Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

SafeWord...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Raistlin26, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Μα ναι!  
    Κάποιες σελίδες πριν διευκρίνισα οτι αναφέρομαι αποκλειστικά σε Κ/υ εδραιωμένες σχέσεις και σε καμία περίπτωση σε περιστασιακά session και play. Σε αυτές τις περιπτώσεις για εμένα είναι αναγκαίο και σε καμία περίπτωση διαπραγματεύσιμο.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Φαντάζομαι δύο άπειρους Κ και υ με το υ να έχει φτάσει και ξεπεράσει τα όρια του αλλά να μην λέει το σειφγουρντ για να μην τον απογοητεύσει και το Κ να συνεχίζει να δίνει πόνο επειδή το υ δεν του είπε τίποτα.

    Μπορούμε να επικοινωνούμε και με κανονικές λέξεις, δεν έγινε και τίποτα, δεν χαλάει κάτι.

    Δεν είναι ότι αντιγράψατε κάτι χωρίς να βάλετε την πηγή και θα έρθει η @estelwen να σας μαλώσει.
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Μπορεί ναι μπορεί και όχι.
    Κάτι σας έκανε το έμφραγμα ε?
    Ήταν ακραίο παράδειγμα όντως.
    Έδωσα κι άλλα π.χ.
    Κι υπάρχουν πολλά ακόμα.
    Πάρε κάτι πιο απτό το νόημα νομίζω άλλωστε ότι το έδωσες ήδη στη δεύτερη πρόταση.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    μια τελευταία τοποθέτηση βασισμένη στην ταινία που πρότεινε η @margarita_nikolayevna
    (Την οποία αν δεν την έχετε δει να τη δείτε!!! Σοκαριστική!!! Σε ευχαριστώ Μαργαρίτα!)

    Στην αρχή της ταινίας το ζευγάρι ξεκινά μια σκηνή (δεν την ονομάζουν BDSM απλός κινκι σκηνή)
    Στη σκηνή λοιπόν η κοπέλα πρεπει να παριστάνει ότι τη βιάζουν και ο παρτενέρ είναι ο βιαστής.
    Κάποια στιγμή η κοπέλα δεν θέλει να συνεχίσει. Οπότε λέει "σταμάτα", " Οχι" Κτλ.
    Ο παρτενέρ θεωρεί ότι η σκηνή συνεχίζεται... Μόνο μετά από αρκετά λεπτά καταλαβαίνει ότι η κοπέλα έπαψε να προσποιείται.
    Αν μεταφέρουμε την σκηνή αυτή σε BDSM πλαίσιο δεν θα ήταν αναγκαίo το safeword για να σταματήσει η σκηνή αμέσως;
    Οπότε πιστεύω πως θα ήταν ορθή τοποθέτηση να πούμε οτι το safeword δίδεται από το Α/Κ αν και οποτε πιστευει/κρίνει το ίδιο ότι θα είναι ίσως χρήσιμο στη σκηνή.
     
  5. lotus

    lotus Silence

    Ε... χμ...
    Εγώ δεν κοντράρομαι με κανέναν  
    Αφήστε τον κόσμο να εκφραστεί.
    Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τα βιώματα του καθενός κι από που πηγάζουν.
    Δεν ξέρετε μπορεί κ να ισχύει.
    Τώρα αν είναι σωστό ή όχι είναι άλλη παράγραφος.
    Εξασκείστε κι εσείς λίγο την ενσυναίσθηση σας  
     
  6. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Σορρυ κιολας αλλα ξεκινησαν προσυνεννοημενα να παριστανουν βιασμο και η αλλη ελεγε "μη", "δεν θελω", "σταματα"???

    Δλδ αν ηθελε να συνεχιστει ο "βιασμος" τι θα ελεγε, αλλα??

    Το bdsm και γενικα η καθημερινοτητα θελει στοιχειωδη νοημοσυνη...
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Η παρακολούθηση της ταινίας ίσως βοηθούσε  
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Δεν αφηνει η κυρια Μου.
    Μονο παιδικα Μου επιτρεπει και Nickelodeon μεχρι τις 21.00
     
  9. iolanda

    iolanda Contributor

    Ταινία ήταν, μην ψάχνετε και πολλά τώρα  
    Αυτή είχε δικά της ψυχολογικά από την παιδική ηλικία, ο άλλος ήθελε να βουδουσουμιαστει αλλά το έβλεπε ενοχικά κτλ κτλ

    Το ηθικό δίδαγμα της ταινίας ήταν "ποτέ χειροπέδες στην μέση του πουθενά" σέρνονται και εμφράγματα   
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Αχ μη μιλάτε για εμφράγματα και εγκεφαλικά... Είμαστε και σε περίεργη ηλικία...



    ΥΓ. Δεν της είχε αφήσει πουθενά κοντά ψαλίδι/κλειδί (δε θυμάμαι πως την είχε δέσει)... Μου είχε κάνει εντύπωση όταν είδα την ταινία
     
  11. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Το ηθικο διαδαγμα της ζωης λεει, πως οταν βρεθει ο ηλιθιος με τον πανηλιθιο το αποτελεσμα ειναι καταστροφη.
    Καποιοι θα πεσουν απο τα συννεφα αλλα το bdsm δεν εξαιρειται!!
     
  12. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Και λύκους!