Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

safe sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Georgia, στις 21 Νοεμβρίου 2007.

  1. female

    female Contributor




    Το τράβηγμα είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να μείνεις έγκυος, αργά ή γρήγορα.

    Το οτι είναι "καθαρός" από ασθένειες (αλλά κι εσύ, εγώ κι οποιοσδήποτε) είναι αποδεδειγμένο ...πώς;

    Είναι σίγουρο οτι δεν θα έχει και μερικές αρπαχτές όπως σχεδόν όλοι (χωρίς προφυλακτικό) κατά τη διάρκεια της σχέσης σας και δεν θα κολλήσει κάτι ακόμα κι αν τώρα δεν κουβαλάει τίποτα;



    Από την άλλη, σε μια μόνιμη σχέση που βλέπεις να κρατάει, το προφυλακτικό, όντως, δεν είναι λύση... ΄Η, δεν είναι και ό,τι καλύτερο.



    Σε τελική ανάλυση, κατά την ταπεινή βανίλλα άποψή μου, ο πιο αρμόδιος σύμβουλος σε όλα αυτής της τάξης τα ερωτήματα είναι ένας καλός γυναικολόγος. (Κάνε κι ένα τεστ Παπ επί τη ευκαιρία!) Δεν χρειάζεται να ξέρει το ακριβές είδος της σχέσης σας για να σε συμβουλέψει για τα υπόλοιπα ερωτήματα. Επιπλέον, αντισύλληψη και χάπια δεν παίρνεις ποτέ από μόνη σου.



     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Σημερα το πρωι το ακουσα στις ειδησεις: 20% αυξηθηκαν τα κρουσματα Aids στην Ελλαδα, επειδη χαλαρωσαν τα μετρα προφυλαξης. Ολοι λενε σ εμενα θα συμβει; τι σχεση εχω εγω μ αυτα; Μα ειναι καθαρος..δεν παει μ αλλες.. Κι εσυ που το ξερεις; κι εκεινος που το ξερει για σενα; Ειναι αστειο και τραγικο συγχρονως να παιζεις ρωσικη ρουλετα. Αν αγαπας τον εαυτο σου και τον αλλον, βαζεις προφυλακτικο. Τελεία. Πολυ εγωιστικο παντως μου ακουγεται δε βαζω οταν αγαπαω (τριχες) γιατι μου πεφτει. Ειδικα οταν αγαπας , νοιαζεσαι να προφυλαξεις απολυτα το συντροφο σου.
     
  3. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: safe sex

    Συμφωνω απολυτα με την soutzoukakia.
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    το χαπι της επομενης μερας ειναι αυτο που ειπε η Εri!καλο ειναι για περιπτωση μεγαλης αναγκης αλλα συχνη χρηση κανει ανω κατω τον κυκλο της γυναικας!
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    συμφωνω απολυτα με την female και την zinnia ....
     
  6. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: safe sex

    Nα σου πω. Ενας πολύ καλός μου φίλος ξενερώνει με προφυλακτικό. Υπάρχουν απο χάπια μέχρι άλλα που το αντικαθιστουν. Χαλάρωσε.
    Οντως χωρίς είναι άλλη αίσθηση!!! Φοβερό! Αλλα ψιλοφοβάμαι αμα δε το βάζω το ρημάδι! Στα 19 μπαμπας? ΔΕ ΛΕΕΙ!
     
  7. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: safe sex

    Nα σου πω. Ενας πολύ καλός μου φίλος ξενερώνει με προφυλακτικό. Υπάρχουν απο χάπια μέχρι άλλα που το αντικαθιστουν. Χαλάρωσε.
    Οντως χωρίς είναι άλλη αίσθηση!!! Φοβερό! Αλλα ψιλοφοβάμαι αμα δε το βάζω το ρημάδι! Στα 19 μπαμπας? ΔΕ ΛΕΕΙ!

    Βρείτε μαζί τη λύση. Αλλιώς υπαρχουν κι αλλού. Μπακούρια αρσενικά και θυληκα, γεματος ο τόπος!!!
     
  8. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: safe sex

    safe sex και μονο απεφευγεις εγκυμωσυνες και λοιπες παιδικες ασθενειες
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: safe sex

    περασες σύφιλη μικρος?
     
  10. tsouknida

    tsouknida Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: safe sex

    χαχαχαχαχαχα!!!Τελειο. Νομιζω οτι καλο ειναι να δωσουμε βαση κ στα αντισυλληπτικα χαπια.Σε αλλες χωρες το ποσοστο που χρησιμοποιει ειναι τεραστιο σε σχεση με μας.Λογικα κατι παει να πει αυτο.
     
  11. Urania

    Urania New Member

    Μην χρησιμοποιήσεις προφυλακτικό για δύο μόνο λόγους:

    α) Αν θες να κολλήσεις κάποιο (σεξουαλικός) μεταδιδόμενο νόσημα
    β) Αν θες να μείνεις έγκυος


    Και τα δύο είναι πολύ σοβαρά και αφορούν την υγεία σου και το σώμα σου.

    Κατά τα άλλα η απόφαση είναι αποκλειστικά δική σου και ο ψευδό-Αφέντης σου (γιατί ένας πραγματικός Αφέντης δεν θα το απαιτούσε αυτό) μπορεί να πάει μέχρι την επόμενη γωνία να δει αν έρχεσαι..  
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!
    Το προφυλακτικο δεν προφυλασσει μονον απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη, αλλα και απο δεκαδες μεταδιδομενα αφροδισια νοσηματα, ερπητες, aids,κλπ.
    Και ποτε, μα ποτε, βαζελινη με το προφυλακτικο!!!!!!!
    Η συνθεση της το αλλοιωνει και το καταστρεφει!
    Κυκλοφορουν ειδικα gel για αυτον τον σκοπο!