Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

SafeWord...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Raistlin26, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μετά το πρώτο μού χαλάνε, τι να κάνω;


    Ένα πλοίον ταξιδεύον με υπέροχον καιρόν
    αιφνιδίως εξοκείλει ανοιχτά των Αζορών.

    Κι ένας νέος με μιαν νέα, ωραιότατα παιδιά
    φθάνουν κολυμβών γενναίως εις πλησίον αμμουδιά.

    Ζώντας βίον πρωτογόνου και ο νέος με την κόρη
    κοίταζαν και κάπου κάπου εάν έρχεται βαπόρι.

    Αλλά φθάσαντος χειμώνος και μη φθάνοντος βαπόρι
    απεβίωσεν ο νέος και απέθανεν η κόρη.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τέλειο! Thank you very much.

    Όταν σου ζητάνε να είσαι εκεί, είσαι εκεί. (Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες του σεναρίου). Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, έλα και καντο. Αλλά όχι με λόγια!

    Τέλειο. Είχα χρόνια, δεκαετίες να το δω.


    Ίσως να σε/σας σοκάρει, αλλά το να βαρέσω μια γυναίκα και να της ξεκολλήσω τον κάτω γναθο ή να της σπάσω το τύμπανο του αυτιού, ΔΕΝ συγκαταλεγοντσι - για μένα-- στα ολυμπιακά αθλήματα του BDSM. Σε κάτι άλλο, ίσως ναι. Αλλά Δεν θα πήγαινα για το χρυσό (μπουκέτο). Nope.  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν χριάζεται να κάνεις τα κότερα αργότερα...
     
  4. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Χαχαχ
    το ομολογώ είμαι μια αμαρτωλή..
    και το νεο το βδσμ το κάνω και χωρίς safeword βαδίζω
    (και σε λιγο θα πεσει βαρυς πελεκυς γιατί πηδάμε το νήμα ακατάσχετα)
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αντιθέτως, συμφωνώ πλήρως με την @eva_inChains και το αρχικό μου post είναι *ειρωνικό*

    Αν πας με έναν άγνωστο είτε υπάρχει safeword είτε όχι, βάζεις το κεφάλι σου στο ντορβά.

    Χωρίς να θεωρώ το safeword άχρηστο η ύπαρξή του δίνει ψευδαίσθηση ασφαλείας.

    Ίσως να σε/σας σοκάρει αλλά ο σαδιστής πρωτίστως ενδιαφέρεται για τη δική του απόλαυση, αν θέλει να σε σπάσει γιατί έτσι, θα το κάνει με ή χωρίς safeword.

    Ο Κ. δε θέλει να σπάσει το παιχνίδι του οπότε είτε έχει το μυαλό του εκεί είτε έχουμε δράματα. Επαναλαμβάνω ότι για εμένα το safeword είναι καλό να υπάρχει αλλά χωρίς απόλυτη εμπιστοσύνη -το οποίο ενδέχεται να το κάνει και άχρηστο- είτε υπάρχει είτε όχι είναι ένα και το αυτό: πας γυρεύοντας.

    Just my 0.02$€ of wisdom.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Επιτέλους καταλάβαμε την αξία που δίνετε στο safeword.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τις γνωριζω τις απόψεις σου, τα χουμε ξαναπεί αυτά.

    Φυσικά και ψαρευουμε σε διαφορετικούς κουβάδες. Ικανοποίηση μου δίνουν εντελώς διαφορετικά δρώμενα και καταστάσεις.

    Αλλα δε θα με δεις να "κλαίω" για ψάρια που δεν έπιασα ή τ άφησα να φύγουν. Απ τη στιγμή που δεν μ αρέσει η γεύση τους, στο καλό, ο Ωκεανός τεράστιος, καλή τύχη και πότε ξανά αντάμωση.
    Έτσι κρατάω τη γεύση μου, αναλλοίωτη.Χωρις υποχωρήσεις, χωρίς συμβιβασμούς, χωρίς καμία υποχρέωση ή συμβιβασμό, σε κανέναν.
    Κι αυτό, είναι επιλογή μου.  
     
  8. espimain

    espimain Contributor


         
     
  9. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Εμεις καταλαβαμε, για αυτο το κατουρησατε το θεμα, οι καλοι καφεδες φερνουν συχνοουρια ομως ετσι παει.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό δεν είναι από τη ταινία που ο Ιάκωβος ωρυότανε και μετά τον μπουζουριάσανε ένεκα μουχρίτσα..?
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

        
    Μου αρέσουν τα σειφγουορντια μου, τα αλλάζω και κάθε τρεις και λίγο, ας πούμε τώρα το τσουρεκια κάτι μου έκανε. That being said, δεν τα έχω χρησιμοποιήσει να πάρει! Μπραταρω αλλά δεν φτάνουμε στα μη περαιτέρω...και καταλήγω κλασσικά στην γωνία. Don’t try this at home. (Είπαμε τιμωρία δεν αναιρείται από σειφγουορντ, στα new age βουδουσομωρα αναφέρομαι)

    Νομίζω πρέπει να ξεκινήσεις από το να μην τα θάβεις στις τριανταφυλλιές  


    Disclaimer: προσωπικες απόψεις
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2020
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ξέρεις πόσοι ακόμα κυκλοφορούν λεύτεροι;