Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon swingers και vanilla couples

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 3 Ιουνίου 2005.

  1. looking4Dom

    looking4Dom New Member

    και εγω εχω αυτη την απορια και το δηλημα, πως θα αντιδρασει οταν της ζητησω να χρησημοποιησει στραπον σε εμενα. δεδομενου μαλιστα οτι ουτε και εκεινης της αρεσει να την πειραζω απο πισω.
     
  2. Puma

    Puma Regular Member

    Ο καθένας έχει διαφορετική άποψη και είναι λογικό. Την άνοιξη και συγκεκριμένα στο δημοτικό(!!) σχολείο που δούλευα, σε ένα διάλειμμα μιλούσα με δύο δασκάλες (η μία γύρω στα 47 και η άλλη 42). Κάποια στιγμή λοιπόν, λέει η μικρότερη σε ηλικία, ότι μία φίλη της της είπε ότι φοράει strap-on (το είπε διαφορετικά επειδή δεν ήξερε πώς λέγεται ακριβώς) όταν βρίσκεται με τον άντρα της. Οπότε άρχισαν να σχολιάζουν το θέμα. Η μεγαλύτερη ήταν πάρα πολύ αρνητική σε αυτό και θεωρούσε ότι ο άντρας ξεφτιλίζεται σε μεγάλο βαθμό έτσι. Της άλλης της άρεσε η ιδέα του να νιώσει...επιβήτορας, όπως η ίδια έλεγε και απ'όσα έλεγε θεωρώ ότι αν είχε την ευκαιρία, θα το έκανε. Κάθε γυναίκα λοιπόν έχει διαφορετική άποψη. Κι επειδή σε άλλους άντρες αρέσει η ιδέα, σε άλλους όχι και το κατακρίνουν, σαν αποτέλεσμα εκείνες που θέλουν να το δοκιμάσουν, διστάζουν επίσης να το αναφέρουν στο σύντροφό τους.
     
  3. adam.q

    adam.q New Member

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    το strapon είναι κάτι που θέλω εδώ και καιρό να δοκιμάσω άλλα δύστυχος δεν ειχα ποτε κάποια που να μπορούσα έστω και να συζητήσω κάτι τέτοιο ειναι δύσκολη απόφαση να κάνεις με μια γυναίκα τέτοια κουβέντα , πρέπει να εισαι βέβαιος οτι ειναι ανοιχτή σε τέτοια θέματα παρόλα αυτα πιστεύω οτι ειναι ωραια αίσθηση και ελπίζω να την απολαύσω.
     
  4. m694f

    m694f Guest

    Τελαυταια τα strapons εχουν γινει πολυ της μοδας οχι μονο σε bdsm environment αλλα σε vanilla ζευγαρια (swingers). Aν πχ εχετε μια σχεση vanilla και επιθυμειται να συμπεριλαβετε strapon games στο παιχνιδι σας πως θα το αναφερατε στον/στην συντροφο σας ? Πιστευεται πως θα σας θεωρουσε ανωμαλο και 8α πειραζοταν οτι και καλα ο συντροφος της ειναι gay (αν ειναι αντρας) η πως η κοπελα σας με αυτην της την προταση θα σας υποτιμουσε και δεν θα δεχοσασταν κατι τετιο ? (αν ειστε αντρας)

    θεωρώ το strapons φυσιολογικό να το χρησιμοποιήσει ένα ζευγάρι. Το θέμα είναι ότι καμμία κοπέλα δεν έσχω βρει που να δεχότανε συζήτηση για αυτό΄. Θα με θεωρούσε gay ΄.
     
  5. submaleincyprus

    submaleincyprus New Member

    ine poli wrea idea alla den eho empiria, prepi prota na vris ke tin katallili Kyria 
     
    Last edited by a moderator: 12 Οκτωβρίου 2007
  6. Puma

    Puma Regular Member

    και μερικές vanilla τα χρησιμοποιούν, απλά είναι επίσης ένα ζήτημα για το πώς θα βρεθεί κάποια  
     
  7. Petros027

    Petros027 New Member

    Απλά να παραθέσω την δικιά μου προσωπική εμπειρία.
    Όταν ανέφερα στην κοπέλα μου να δοκιμάσουμε strap-on στο sex αρνήθηκε κατηγορηματικά.
    Υποψιάζομαι οτι δεν θέλει επειδή δεν της αρέσει καθόλου το πρωκτικό sex....
     
  8. Helektra

    Helektra New Member

    Καλημέρα!
    Θα πρότεινα να αφήσεις τα πολλά "δηλήματα" (έλεος, άνοιξε κανα λεξικό) και να κατευθυνθείς προς κάποιο gay club, να βρεις κάποιον να σε ικανοποιήσει, να τελειώνουμε κι εμείς. Τόσοι μόνοι νεαροί ζητούν την παρέα σου.
    Άσε τη γυναικούλα να ζήσει...
     
  9. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Περί ορέξεως.....τα γνωστά.
     
  10. Puma

    Puma Regular Member

    Μπορεί και να ισχύει, μπορεί και όχι... υπάρχουν κοπέλες στις οποίες δεν αρέσει το πρωκτικό σεξ, ωστόσο τους αρέσει να χρησιμοποιούν strapon σε κάποιον άντρα. 'Η τουλάχιστον θέλουν να το δοκιμάσουν.  
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Strapon swingers και vanilla couples

    Οι υπο αντρες οι οποιοι δεχονται το στραπ απο την κυρια τους ειναι γκει ?
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Εγω τοσον καιρο δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα, κατι που το εχω συζητησει με αρκετο κοσμο!
    Εισαι αντρας, και θελεις να πηδηχτεις με στραπ ον, που θα το φορεσει η Κυρια σου υποθετω.
    Η ερωτηση ειναι η εξης: Γιατι δεν πας με εναν αντρα??
    Εννοω, μηπως μεσα σου θελεις να τον "φας" αλλα η ενοχη "θα με πουν ομοφυλοφιλο" σε κανει να στρεφεσαι στη γυναικα, να κρυβεσαι πισω απο τον "σκλαβο" με το σκεπτικο "υπακουσα στην εντολη της Κυριας μου, δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα"?
    Ναι ασφαλως αν δηλωνεις str8 ειναι φυσικο να σε ερεθιζει το γυμνο γυναικειο κορμι, ομως οταν εισαι σκυμμενος, με δεμενα τα ματια, παιζει ρολο αν αυτο που θα εισελθει, ειναι απο συνθετικο η αληθινο?
    Το αναφερω γιατι μου εχει τυχει σκλαβοι που το δοκιμασαν και το καναμε με στραπ ον, μετα οχι απλα να το ζητουν αλλα να το απαιτουν!!!
    Και το λεω επειδη μου ετυχε να γνωριζω και αλλη Αφεντρα trans, οπου και εδω ειναι το παραλογο, ο σκλαβος της ζητουσε να τον πηδηξει οχι με το δικο της οργανο που λειτουργουσε θαυμασια , αλλα με το στραπ ον που εκεινη θα φορουσε!
    Αρα εδω δεν κρυβεται καποια ενοχη???
    Κατι σε στυλ, "θελει η πουτανα να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει"?