Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Secrets....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 29 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Απάντηση: Secrets....


    Καταρχήν επειδή μιλάμε για Κυρίαρχο και όχι απλά για σύντροφο το πρωτεύον είναι τι είναι επιθυμητό γιαυτόν να γνωρίζει και όχι τι είναι επιθυμητό για το υ.Δεύτερον άλλο ποια ήμουν πριν αγαπήσω τον προηγούμενο και άλλο αγαπάω τον προηγούμενο τώρα.Τρίτον και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν γνωρίζει ποια είμαι μαζί Του τώρα εφόσον δεν είμαι αυθεντική.Εφόσον ένα μέρος μου ανήκει και αλλού και δεν Τον αφήνω να δουλέψει επάνω σε αυτό αφού το κρύβω συνειδητά.
     
  2. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Δηλαδη το ζητουμενο απο εναν Κ ειναι να σε κανει να ξε-αγαπησεις οποιον αγαπησες και ακομα αγαπας; Εχεις την εντυπωση πως ο Κ δεν αγαπησε αλλη απο εσενα, η δεν αγαπαει ακομα στο βαθος γυναικες απο το παρελθον του; Η σημαινει οτι δεν μπορειτε και οι δυο να ξαναγαπησετε; Ναι εστιασετε στο παρον; Μηπως αυτα τα ποστ να μεταφερθουν στο νημα "Ψευδαισθησεις";

    Καταλαβαινω τι εννοεις sklavina απλα δεν ειμουνα ποτε της σχολης οτι ενας Κ μπορει, πρεπει, θελει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να γνωρισει τα παντα για μενα μεσα απο τη κουβεντα.
     
  3. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Secrets....

    Δεν νομίζω οτι συμβαίνει πολλές φορές στη ζωή ενός ανθρώπου να αγαπήσει τόσο.
    Όσων αφορά τον Κ, εκφράζοντας τη προσωπική μου άποψη, δεν θα με ένοιαζε αν η υ ακόμα αγαπά κάποιον άλλο αλλά θα με ένοιαζε αν ο λόγος που είναι μακρία του είναι επιλογή της ή επιλογή του (δηλαδή αν θα προτιμούσε, αν μπορούσε να ήταν μαζί του και όχι μαζί μου).
    Αυτή η λεπτομέρια καθορίζει τη σημασία του μυστικού.
     
  4. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Συμφωνω. Καμμια φορα βεβαια ειναι επιλογη και των δυο, η αποτελεσμα των συνθηκων. Το θεμα ειναι να μην κανεις ερωτησεις οταν δεν εισαι ετοιμος για την απαντηση. Και ουτε να κανεις ερωτησεις, τις οποιες δεν μπορεις και ο ιδιος ν'απαντησεις. Λεω εγω τωρα... 
     
  5. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Secrets....

    Όποιος δεν μπορεί να αντέξει την αλήθεια πρέπει να ζει με το ψέμα?
     
  6. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Δεν ειναι θεμα αληθειας η ψεματος. Ισως δεν εγινα σαφης. Αν με ρωτουσε ο Κ αν αγαπω τον πρωην μου ακομα, θα του ελεγα ναι. Αυτο τι σημαινει; Οτι δεν μπορει καποιος να αγαπησει τον νυν, επειδη αγαπαει μεν αλλα δεν ειναι ερωτευμενος με τον πρωην; Δεν νομιζω πως ειναι παραγωγικο να προσπαθησουμε να γενικευσουμε κατι που ειναι πολυ προσωπικη αποψη. Ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.
     
  7. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Secrets....

    Ok δεν κρίνουμε, ούτε κατηγορούμε κανένα, και σίγουρα η άποψη καθενός (ιδίος σε τέτοια θέματα) είναι σεβαστή, αλλά αν μπορούσες να βρησκόσουν ξανά με αυτόν που αγαπάς θα πήγαινες μαζί του και κάτα ποσό μπορούν δυο έραστες να μείνουν απλά φίλοι.H ερώτηση είναι λίγο προσωπική και ίσως γίνομαι αδιάκριτος οπότε καταλαβαίνω απόλυτα αν δεν θέλεις να απαντήσεις (χώρια το ότι έχουμε φύγει εντελώς απο το θέμα του forum).
     
  8. Απάντηση: Secrets....


    Δεν είναι αυτό το ζητούμενο από έναν Κ lais...και ούτε κρίνω αυτό.
    Κρίνω από εμένα.Και αν νιώθω την ανάγκη να κρυφτώ κάτι ένοχο υπάρχει...για πιο λόγο να θέλω να αποκρύψω από τον Κύριο μου κάτι τόσο "αθώο" όσο αυτό που περιγράφεις?
    Και να σου πω και κάτι? το να του το εξομολογηθείς το κάνει να γίνει πραγματικά αθώο...το να το κρύψεις πάει αλλού...
    Όσο για το τι πραγματικά θέλει να γνωρίσει ο Κύριος μου από εμένα το ξέρει ο ίδιος και όχι εγω.
     
  9. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Εγω να ζητησω συγνωμη απο τον νημοθετη, αν βοηθησα να ξεφυγει το θεμα, μιας και ηταν ξεκαθαρος απο την αρχη οτι δεν το επιθυμει. Δεν θα συνεχισω, απλα θα συμφωνησω οτι διαφωνουμε.  
     
  10. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Secrets....

    Συμφωνώ.Αυτό είναι σώστο. Να 'σαι καλά  
    Συγνώμη και απο εμένα στο νηματοθέτη.
     
  11. Απάντηση: Secrets....

    Η αρχική ερώτηση παραπάνω.


    Και εδώ lais είναι η απάντηση σου.Στην οποία λες ότι δεν θα του έλεγες το πόσο αγαπάς ΑΚΟΜΑ κάποιον άλλον κρίνοντας μάλιστα εσύ γιαυτόν ότι δεν χρησιμεύει να το μάθει.


    Και εδώ αναιρείς αυτό που αρχικά είπες άρα σίγουρα δεν έγινες σαφής ...
     
  12. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Η ερωτηση δεν ειναι αν θα ελεγες ποτε ψεματα, αλλα τι δεν θα ελεγες στον Κ. Εγω την καταλαβα τι δεν θα ελεγες στον Κ χωρις να σε ρωτησει. Μονο αν με ρωτουσε τοτε θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια. Δεν ξερω αν αυτο με κανει ακαταλληλη για σουμπιτσα...αλλα σιγουρα δεν με κανει λιγοτερο αυθεντικη, απο μερικες που ορκιζονται πως δεν αγαπουν κανενα αλλον εκτος απο τον νυν  .