Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

SafeWord...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Raistlin26, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. Απάντηση: SafeWord...


    Όπως και οι σχέσεις ουσίας!!! 
     
  2. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: SafeWord...

    Μεταξύ μας, το οτι δηλώνω Κυρίαρχος, δε σημαίνει οτι δηλώνω και σούπερμαν, τόσο κακό είναι να μου πεις οτι δε νιώθεις καλά; Μα καλά, που τους βρίσκετε αυτούς τους ήρωες που τα ξέρουν όλα;
     
  3. Απάντηση: SafeWord...

    Σκέφτηκες ότι σε κάποιο κανούργιο παιχνίδι είναι χρήσιμο; Άνθρωποι είμαστε, δεν είμαστε μηχανές με κουμπάκια on/off. Και φυσικά σε μια σχέση ουσίας, τι πιο όμορφο από το να προσέχεις τον σύντροφό σου για να περνάς κι εσύ καλά μαζί μ΄αυτόν;
     
     
  4. Απάντηση: SafeWord...



    Φυσικά και θα πω ότι δεν νιώθω καλά...και θα το δείξω.Το safe word είναι άλλο...
     
  5. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: SafeWord...

    Eίτε δε νιώθεις λίγο καλά, είτε πολυ το ίδιο πράγμα είναι. Ίσα ίσα τον βοηθάς να σε μάθει καλύτερα. Και έτσι πρέπει. Ούτε το ένα βρίσκω κακό, ούτε το άλλο.
     
  6. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: SafeWord...

    Οπως και να'χει κακο δεν κανει να υπαρχει ενα safeword...Ουτε θα υπονομευσει την ουσιαστικη σχεση μου το να υπαρχει. Τι ψειριζουμε την ψειρα τωρα;
     
  7. Απάντηση: SafeWord...

    Θεωρώ ότι το safe word είναι περισσότερο για ανθρώπους που δεν γνωρίζονται καλά μεταξύ τους...στην σχέση μου με τον Κύριο μου δεν νομίζω πως χρειάζεται να υπάρχει συγκεκριμένη λέξη. Νομίζω πως σε μια κακή στιγμή υπάρχουν πολλοί τρόποι να δειχθεί αυτό και όχι η χρήση μιας λέξης...
     
  8. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: SafeWord...

    @ lais

    Classique. Κάνουμε και τίποτε άλλο;
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Γιατί θα πρέπει να μπει κανόνας και σε αυτό?Συγγράφει κάποιος το manual του καλού slave ή Master ?
    'Οποιος θέλει χρησιμοποιεί όποιος δεν θέλει πάλι όχι.Μεγάλα παιδιά είμαστε και υπεύθυνοι για τις πράξεις μας νομίζω ο καθένας.
     
  10. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: SafeWord...

    Το safeword....είναι κάτι σαν το προφυλακτικό. συνηθίζεται σε νέες γνωριμίες. Μετά....
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: SafeWord...

    θα σουν ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες πως θα πει καποιος τραφουδακι οταν δεν εχει αναπνοη και μαλιστα αν ειναι και μεσα στο νερο.

    ευχαριστω  
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: SafeWord...

    Άκου τραγουδάκι σπέσιαλ που μπορεί να πει μια χαρά:



     

    Το ερώτημα, βέβαια, είναι, γιατί να έχει κανείς τη σωφροσύνη να χρησιμοποιήσει safeword αν δεν την έχει για να μείνει (ή για να βάλει άλλον άνθρωπο) χωρίς αναπνοή στο νερό.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014