Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ses-sex-ses-sex... -- μόνο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 6 Αυγούστου 2008.

  1. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Δεν υπάρχει κανένα θέμα οργής, αγαπητή female. Εκφράζω απλώς μια αποψη με την οποία κάποιοι θα συμφωνήσουν και κάποιοι θα διαφωνήσουν. Ευτύχησα να υλοποιήσω αρκετές από τις φαντασιώσεις μου και τρόπον τινά, νίωθω τυχερός, που αυτή η εκπλήρωση ή για να το πω πιο σωστά η αναζήτηση της εκπλήρωσης συνέβη σε εποχές που το Internet ήταν ψιλοάγνωστη υπόθεση. Αυτό το αναφέρω, γιατί έχω καταλήξει στο συμπέρασμα (και αυτό πιθανώς εσφαλμένο) ότι η υπερπροσφορά υλικού σχετικά με τον χώρο στο διαδίκτυο, δημιουργεί και ένα βόλεμα. Το βόλεμα του "καλά είμαι και εδώ, μου αρκεί η εικόνα, δεν χρειάζεται να την ψάξω παραπέρα". Οφείλω δε να επισημάνω, ένα σημαντικό καλό που έκανε σε εμένα προσωπικά το συγκεκριμένο forum και οι διάφορες εκδηλώσεις και γνωριμίες στις οποίες έλαβα μέρος την τελευταία τριετία: Πέρα από τη χαρά του να γνωρίζω ανθρώπους τους οποίους θεωρώ τιμή να έχω φίλους, μου χάρισε και την επίγνωση του ποιος είμαι και τι θέλω από αυτή την ιστορία, όπως και την δυνατότητα να απομυθοποιήσω πράγματα και καταστάσεις που στο κεφάλι μου ήταν αρκετά φλου.
    Θα μου επιτρέψεις επίσης μία παρατήρηση με βάση τα όσα έγραψε η kiss_me στην δική της απάντηση που ίσως να εξηγούν και το πρόβλημα ανάπτυξης κάποιων σχέσεων, οι οποίες κατ' αρχήν στηρίζονται στην ύπαρξη κοινών σαδομαζοχιστικών επιθυμιών. Αναφέρομαι στο στοιχείο του απαγορευμένου με το οποίο είναι εμποτισμένη όλη αυτή η υπόθεση. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι στα μάτια πολλών είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία σύναψης μιας σχέσης σε BDSM επίπεδο, που όταν αυτό τύχει να συμβεί, είναι δύσκολο αυτή η σχέση να "ξεκολλήσει" από αυτό το επίπεδο και να πάει κάπου παραπέρα, στο επίπεδο δηλαδή της ολοκληρωμένης σχέσης, η οποία μπορεί να εμπεριέχει -σε μικρό ή μεγαλύτερο ποσοστό- και BDSM στοιχεία.
    Αγαπητή kiss_me, ελπίζω να μην παρερμήνευσα το νόημα του post σου. Αν παρ' ελπίδα το έκανα, σε διαβεβαιώ ότι αυτό δεν έγινε σκόπιμα.  
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Η επιθυμία για ses - sex είναι επαρκής λόγος για ses-sex, όχι για σχέση. Το να ξεκινάει κάποιος -α με τη ενδόμυχη και ανομολόγητη επιθυμία, ότι από ses-sex θα κάνω σχέση είναι μια μάλλον λάθος αφετηρία. Προσωπικά, θεωρώ ότι σε μια bdsm σχέση, τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά εμπλουτίζουν τη σχέση αφού συνήθως σε αυτές τις σχέσεις υπάρχει βαθύτερη επικοινωνία και όπως οι δύο τους μοιράζονται και συμμαχούν στην καθημερινότητα τους, στα ενδιαφέροντα και στα προβλήματα, έτσι μοιράζονται τις φαντασιώσεις και τα βίτσια τους. Πάλι από προσωπική οπτική γωνία, το όλο θέμα είναι να μην σε ορίζουν τα βίτσια σου αλλά να τα ορίζεις.... 
     
  3. Eri

    Eri


    Σχεσεις εεε????Κοντευω να ξεχασω τι ειναι να χεις σχεση με καποιον (εκτος απο τις φιλικες).......Απ'οτι θυμαμαι ομως απο τα παλια τα χρονια περνουσαμε καλα......
    Αναλυτικα...
    --- Έχετε κοινές δραστηριότητες ; Κάνετε πράγματα μαζί ;
    ------ Κοινες δραστηριοτητες οχι ακριβως (ημουν λιγο μεγαλη για να μαθω να παιζω 5χ5 σε αμμο κ ασε που προτιμουσα να τους βλεπω (10 ιδρωμενα λερωμενα απο την αμμο αντρικα κορμια.....μμμμμμ)) αλλα παντα καναμε πραγματα μαζι........
    --- Πιστεύετε πως είναι χρήσιμο, απαραίτητο ή περιττό ;
    ------ Ειναι απααιτητο αν θες η σχεση να κρατησει........
    --- Τι σας φαίνεται συμβατό ή ασύμβατο με το στάτους σας κλπ. ;
    ------ Αν βαζουμε ορια στις επιθυμιες μας λογω "στατους" το χασαμε το παιχνιδι......
    --- Μήπως οποιαδήποτε άλλη κοινή δραστηριότητα θα σας ξένιζε ;
    ------ Αν καταλαβα καλα ρωτας για μπι ντι εσ εμικες σχεσεις που ισως περιεχουν καποια πρωτοκολλα μεσα, αρα δεν ειμαι η καταλληλη να απαντησω.....
    --- Θα βελτίωνε, ή έχει βελτιώσει, και τη σεξουαλική σας ζωή ή το αντίθετο ;
    ------ Φυσικα κ τη βελτιωνει μιας κ ο κοινος χρονος (ειδικα εκτος σπιτιου) ανοιγει νεους δρομους στη σεξουαλικη εκφραση, αρκει βεβαια να υπαρχει η ιδια διαθεση κ απο τους δυο οσον αφορα τη δραστηριοτητα.......
    --- Αν μπορούσατε, τι θα διαλέγατε να κάνετε μαζί ; Τι άλλο μοιράζεστε ή θα θέλατε να μοιράζεστε ; Τι θα σας διασκέδαζε, τι θα σας ένωνε, πως περνάτε ή πως θα θέλατε να περνάτε καλά μαζί και εκτός... dungeon και κρεβατοκάμαρας ;
    ------ Χμμμμ....Εξαρταται απο τον εκαστοτε συντροφο αυτο.....
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Γιατί τυχαίνουν τα καλύτερα στις πιο λάθος χρονικές στιγμές, ε?

    isno απίθανο κομμάτι! Από μικρός μέχρι και τώρα το θεωρώ από τα πλέον αγαπημένα και με νόημα επίσης.

    Κοινές δραστηριότητες, ε ναι βέβαια. Όταν βλέπω μπάσκετ εκείνη κοιμάται, όταν πάει για ψώνια πάω για καφέ αλλά συμπίπτουμε πάντα στην επιστροφή της (κατά έναν περίεργο τρόπο)   . Κατά τα λοιπά έχουμε πολλά κοινά.

    Ας σοβαρευτώ λοιπόν.

    --- Έχετε κοινές δραστηριότητες ; Κάνετε πράγματα μαζί ;
    Μένει να αποδειχθεί, αν και οι περιστάσεις δεν μας ευνοούν. Όμως οι οιωνοί αυτό δείχνουν.

    --- Πιστεύετε πως είναι χρήσιμο, απαραίτητο ή περιττό ;
    Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα Eri. Απαραίτητο όσο δεν πάει.

    --- Τι σας φαίνεται συμβατό ή ασύμβατο με το στάτους σας κλπ. ;
    Ποιο από όλα τα στάτους (κβο)?    

    --- Μήπως οποιαδήποτε άλλη κοινή δραστηριότητα θα σας ξένιζε ;
    Όχι βέβαια. Πρέπει να υπάρχει χρόνος και για τις παρέες μας είτε μαζί είτε χωριστά.

    --- Θα βελτίωνε, ή έχει βελτιώσει, και τη σεξουαλική σας ζωή ή το αντίθετο ;
    Νομίζω θα την βελτίωνε.

    --- Αν μπορούσατε, τι θα διαλέγατε να κάνετε μαζί ; Τι άλλο μοιράζεστε ή θα θέλατε να μοιράζεστε ; Τι θα σας διασκέδαζε, τι θα σας ένωνε, πως περνάτε ή πως θα θέλατε να περνάτε καλά μαζί και εκτός... dungeon και κρεβατοκάμαρας ;
    Χμμ, εκτός κρεβατοκάμαρας οπότε το μπάνιο ενδείκνυται. Να κάναμε μπάνιο μαζί. Ή όσον αφορά τον προσωπικό μας καλλωπισμό να "βοηθάμε" ο ένας τον άλλον. Να με ξυρίζει εκείνη (ελπίζω να μην μου χαρακώσει το πρόσωπο) και εγώ ενίοτε εκείνη  , και όχι μόνο... άλλωστε κολασμένη σκέψη και φαντασία διαθέτουμε ώρα να την εκμεταλλευτούμε. Ή να πηγαίνουμε μαζί σε μαγαζί της αρεσκείας μας και να λιώνουμε από τον ξέφρενο χωρό (αγαπημένη μου δραστηριότητα). Να παίζουμε χαρτιά (απαραιτήτως, ελπίζω να της αρέσουν θα της το προτείνω) και τάβλι εννοείται. Το σκάκι θέλει περίσκεψη και ησυχία και δεν ξέρω αν έχουμε την υπομονή να είμαστε έτσι για ώρα, όταν βρισκόμαστε μαζί. Θα το δοκιμάσουμε όμως και βέβαια αν χάσει τους αξιωματικούς βγάζει το σουτιέν, αν χάσει τους πύργους βγάζει τα πέδιλά της, αν χάσω πάλι βασίλισσα τα βγάζω όλα (ωχχ   ), εκτός αν παίζουμε γυμνοί οπότε και η απώλεια πιονιών θα έχει να κάνει με δραστηριότητες. Μάλλον θα λήξει άδοξα η παρτίδα έτσι όμως. Ή φαγητό σε ένα εστιατόριο, ή σε ταβέρνα να μας χτυπά το κύμα (δεν συνεχίζω το σκηνικό, γιατί θα με πείτε γλυκανάλατο). Αυτά για την ώρα...
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κοινες δραστηριοτητες, χμμμμμμμμμμμμμ ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τον συνοδευω στον οδοντιατρο οταν τυχει και φτυσει κανεναν προγόμφιο!
    Με τα χαστουκια μου ποτέ δεν ξερεις!
    Και.........ψωνια σε πολυκαταστηματα οπου χαζολογά κοιταζοντας τα video games και που αν με καθυστερησει τον ρεζιλευω μεσα στο πληθος φωαζοντας του, "Μα ελα τελος παντων βρε Ελενη μου, θα περιμενει ο αντρας σου".