Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις αγαπητέ!
    Εγώ πάλι λέω ότι σε δημόσιο χώρο, ο καθένας μπορεί να παρέμβει όπου επιθυμεί... η έλλειψη αγωγής και σεβασμού έχει να κάνει με το όταν κάποιος βάζει στη μέση προσωπικά δεδομένα όπως έπραξες εσύ. Κι εγώ έχω την χείριστη γνώμη για την χρυσή αυγή αλλά προσπάθησα να μην το βάλω στη μέση και να σε κρίνω μέσω αυτού.
    Χαλάρωσε λοιπόν γιατί δεν έχουμε και κάτι να χωρίσουμε κι ας μείνουν οι τσαμπουκάδες για τους καρατερίστες  
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Όχι, δε μπορείς να παρεμβαίνεις όπου θες (ούτε κι εγώ) και ιδιαίτερα σε συζητήσεις με άλλους που δε σε αφορούν. Στα σχολεία δεν τα λένε αυτά πια;

    Τι έχει κάνει αυτή η Ρεπούση τελικά;
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Δυστυχώς, δεν ταυτίζονται οι απόψεις μου με τον Φύρερ οπότε δεν θ'ακολουθήσω αυτήν την γραμμή, λυπάμαι!
    Αν η διαχείριση, πιστεύει ότι έπραξα λάθος που κατέκρινα το τσαμπουκαλίστικο υφάκι, τότε ας παρέμβει...
     
  4. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Αυτο ειναι προειδοποιηση? Ας γινεις και ασταματητος, αμφιβαλλω πολυ αν θα πρεπει εγω να ανυσηχω.

    Ασχετα που νωριτερα ελεγες οτι ειναι ελλειψη ανδρισμου να βριζεις τον αλλον μεσω του ιντερνετ.



    Χωρις να βαζω μεσα τις δικες μου προκαταληψεις απεναντι στην χρυση αυγη, σε ρωτω πολυ απλα. Ειστε μια μειοψηφια και ειστε μια ομαδα που προκαλει ανεπαλληλα.

    Να βγω και εγω στον δρομο με τα ροπαλα επειδη προκαλουν οι χρυσαυγιτες?

    Το σκεπτικο που παρουσιασες πιο πανω παραμενει ακριβως το ιδιο στην δικη μου αυτη υποθετικη ενεργεια.
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Strapon


    Φαντάζεσαι το αποτέλεσμα;
    Οι "προκλήσεις" γίνονται από αυτούς που έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν, όχι από αυτούς που παρακαλούν μεμψιμοιρώντας να γίνουν αποδεκτοί.



    Ας κομματικοποιηθεί η συζήτηση αφού θέλετε να μιλήσουμε για τη Χ.Α. Δε μου φαίνεται πως το θέμα του νήματος να έχει καμία σχέση, αλλά ας είναι.
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    H X.A. ειναι το παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο επειδη απευθυνομαι σε εσενα. Θα μπορουσα να μιλησω και για συναυλια των Rotting Christ οπου θα πηγαινε η χριστιανικη κοινοτητα να τους γιαουρτωσει.


    Καλα αυτη ειναι σοβαρη απαντηση?

    Επειδη η χριστιανικη κοινοτητα εχει και το πληθος πιστων και την δυνατοτητα σημαινει οτι ειναι δικαιολογιμενο το γιαουρτωμα?

    Και οι γκει που εχουν και το πληθος και την δυνατοτητα αμα βγουν στον δρομο με τις πουστες εξω και στραπ ον στο κουτελο, ειναι δικαιολογημενο?
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα. Θα έκλαιγαν οι παπάδες τα μούσια τους.



    Για το πρώτο βλέπε την παραπάνω απάντηση.

    Για τους ομοφυλόφιλους που προσωπικά ουδόλως με αφορούν ή με ενοχλούν οι προτιμήσεις τους, δε χρειάζεται να κάνουν κάτι τέτοιο. Όπως δε χρειάζεται να βγουν οι bdsmers να «παρελάσουν» με τον εξοπλισμό τους, όπως επίσης δε χρειάζεται κάποιος straight να πηδά την γκομένά του στο δρόμο για να μας δείξει τις προτιμήσεις του κλπ κλπ.
    Όλα αυτά γίνονται (και είναι ανεκτά) σε ιδιωτικούς χώρους που δεν προκαλείται το κοινό αίσθημα.
    Έτσι είναι οι κοινωνίες στις οποίες επικρατεί ο σεβασμός.



    *Θες να ταυτίσεις την πολιτική μου ιδεολογία με τον εθνικισμό; Κάντο. Η Χ.Α. είναι οργάνωση. Ταυτίζομαι ή συγκλίνω πολιτικά με ιδεολογίες κι όχι με οργανώσεις που τις εκφράζουν.
     
  8. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Ούτε να θεωρείται κάποια πουριτανή επειδή αρνείται να πηδήξει Τον σύντροφό της με strapon.... Τι δεν γίνεται πια κατανοητό σ΄αυτή την ρημάδα πολυμορφική κοινωνία, όταν κάποια ΔΕΝ γουστάρει να πηδήξει έναν άντρα με strapon ;;;;;;;
     
  9. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Μα γιατι τετοια αρνηση πια, δε σε καταλαβαινω!  ειναι ωραιο το στραπον..βγαινει και σε χρωματακια.
     
  10. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Δεν έχω θέμα με το strapon σαν ερωτικό βοήθημα.
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Strapon


    Δεν πιστεύω να ζητάς αποδοχή από τους «ερωτικά φιλελεύθερους» κι εσύ MissMary  
     
  12. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    ναι σε πιανω, αυτο που εννοεις το βρισκω λογικο, δεν γινεται να σ'αναβουν ολα..