Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Secrets....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 29 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Secrets....

    Παντα ο δευτερος το ξερει:innocent:  
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Secrets....



     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Secrets....

    female perv   
    της τρελοπουτανήθρας το κάγκελο γίνετε εδω μέσα
    'ολο status αλάζουν 
     
  5. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Secrets....

    Δεν θα έλεγα ποτέ αυτά που τον κάνουν τα δείχνει «λίγος ή μικρός» στα μάτια μου.
    Διότι θα είμαι μαζί του για να τον κάνω να νιώθει «πολύς και μεγάλος»
    ….άλλωστε για αυτό θα τον δεχτώ για Κ μου, για αυτά που θα με εμπνεύσουν σε αυτόν, εννοείται πως δεν θα είναι τέλειος ! θα είμαι όμως εκεί για να τονίζω τα καλά του… 
     
  6. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Secrets....

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

    Δηλαδη εσυ μπλεκεις με κυριους που κανουν πραγματα που δειχνουν οτι ειναι λιγος μπροστα τα ματια σου???Τον εχεις και κυριο κιολας???

    Τι ακουω η αμοιρη η pervert!!!
     
  7. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Secrets....

    .άλλωστε για αυτό θα τον δεχτώ για Κ μου, για αυτά που θα με εμπνεύσουν σε αυτόν, εννοείται πως δεν θα είναι τέλειος ! θα είμαι όμως εκεί για να τονίζω τα καλά του…

    τωρα καταλαβαινεις καλυτερα την απαντηση μου??
     
  8. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Secrets....

    Oταν μαθεις την χρεισιμοτητα του κιτρινου που αυτη ειναι (να φαινομαστε την νυχτα) τοτε θα μπορεσω να διαβασω και τι εγραψες μιας και τωρα ειναι αδυνατον!

    Προς το παρον αδυνατω!!Ειναι ακομα απογευμα:innocent: 
     
  9. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Secrets....

    Δεν θα συμφωνήσω, απλά γιατί αν δε του τα λες καθόλου (με ΠΟΛΥ τακτ)... δε θα τα "κοιτάξει" ίσως ποτέ... οπότε θα χάσει μια ευκαιρία να βελτιωθεί... έστω και λίγο, από το "τέλειο"...  

    Ανδρ(ε)ας
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Secrets....

    Αγαπητέ Andy,

    τέτοιες "υπηρεσίες βελτίωσης" δεν παρέχονται από κάτω προς τα πάνω, είναι ανθρωπίνως αδύνατο το ζητούμενό σου στις περιπτώσεις που ένας έχει στη σχέση σταθερά το ρόλο του Κυρίαρχου. Η ειλικρίνεια που περιμένει / απαιτεί τότε ο τελευταίος είναι αναφορικά με το υποτακτικό (του) άτομο, όχι αναφορικά με το πώς βλέπει το υποτακτικό άτομο τον Ίδιο.

    Για παράδειγμα, όταν η υφισταμένη μου θεωρεί υποχρέωσή της να μου λέει πως όλα όσα κάνω και όλες μου οι επιλογές της φαίνονται απολύτως τέλειες, ενώ δεν το βλέπει έτσι το θέμα, σαφώς και μου στερεί την ευκαιρία να βελτιωθώ, σαφώς και δεν με αφήνει να ωφεληθώ από γνώσεις της που ενδεχομένως δεν έχω, σαφώς και μου προσθέτει ένα πρόβλημα ακόμα προς επίλυση.

    Όμως εγώ δεν της ζητώ να μου πει την γνώμη της για μένα και στην πραγματικότητα δεν βλάπτομαι εγώ από την στάση της αλλά η ίδια, διότι χάνει κάτι από την ευμενή μου αντιμετώπιση. Αυτό που της ζητώ είναι να μου λέει την αλήθεια για το πώς η ίδια νιώθει πάνω σε κάποια πράγματα, ώστε να μπορέσω να τα διορθώσω και να τη βοηθήσω να γίνει καλύτερη για μένα. Το πώς είναι αυτά τα πράγματα, είτε πάνω μου, είτε στο περιβάλλον, δεν χρειάζομαι να το ακούσω από αυτήν, (οφείλω να) το γνωρίζω ήδη πολύ καλύτερα.

    Και πώς θα βελτιωθώ τότε εγώ; Πρόβλημά μου  
     
    Last edited by a moderator: 22 Μαϊου 2010
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Θα συμφωνήσω με όλους, και με το αρχικό ποστ της κατερίνας, διαφωνώντας ελαφρώς.

    Έχουμε πει αρκετές φορές, και νομίζω ότι πρέπει να ισχύει σε γενικές γραμμές, ότι το Υ μπορεί να έχει ικανότητες σε κάποιους τομείς, όπου ο Κ υστερεί. Ας μην ξεχνούμε ότι πρόκειται περί ανθρώπων, οι οποίοι επιλέγουν να έχουν μία συγκεκριμένη λειτουργία μέσα σε ένα δυναμικό σχήμα ερωτικού σχετίζεσθαι, και πέραν τούτου έχουν τις ανθρώπινες αδυναμίες τους αλλά και τα ταλέντα τους. Αν ο Κ κάνει μαλακία - και από την πείρα μου μπορώ να βεβαιώσω ότι αυτό είναι μία ρεαλιστική πιθανότητα - το Υ θα είναι εκεί για να συνδράμει. Και θα συνδράμει όπως μπορεί καλύτερα, αν το αφήσει ο Κ, και πάντα σύμφωνα με την κρίση του Κ.

    Όμως, όπως είπε και η κατερίνα, είμαστε εκεί για να τονίζουμε τα καλά του. Κυρίως, τον θαυμάζουμε, παρά τις ανθρώπινες αδυναμίες του. Δεν την έχουμε στημένη στον Κ με την καραμπίνα να περιμένουμε πότε θα κάνει λάθος. Είμαστε εκεί - εγώ τουλάχιστον έτσι ήμουν - σε επιφυλακή και σε πλήρη ετοιμότητα ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ. Ναι μεγάλε, το ξέρω ότι δεν είναι ένας δίκαιος κόσμος, ότι έχεις τα νεύρα σου, ότι είσαι κουρασμένος, ότι βαριέσαι, μπλα-μπλα, μπλα-μπλα. Δεν πειράζει. Εγώ πάντως, σε αντέχω. Το Υ είναι μία γερή αδιαπραγμάτευτη βάση. Είναι τόσο σταθερή, που οι απέξω νομίζουν ότι το Υ είναι βλάκας. Αλλά δεν είναι. Το Υ, για να πούμε ότι λειτουργεί σύμφωνα με τον ρόλο που συνειδητά και με συνέπεια έχει αναλάβει, είναι ΠΑΝΤΑ εκεί. Ασχέτως γεγονότων και ασχέτως μαλακίας που Τον δέρνει. Ίσως κάποιες να μην το βλέπουν έτσι. Ίσως το δούναι και λαβείν των σχέσων να είναι ένα πιο σημαντικό κομμάτι για μερικούς. Δεν είναι κακό, απλά είναι μια διαφορετική άποψη.

    Και θα συμφωνήσω με τον Andy ότι το ΤΑΚΤ είναι εκ των ουκ άνευ. Με φαντάζεστε ΕΜΕΝΑ, of all people, να λέω στον Κ μου ότι κάνει μαλακία και να το κάνω με τακτ; Και όμως, γίνεται. 

    Τέλος, θα συμφωνήσω με την tender ότι οι υπηρεσίες βελτίωσης δεν παρέχονται από κάτω προς τα πάνω. Εάν όμως επικεντρωθούμε στην έννοια της υπηρεσίας και όχι της βελτίωσης, τότε, στο πνεύμα της παροχής υπηρεσιών, μπορεί να έχει νόημα μία καλοπροαίρετη κριτική / συμβουλή με τακτ και χιούμορ, σε τομείς που ο Κ υστερεί ή όταν εθελοτυφλεί ή όταν κάνει την μαλακία του, ως άνθρωπος - και κυρίως ως άντρας...

    Από το Shibumi του Trevanian:

    Ο Hel συνομιλεί με την γκέισα ερωμένη του, την Hana:

    Hana: You sound bitter this morning.
    Hel: I am. Even self-pitying.
    Hana: I had avoided that phrase, but it is the right one. And it's not becoming in a man like you.
    Hel: I know. No one in the world would dare correct me like that, Hana. You're a treasure.
    Hana: It's my role to be a treasure.

    O K βελτιώνεται μέσα από τον τρόπο που χειρίζεται το Υ του. Ενίοτε, και τα άλλα Υ του χώρου, αλλονών, ή και αδέσποτα...Βελτιώνεται ως Κ και δεν μας αφορά διόλου η βελτίωσή του ως ατόμου. Μπορεί να κάνει μαθήματα ισπανικών, να πάρει ένα ακόμη μεταπτυχιακό, να βελτιωθεί στο τένις...Ας κάνει ότι γουστάρει, όπως θα κάνει και το Υ. Ως Κ όμως, βελτιώνεται μέσα από το Υ. Αυτή είναι ακόμη μία υπηρεσία του ταπεινού Υ (μας έφαγε η ταπεινότητα και δεν βλέπουμε τα αυτονόητα, λολ).

    Με αυτή την έννοια, ένα Υ αποτελεί απλά ένα σκαλί για τον Κ. Το αν θα είναι προς τα πάνω ή προς τα κάτω, εξαρτάται από τον ίδιο.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Secrets....

    Μόνο η μαμά μας η καλή που καθαρίζει με Roli είναι πάντα εκεί... γι αυτό και πάντα ο κανακάρης της θα φεύγει να σωθεί και θα επιστρέφει όταν βρίσκει τα ζόρικα εκεί έξω... μέχρι με το καλό να ενηλικιωθεί στα 40 στα 50 θεού θέλοντος. Αλλά πράγματι ο καθένας/ η καθεμία, με την οπτική του και το ρόλο που επιλέγει ή δεν επιλέγει στις σχέσεις του...