Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

S/M PARTY OLLANDIA

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 8 Μαρτίου 2008.

  1. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    Στο επομενο meeting θα ερθω με το crop στο χερι και οποιον παρει ο χαρος μην τυχον και με περασουν μερικοι για ασχετη απο bdsm pervoslut που βρεθηκε στο forum καταλαθος, μπουχαχαχαχαχαχααααααααααα....

    Καλα να περνατε βρε   τα φιλια μου χχχ
     
  2. spectrum

    spectrum Regular Member

    Re: Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    Λοιπον Jim Jailor η latexduck οπως μετoνομαστηκες εξακολουθεις να εχεις τα ιδια κολληματα οπως και πιο παλια με τα κοριτσια που ανταλασουν γλωσοφιλα κλπ...Τοτε βεβαια τα ειχες αναφερει ως Jim Jailor..

    Κατανοησε λοιπον οτι και ο καλυτερος player s.m παιχνιδιων μπορει να εχει στιγμες τρυφεροτητας και καθε ειδους αλλης σεξουαλικης δραστηριοτητας...Η συχνοτητα η ποσοτητα και η ποιοτητα "βανιλο-παιχνιδιων" σε bdsmers ειναι συχνο φαινομενο και ποικιλει αναλογα την περιπτωση...
    Αλλωστε οι σχεσεις εξουσιας-υποταγης δεν αναιρουν και ουτε αποκλειουν το σεξ και ολα τα συναφη..Απλα σε μια D/s σχεση η εκφραση της σεξουαλικοτητας του υποτακτικου οριζεται απο το Κυριαρχο μελος..Η σεξουαλικοτητα του υπαρχει με την διαφορα οτι ειναι απολυτα ελεγχομενη...
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2008
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ρεεεεεεεεεε αφηστε τα κοριτσια να εκφραστουν ελευθερα!!!!!!!!! 
     
  4. Eri

    Eri

    Μερικοι τελικα.....     μεχρι κ στον εγκεφαλο πια......
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    Δεν είναι sm είναι μόνο σεξουαλική δραστηριότητα αυτό με τις pervotsoules που αναφέρομαι, είδες εσύ κάτι παραπάνω, αν όχι στην πράξη κάτι γραφτό ρε παιδί μου που να εκφράζουν άποψη για το BDSM ή τον σαδομαζοχισμό...? Είναι εδώ μόνο για αυτό τον λόγο... να προκαλούν, δεν με πειράζει που την βρίσκουν έτσι αλλά αν γίνετε για αυτό τον σκοπό ναί με πειράζει γιατί χάνουμε την ουσία την συνάντησης. Δεν ξαναναφέρομαι σε αυτές γιατί έχουν υποστηριχτές και θα την πληρώσω πάλι εγώ...
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA


    Αυτο ακριβως που γραφεις ειναι και η δικια μου απορια Georgia αν μπορουμε να αντεξουμε ενα Ολλανδικο καθαροαιμο S/M παρτυ? Και οχι D/s σχεσουλες, καλαμπουρακια, ψιλοβαλινοηδες φλερτακια,ανταλαγες τηλεφωνων μπας και πηδηξουμε... η πηδηχτουμε.....,κακοηθεις σχολιασμους για τους σκληροπυρηνικους Κυριαρχους/ες Σαδιστες/ριες υποτακτικους/ες μαζοχιστες/ριες,γραφοντας εναντιον τους οτι τα εν οικο μη εν δημο, οτι ειναι επιδειξιες, και διαφορα αλλα τετοια αδιανοητα για το πραγματικο S/M χωρο.

    Δεν κρινω κανενα ουτε τις D/s σχεσεις, ουτε τα περβοτσουλα και τα παιχνιδια τους, ουτε τους gay, ουτε τις λεσβιες, ουτε τους βανιλα,ουτε τους σοκολατα...., αλλα εδω ειναι τα προαναφερθεν στατους προσκολιομενα στον χωρο του S/M (αποψη μου), και κατ' ουσια ειναι φιλοξενουμενοι του χωρου, ( και αυτη αποψη μου, αλλα ειπαμε ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει....), οποτε σε ενα S/M παρτυ θα πρεπει ο/η περβ, ο/η βανιλας ο/η σοκολατας... o/η D/s (το τριτο ξαδελφακι του S/M....) και διαφορα προσκολιομενα στατους στον καθαροαιμο χωρο του S/M, να ειναι ετοιμος/η να δει και οχι να κρινει τον Κυριαρχο/η Σαδιστη/ρια, με την υποτακτικη/ο μαζοχιστρια/η σε πραγματικο S/M παρτυ σε διαφορα session, να δει πραγματικο πονο,πραγματικο Σαδισμο με μαζοχισμο και οχι χαδια, (φυσικα θα υπαρξουν και χαδια καποιες στιγμες),να δει Κυριαρχια και υποταγη που μονο ενας Σαδιστης/ρια και ενας μαζοχιστης/ρια μπορουν να φτασουν μαζι σε αδιανοητα ορια για τους περισσοτερους απο εδω μεσα, να δει απολυτο ξεφτιλισμα και ταπεινωση του αντικειμενου (μαζοχιστρια/η σκλαβας/ου), να δει την μαζοχιστρια σκλαβα οταν τις επιτρεπει ο Αφεντης της να φτανει (χυνει), να μην εχουν σταματιμο η εκρηξεις ηδονης της.

    Το ξερω οτι τα ανωθεν ακουγοντε Κινεζικα γι' αυτους που δεν εχουν σχεση με το πραγματικο S/M, ομως αυτοι που εχουν μεσα τους την Κυριαρχια Σαδισμο, και την υποταγη μαζοχισμο γνωριζουν και καταλαβαινουν πολλα, στη Θεσσαλονικη εμαθα οτι εγινε ενα μικρο δειγμα πραγματικου S/M παρτυ και απο μερικους σχολιαστηκε με ασχημους χαρακτηρισμους.

    Γι' αυτο εχω και εγω την ιδια απορια με την Georgia και την τερεζα αν ενοουσε αυτο που εγραψε η Georgia, οταν θα φτασει η ωρα να γινοντε πραγματικα S/M παρτυ (βλεπε Ολλανδικα, γιατι καποτε θα φτασει και εδω αυτη η ωρα), θα ειναι ετοιμα τα παρελκομενα στατους του χωρου μας να το δεχτουν (αντεξουν που λεει η Georgia) ανετα κατι τετοιο εδω η οχι?
    Δεν μιλαω για τα πραγματικα S/M στατους, δηλαδη Κυριαρχους/ες αλλα Σαδιστες/ριες οχι σκετους Κυριαρχους/ες, υποτακτικες/ους σκλαβες/ους αλλα μαζοχιστριες/τες οχι σκετους υποτακτικους/ες, για τους σκλαβους/ες δεν νοητε κατ' εμε να μην ειναι μαζοχιστες/ριες.

    Δεν κρινω κανενα απλα εκφραζω τις αποψεις μου, παρακαλω οπως εκφρασει ο καθενας την αποψη του αναλογα, αν και ξεφυγαμε απο το θεμα του αρχικου μου ποστ, αλλα μπας και θα παει κανενας στα Ολλανδικα παρτυ που αναφερα...ας οψετε ο Αλλογοσκουφης και η οικονομια του.... που να βρεις τα 500 ευρωπουλα την σημερον ημερα για το ταξιδι, προ το παρον θα μενει ονειρο θερινης νυχτος....... 
     
    Last edited: 11 Μαρτίου 2008
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    Τελικα εισαι ο πρωην jim jailor ?
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    η γνώμη μου είναι οτι πάρα πολύ δύσκολα θα μπορούσε να οργανωθεί και να έρθει εις πέρας αναίμακτα(σε καυγάδες αναφέρομαι ) ενα "ανοικτό" καθαρόαιμο s/m party.έχουμε καταντήσει εδω μέσα στριφνοί,μονόχνωτοι,παρεξηγιάρηδες και στενόμυαλοι
    απ' όσο ξέρω τα private δίνουν και παίρνουν,με επιτυχία,οπότε προτείνω να αρκεστούμε σε αυτά,μέχρι κάποιοι να ωριμάσουν και να συνειδητοποιήσουν σε τι χώρο βρίσκονται,τι δηλώνουν οτι είναι και τι είναι στην πραγματικότητα.
    και να μάθουν να μην κρίνουν τους άλλους : ο καθένας έχει τις προτιμήσεις και τα όριά του.

    και η ηλικία δεν παίζει κανέναν ρόλο(αυτό είναι καθαρά προσωπικό,απλά έψαχνα ευκαιρία να το στριμώξω κάπου! )

    (ολίγον off topic,αλλά αυτά έχουν οι συνειρμοί..)

    όσο για την Θεσσαλονίκη έμαθα οτι πέρασαν υπέρτατα τέλεια!!!!! 
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: S/M PARTY OLLANDIA



    Miκρη σε λιγο ετσι που πας θα βαλεις τα γυαλια σε πολλους πιο μεγαλους και εμπειρους εδω μεσα, αλλα ειπαμε μονο τα καθαροαιμα S/M ατομα μπορουν να καταλαβουν οτι το S/M (Σαδομαχισμος στα Ελληνικα) δεν ειναι μονο γλωσσοφιλα,χουφτομα,και κανενα γρηγορο πηδημα στις τουαλετες του μαγαζιου.....ειναι αλλες πιο σκληρες καταστασεις....,και εσυ καταλαβαινεις πολλα για τον καθαροαιμο S/M χωρο γιατι δεν εισαι απλα υποτακτικη, αλλα εχεις ενα απο τα δυο κυρια συστατικα.....(κατι σαν συνταγη ακουγεται... ) που θελει ο S/M χωρος, τον μαζοχισμο.

    Ερωτηση. Εχει αυπνιες η μικρη....?
     
    Last edited: 10 Μαρτίου 2008
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: S/M PARTY OLLANDIA

    πωπω,ναι...δεν πάει άλλο... 
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    Ωπα Perri γιατί πολύ φόρα έχεις πάρει ….

    @Αυτο ακριβως που γραφεις ειναι και η δικια μου απορια Georgia αν μπορουμε να αντεξουμε ενα Ολλανδικο καθαροαιμο S/M παρτυ? Και οχι D/s σχεσουλες, καλαμπουρακια, ψιλοβαλινοηδες φλερτακια,ανταλαγες τηλεφωνων μπας και πηδηξουμε... η πηδηχτουμε.....,κακοηθεις σχολιασμους για τους σκληροπυρηνικους Κυριαρχους/ες Σαδιστες/ριες υποτακτικους/ες μαζοχιστες/ριες,γραφοντας εναντιον τους οτι τα εν οικο μη εν δημο, οτι ειναι επιδειξιες, και διαφορα αλλα τετοια αδιανοητα για το πραγματικο S/M χωρο.


    Γιατί κάποιος ντε και καλά θα πρέπει όπως λες να ‘’αντέχει’’ ένα Ολλανδικό καθαρόαιμο παρτυ ?
    Γιατί κάποιος ντε και καλά θα πρέπει να του αρέσει κάτι τέτοιο ?
    Γιατί κάποιος ντε και καλά που ανήκει σε αυτό το χώρο πρέπει να συμμετέχει σε ένα τέτοιο πράγμα ,
    και τέλος γιατί ντε και καλά όλα τα άλλα είναι πολύ λίγα και φτωχά και ένα τίποτα μπροστά σε αυτό ?


    @Δεν κρινω κανενα ουτε τις D/s σχεσεις, ουτε τα περβοτσουλα και τα παιχνιδια τους, ουτε τους gay, ουτε τις λεσβιες, ουτε τους βανιλα,ουτε τους σοκολατα...., αλλα εδω ειναι τα προαναφερθεν στατους προσκολιομενα στον χωρο του S/M (αποψη μου), και κατ' ουσια ειναι φιλοξενουμενοι του χωρου, ( και αυτη αποψη μου, αλλα ειπαμε ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει....), οποτε σε ενα S/M παρτυ θα πρεπει ο/η περβ, ο/η βανιλας ο/η σοκολατας... o/η D/s (το τριτο ξαδελφακι του S/M....) και διαφορα προσκολιομενα στατους στον καθαροαιμο χωρο του S/M, να ειναι ετοιμος/η να δει και οχι να κρινει τον Κυριαρχο/η Σαδιστη/ρια, με την υποτακτικη/ο μαζοχιστρια/η σε πραγματικο S/M παρτυ σε διαφορα session, να δει πραγματικο πονο,πραγματικο Σαδισμο με μαζοχισμο και οχι χαδια, (φυσικα θα υπαρξουν και χαδια καποιες στιγμες),να δει Κυριαρχια και υποταγη που μονο ενας Σαδιστης/ρια και ενας μαζοχιστης/ρια μπορουν να φτασουν μαζι σε αδιανοητα ορια για τους περισσοτερους απο εδω μεσα, να δει απολυτο ξεφτιλησμα και ταπηνοση του αντικειμενου (μαζοχιστρια/η σκλαβας/ου), να δει την μαζοχιστρια σκλαβα οταν τις επιτρεπει ο Αφεντης της να φτανει (χυνει), να μην εχουν σταματιμο η εκρηξεις ηδονης της.


    Φυσικά και κρίνεις έμμεσα τους πάντες που δεν θέλουν και δεν τους απασχολεί δεν τους ενδιαφέρει
    να ζήσουν κάτι τέτοιο και δεν βλέπουν το bdsm μέσα από τέτοια παρτυ , και το ζουν μέσα στην σχέση που έχουν .
    Τα όρια , το ξεφτίλισα , την ταπείνωση , την ηδονή και όλα τα άλλα μόνο σε ένα τέτοιο παρτυ τα ζεις
    και αν δεν συμμετέχεις δεν τα ζεις και δεν τα ξέρεις ? Τι γράφεις ?


    @Το ξερω οτι τα ανωθεν ακουγοντε Κινεζικα γι' αυτους που δεν εχουν σχεση με το πραγματικο S/M, ομως αυτοι που εχουν μεσα τους την Κυριαρχια Σαδισμο, και την υποταγη μαζοχισμο γνωριζουν και καταλαβαινουν πολλα, …….


    Κινέζικα ? φυσικά και είναι κινέζικα αυτά που λες αλλά γιατί έχεις συνδέσει το bdsm με τέτοιου είδους παρτυ και θεωρείς πως έξω από αυτά δεν υπάρχει bdsm .
    Αν δεν συμμετέχουν δηλαδή στα παρτυ Κυρίαρχοι και υποτακτικοί έτσι όπως μας τα λες δεν το έχουν ‘’μέσα τους ‘’ αλλά το έχουν απέξω τους ?


    @ Γι' αυτο εχω και εγω την ιδια απορια με την Georgia και την τερεζα αν ενοουσε αυτο που εγραψε η Georgia, οταν θα φτασει η ωρα να γινοντε πραγματικα S/M παρτυ (βλεπε Ολλανδικα, γιατι καποτε θα φτασει και εδω αυτη η ωρα), θα ειναι ετοιμα τα παρελκομενα στατους του χωρου μας να το δεχτουν (αντεξουν που λεει η Georgia) ανετα κατι τετοιο εδω η οχι?
    Δεν μιλαω για τα πραγματικα S/M στατους, δηλαδη Κυριαρχους/ες αλλα Σαδιστες/ριες οχι σκετους Κυριαρχους/ες, υποτακτικες/ους σκλαβες/ους αλλα μαζοχιστριες/τες οχι σκετους υποτακτικους/ες, για τους σκλαβους/ες δεν νοητε κατ' εμε να μην ειναι μαζοχιστες/ριες.


    Μπράβο που έχεις την ίδια απορία με τις κοπέλες ! εύγε !
    Γιατί έχεις κάνει σημαία σου τα παρτυ δεν θα μας λες όμως , γιατί συνδέεις την προσωπική ζωή του καθενός με αυτά επίσης και γιατί ακυρώνεις όσους δεν τους ενδιαφέρει ούτε να δούνε
    ούτε να ζήσουνε κάτι τέτοιο και τους υποβιβάζεις σε άσχετους μη σαδιστές κ μαζοχιστές κλπ

    Έχεις πάρει φόρα και τρέχεις και ώρες ώρες είσαι τόσο πορωμένος με αυτά
    που έχεις εσύ στο μυαλό σου κ θέλεις που νομίζεις πως αυτά όλα είναι τα σωστά
    και όλα τα άλλα που ζουν οι άλλοι λάθος .
    Πρόσεχε όχι πως σκέφτεσαι , αυτό είναι δικό σου θέμα , αλλά πως εκφράζεσαι και γράφεις ,
    γιατί γράφοντας …. ‘’ δεν θέλω να προσβάλω κανέναν ‘’ δεν σημαίνει πως δεν το κάνεις .
    Οι φράσεις αν και γραμμένες δεν καλύπτουν την πραγματικότητα και αυτά που μένουν .
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: S/M PARTY OLLANDIA

    (συγνώμη που απαντάω αν και αναφέρεσαι στον MasterPerris )

    εγω πάντως όταν έγραψα ο,τι έγραψα,δεν είχα στο μυαλό μου το οτι όλοι πρέπει να συμμετάσχουν σε κάτι τέτοιο αλλιώς δεν είναι "επάξιοι εκπρόσωποι του χώρου" και πραγματικά αναιρώ αν βγήκε κάτι τέτοιο προς τα έξω.
    αναφερόμουν αποκλειστικά στους "δήθεν" που αν και είναι σε εναν χώρο όπου όλοι παρεκλίνουμε σεξουαλικά τουλάχιστον απο το φυσιολογικό και θα έπρεπε να υπάρχει ενας έστω στοιχειώδης σεβασμός απέναντι στις προτιμήσεις του καθενός,αυτοί βγαίνουν και κρίνουν άτοπα.
    και σαφώς κανείς δεν μπορεί να υποχρεώσει κανέναν να λάβει μέρος ή να παρακολουθήσει ενα s/m, ούτε νομίζω οτι θα πέσουν κάποιοι στο ίδιο σφάλμα με τους "δήθεν" και θα χαρακτηρίσουν αρνητικά αυτούς που δεν συμμετείχαν.
    (αλλά ενα open s/m party, αν μη τι άλλο θα ήταν κάτι το ενδιαφέρον,απο άποψη συμπεριφοράς και ψυχολογίας:mwink 
    καλή καρδιά και ανοχή!