδέα της ιεράς εξέτασης. Είμαι ένας ανώμαλος ενοχικός φανατικός που δεν μπορεί να δεχτεί την δύναμη της γυναικείας σεξουαλικότητας. Οπότε τι κάνω αντί να παραδεχτώ πως θέλω παθιασμένα ένα όμορφο γυναικείο σώμα; Συλλαμβάνω την γκόμενα που με ενδιαφέρει (ή πολλές πολλές γκόμενες που με ενδιαφέρουν σαν ποσότητα όχι σαν ποιότητα) την γδύνω και την υποβάλλω σε μια σειρά με βασανιστήρια βγάζοντας έτσι το απωθημένο μου. Αυτό έκαναν.

    "Έτσι και μου σηκωθεί θα σε μαστιγώσω..." Πιο πολύ κάτι σαν "Σε μισώ που με καβλώνεις και θα σε εκδικηθώ για αυτό."
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μπα, δεν βρήκα ποτέ κανέναν τέτοιο τοπ. Εάν κάποιος με μισούσε πραγματικά που τον καύλωνα, και ήθελε να με εκδικηθεί γι αυτό, θα καθόταν να με κοιτάζει με το ψυχρό του βλέμμα, αντί να με οδηγεί με το μαστίγιό του στις υπέροχες ατραπούς της απόλαυσής Μ/μας. 

    Η υπεροχή του ενσυνείδητου σαδομαζοχισμού...έναντι των ανώμαλων ενοχικών φανατικών με απωθημένα, που οι γκόμενες τους ενδιαφέρουν σαν ποσότητα και όχι σαν ποιότητα...(με το κιλό πάνε άραγε; ) 

    ΥΓ. Επ' αυτού του τελευταίου, θα σου εκμυστηρευθώ κάτι "φριχτό" αλλά απόλυτα αληθινό: η αναγνώριση της "μοναδικότητας" από τον ερωτικό σύντροφο επέρχεται πάντα και μόνο σε όσες / όσους δεν την χρειάζονται... 
     
  5. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Φαντάζομαι ότι υπάρχει συμφωνία ότι το παραπάνω είναι μια μόνο πτυχή της ψυχολογίας και των πρακτικών των «αγίων πατέρων» και λοιπών κοσμικών συνοδοιπόρων του ευαγούς ιδρύματος που δημιούργησε η Ρωμαιοκαθολική Εκκλησία, περισσότερο από φόβο μήπως οι άλλες θρησκείες της περιοχής της Μεσογείου (Ιουδαϊσμός, Μωαμεθανισμός) και οι χριστιανικές «αιρέσεις» (*), της κόψουν τις δουλειές – ήτοι λιγότεροι πιστοί λιγότερα έσοδα.

    Βέβαια ανάμεσα στο προσωπικό του ιδρύματος, σίγουρα θα βρέθηκαν κάποια μπουμπούκια με πολλά σεξουαλικά απωθημένα και τα οποία συνελάμβαναν όποιες γκόμενες τους ενδιέφεραν ή εύρισκαν εύκαιρες και έβγαζαν επάνω τους την κάθε μορφής καταπίεσή τους. Αλλά αυτό έγινε ταυτόχρονα με τις συλλήψεις και τις επακόλουθες περιπέτειες του Τζορντάνο Μπρούνο, του Γαλιλαίου (**), κάποιων χιλιάδων γριών και αντισεξουαλικών (***) «μαγισσών» και τόσων άλλων τυχερών που έκαναν άθελά τους το tour στα υπόγεια της Ιεράς Εξετάσεως.

    (*) Το βάζω εντός εισαγωγικών γιατί δεν δέχομαι ότι η Α ή η Β Εκκλησία κατέχει τη μία και μοναδική αλήθεια.
    (**) Αν και αυτός μάλλον κότεψε και τη γλύτωσε στο τέλος.
    (***) Εκτός αν ήταν και αυτό μια «ανωμαλία» - δεν αμφιβάλλω ότι θα υπήρχαν και τέτοιες περιπτώσεις.

    ΥΓ. Συγγνώμη αν ξέφυγα προς μη-BDSMικές καταστάσεις.
     
    Last edited: 16 Φεβρουαρίου 2010
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πολύ καλή η παρατήρησή σου. Γιατί θεωρούμε ότι το θύμα πρέπει να ήταν νέο και όμορφο; Ο ΝτεΣαντ ακόμη δεν είχε γράψει τη Φιλοσοφία στο Μπουντουάρ... 

    Ίσως αυτού του είδους το σκεπτικό να βασίζεται σε μεταγενέστερη "αισθητική"...Ο σκοπός ενός βασανιστή, τον καιρό που ευδοκιμούσε το κυνήγι μαγισσών, ήταν άραγε απλά να βασανίσει, να κάνει την δουλειά του (με τον τρόπο που κάποιος σήμερα κάνει τη δουλειά του σε ένα σφαγείο ή στο Γκουαντάναμο), ή να εκδικηθεί την εκπάγλου καλλονής νεαρή που του προκαλούσε στύση; (Υποσημείωση: τον καιρό εκείνο, οι περισσότερες γυναίκες των χαμηλών τάξεων πρέπει να ήταν κάτι σαν βρωμερές ξεδοντιάρες, λόγω κακών συνθηκών υγιεινής και ακόμη χειρότερης διατροφής...)

    Βρίσκω επομένως πως έχεις δίκιο. Μάλλον μας παρασύρει το Χόλλυγουντ σε σκέψεις που δεν έχουν και μεγάλη σχέση με τα τεκταινόμενα την εποχή εκείνη...Η διατήρηση ισχύος και εσόδων μου φαίνονται πολύ μεγαλύτερα κίνητρα για άτομα του είδους για τα οποία μιλούμε, παρά η άντληση απόλαυσης από την εξερεύνηση απωθημένων πάνω σε μερικές άθλιες ξεδοντιάρες... 

    Τέλος, πράγματι, φαίνεται ότι η ασχήμια (με την έννοια της ασυμμετρίας των χαρακτηριστικών και του σώματος) του θύματος ίσως και να προσθέτει στην απόλαυση μερικών...Και γιατί αυτό να μην ισχύει και σήμερα; Πρέπει να ομολογήσω ότι κι εγώ δεν είμαι εντελώς αδιάφορη στο συγκεκριμένο βίτσιο...Το ίδιο πιστεύω και αρκετοί ευειδείς άντρες που έτυχε να συναντήσω στον χώρο, πράγμα που πάντα μου προξενούσε εντύπωση - πώς είναι δυνατόν έλεγα, οι περισσότερες γυναίκες να είναι τόσο "ασύμμετρες", ενώ οι περισσότεροι άντρες που συναντώ να είναι από μέτριοι έως πολύ ωραίοι - έως Θεοί... 

    Ίσως να πετύχαμε κάτι εδώ πέρα...Αν δεν βαριόμουν υπερβολικά, θα τόβαζα το νήμα: "Ερώτηση προς Σαδιστές: Προτιμάτε η σύντροφός σας ή η παρτενέρ σας να είναι κατά κάποιο τρόπο ήδη 'ευάλωτη' ή να μην έχει εμφανή σημεία οποιασδήποτε μειονεξίας;"

    Δεν θα έκανα όμως την ίδια ερώτηση προς Σαδίστριες. Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω την αίσθηση ότι εκεί, αυτή η παράμετρος - για κάποιον μυστήριο λόγο - δεν απαιτείται.

    Τί κι αν ξέφυγες; Δεν μπόρεσα να μην το επαναφέρω.
     
  7. Babylon

    Babylon Regular Member

    Ούτε και εγώ έχω γνωρίσει τέτοιο τοπ. Μάλλον επειδή δεν συχνάζω ούτε σε μαναστήρια oύτε σε εκκλησίες. Μιλάω για τα χαρακτηριστικά που θα "δανειζόταν" ο τοπ για να υποδυθεί έναν τέτοιο χαρακτήρα σε roman catholic role play.

    Προφανώς και δεν είναι η μόνη πτυχή, αλλά δυστυχώς είναι ένα πολύ μεγάλο κομμάτι. Η ιερά εξέταση ήταν τεράστια τρομοκρατία και είχα σοκαριστεί μόλις διαπίστωσα πόσο τα περισσότερα απ΄τα βασανιστήρια είχαν έντονο σαδιστικό/σεξουαλικό χαρακτήρα.

    Εδώ όταν λέω "αυτή είναι η ιδέα της ΙΕ" εννοώ όχι γενικά, αλλά στο συγκεκριμένο D/s play.

    Φυσικά δεν ήταν χολλυγουντιανές καλλονές. Για αρχή, ήταν τίγκα στην τρίχα. Αλλά και τα τότε κριτήρια ήταν διαφορετικά. Η τωρινή μοντέλα, ήταν υποθέτω η πιο όμορφη ξεδοντιάρα. Το ότι για εμάς οι δικές τους "μέτριες" θα 'ταν τέρατα, είναι άσχετο.




    Σε απάντηση σε αυτό, παραθέτω το κείμενο. Όχι σαν την μόνη αλήθεια, αλλά είναι μια αρκετά ρεαλιστική οπτική.

    In NEWS1675, we revealed that priests threatened their female penitents in the confessional that, unless they would have sex with them, they would turn them into the Inquisition! So effective was this threat that one dying priest revealed in 1710, "by these diabolical persuasions they were at our command, without fear of revealing the secret." [Page 36, "MASTER-KEY TO POPERY", Father Givens]

    Since so few people today have been taught even the rudiments of history, most do not know what the Inquisition was REALLY and TRULY like. Most people today have no idea of the rampant barbarism and torAs we shall demonstrate, a demonic spirit of sexual obsession and deviant lust blew through this entire Inquisition after the introduction of "The Malleus Maleficarium"; Pope Innocent III issued the Papal Bull on December 5, 1484, that established this document as the standard by which the Inquisition was to be conducted. Celibacy had been in existence at this point for 361 years, enough time for priests to be truly sexually deviant.

    We have declined to put in most of the pictures we have depicting women of this era being sexually abused, and scorned during the time of the Inquisition, simply because we do not want to show sexual body parts on this website; however, this picture does demonstrate the fact that women were sexually abused during the Inquisition, without being so visually graphic.

    Here, you see a condemned woman, accused of being a witch, stripped naked and forced to crawl in front of the leering crowd to a crate where she will be placed and then hung up off the ground for all to see. Catholic priests believed that a witch lost her powers when she was suspended off the ground; therefore, when Soldiers of the Inquisition arrested a woman accused of being a witch, they would pull her physically off the ground and carry her to the dungeon of confinement. This drawing captures the essence of this ridiculous belief.


     

    One of the most heinous of all torture devices used against women in the Inquisition were these "Witch-prickers", pictured here. As you can see, these are really knives. "The Malleus Maleficarium" declared that witches have a "Devil's Mark" somewhere on their body. This required the priestly investigator to indulge himself in carrying out closer scrutiny by stripping the poor woman totally naked and giving her a close inspection. This inspection was often carried out amidst a crowd of men who were merely acting as voyeurs, but ostensibly "forced" to witness this "inspection" because of their religious duty.

     

    The man is suspended with these many ropes so he can be rotated on that exceedingly sharp point sticking into his anus. The pain was incalculable and quickly unbearable. We have other pictures of women being suspended on this same type of sharp point, which is sticking into her female organ!

    In the Inquisition, pain inflicted on sexual organs was very prevalent, another clear sign of the sexual obsession brought on by the perversions of celibacy. This type of sexual perversion has occurred in every Mysteries Religions in all of history: the Babylonian Satanic Mysteries, Egyptian Mysteries, the Greek Mysteries, and the Mysteries of Imperial Rome. Celibate Catholic priests were just the latest to feel the scourge of sexual perversion brought on by celibacy.


     

    Certainly, celibate, "chaste" priests would be very interested in examining 100 women to find the three who had a "supernumerary nipple"! But, the "witch-prickers" would stab each and every one of these "Devil's Marks" with one of these "prickers", these nasty looking knives. Since the entire episode was conducted by a celibate, "chaste" priest, they would get mightily sexually aroused by "examining" women in this manner. Thus, you can understand the next revelation from Thomkins.

    "... there was that depraved compulsion, described by Wilhelm Reich as the 'emotional plague', whereby a pox of sexually malfunctioning 'armored' individuals, unable to enjoy the pleasure of natural lovemaking, set about relieving their pent-up sexuality through ripping, tearing, and burning the very flesh they could neither kiss, caress, nor inflame with pleasure." [Ibid.]


    πηγή: THE TRUE FACE OF THE ROMAN CATHOLIC INQUISITON -- ROTTEN SPIRITUAL FRUIT FROM THE ABYSS OF HELL
     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Roman Catholic Church Fetish

    Παρ' όλο που ούτε εγώ κουβαλάω τις τυφλές ενοχές του προπατορικού αμαρτήματος και άρα η προσπάθεια κάποιου τοπ να με κάνει να αισθανθώ έτσι θα αποτύγχανε, δεν μπορώ να μη συμφωνήσω πως κι εμένα αυτό που περιγράφεις για έναν περίεργο λόγο θα με έφτιαχνε. Να βλέπω δηλαδή στα μάτια του τοπ έναν άκρως καυλωτικό σπαραγμό από την εσωτερική του πάλη ανάμεσα στην επιθυμία και την ενοχή. Φέρνει όμως λίγο σε topping from the bottom αυτό, έτσι δεν είναι; Το να απολαμβάνεις και να καυλώνεις από την έλξη που ασκείς στον τοπ, την οποία αμέσως έρχεται να φρενάρει η ενοχή του, για να τη φουντώσει πάλι η επιθυμία. Περιττό να πω δε, πως όσο πιο πολύ "σκληρός για να πεθάνει" είναι ο κυρίαρχος, τόσο πιο ηδονική θα είναι η ήττα του. Η υπό έχει τον απόλυτο έλεγχο με λίγα λόγια. Pas mal, pas mal  

    Ο καρδηνάλιος και η καλόγριά του, από τον Schiele. Όταν είχα πρωτοδεί αυτό τον πίνακα σε ένα μουσείο της Βιέννης, πρέπει να είχα σταθεί τουλάχιστον μία ώρα να τον κοιτάζω, φεύγοντας και επιστρέφοντας ξανά και ξανά, συνεπαρμένη και ομολογουμένως αρκετά ερεθισμένη.. Και το περίεργο είναι ότι η θρησκεία και αυτή η ενοχική σεξουαλικότητα με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
     
     
  9. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Roman Catholic Church Fetish

    Πολύ σωστά...Βέβαια παρ'όλο που ο τοπ ενδίδει, μετά "εκδικείται" την μπότομ για αυτό, οπότε δεν έχει εκείνη τον απόλυτο έλεγχο ακριβώς.

    Κρύβε λόγια, κρύβε λόγια, γιατί θα φάμε ξύλο, χαχα!

    Υπέροχη εικόνα, θενκς, είχα ξεχάσει τελείως την ύπαρξη της...Και να σκεφτείς πως ο Schiele είναι μάλλον ο ένας απο τους δύο αγαπημένους μου ζωγράφους.
     
  10. Storm

    Storm Regular Member

    Και να που τα hentai μου κολλάνε άψογα ΚΑΙ εδώ.


     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Τώρα κατάλαβα. Με δυσκολεύουν λίγο αυτά με τις ενοχές, ίσως γιατί όλοι οι γνωστοί και φίλοι μου είναι λίγο πολύ καθίκια. 

    Και στις μέρες μας στο Γκουαντάναμο, έτσι το κάνουν.

    Σωστά, σωστά. Αναρωτιέμαι αν οι δικές μας "όμορφες" και καλίγραμμες, θα τους φαίνονταν άσχημες...Θα τις θεωρούσαν άρρωστες, μάλλον...Και τί να βασανίσεις από ένα τόσο κοκαλιάρικο πλάσμα; Ενώ η μπόλικη σάρκα, έχει ψωμί... 

    Σ' ευχαριστώ για το εξαιρετικό κείμενο (πωπω, άναψα...) 

    Ορίστε και μία μικρή συνεισφορά στο νήμα, με πολλή αγάπη...

     

     
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Roman Catholic Church Fetish

    storm θα μπορούσες σε παρακαλώ να μας τα μεταφράσεις κιόλας .
    Όχι τπτ για να καταλάβουμε την ιστορία.
    Στα κινέζικα είμαι λίγο σκράπας