Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Σε μένα αναφέρεστε;
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Δηλαδή χρειάζεστε οδηγίες για να καταλάβετε τι σημαίνει η λέξη κυριαρχικός και η λέξη υποτακτικός ή σκλάβος;
    Στο παρόν φόρουμ υπάρχει γλωσσάρι βασικών όρων, για να μπορούμε να συνενοούμαστε.

    https://www.greekbdsmcommunity.com/libraries/bdsm-fetish-glossary.212/
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Έχει νόημα να προτάσεις στοιχεία, αποδείξεις και επιχειρήματα, όταν ο απέναντι σου είναι εγκλωβισμενους στην αρνηση?

     
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ένας σαδιστής μπορεί να είναι και Κυριάρχος.
    Ένας Switch γιατί δεν μπορεί να είναι Κυριάρχος ανάλογα την περίπτωση;
    Ένας Κ μπορεί να ζητήσει στράπ-ον απο την υπό του και να μην χάσει την Κυριαρχία του (καλά αυτό είναι υπό συζήτηση) ενώ αν το κάνει ένας ο οποίος φέρει την ταμπέλα Switch δεν είναι Κυριάρχος.
    Μήπως να αφερέσουμε τους switch και να τους πούμε όλους βανίλα; Δεν καταλαβαίνω γιατί μια κοινότητα εναλλακτικού ερωτισμού δεν μπορεί να αποδεχτεί οτι υπάρχει και κάτι αλλο πέρα απο μια οδό.

    Και για να μην παρεξηγηθώ για πολλοστή φορά. Δεν εννοώ οτι ο κάθε switch ζητάει στράπ-ον, ήταν ένα παράδειγμα.
     
  5. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Από ένα μήνυμα, καταλάβατε ότι είμαι εγκλωβισμενος στην άρνηση, ότι περνάω τις φάσεις της ross, ξέρετε σε ποια είμαι κ ότι έχω πολύ δρόμο ακόμη.. Μάλιστα...
    Είναι λυπηρό...
     
  6. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Μήπως είναι τα μαύρα πρόβατα;;
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    Δεν ξέρω ας μας πούν οι ειδικοί... εδώ μια βανίλα είμαι και κυκλοφορώ αναμεσά σας  
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εμένα μ' αρέσει που σε ένα νήμα για τουw switch, κανένα switch άτομο δεν έχει πει κουβέντα...

    Άτομα που ψάχνονται μίλησαν, άτομα με διάθεση να πειραματιστούν μίλησαν, άτομα που γουστάρουν τα οποιαδήποτε κινκ τους μίλησαν, άτομα που τους αρέσουν να παραμείνουν παιγνιώδη και χαρίεντα μίλησαν, άτομα που είναι "παίκτες" -και καλοί μάλιστα- μίλησαν, είδα άτομα εραστές του έρωτος της κωλοτρυπίδος στερεοτυπικοταμπουδιασμένα εν κρυπτώ και παραβύστω και ανομολογήτως, όμως άτομα που να λειτουργούν ως switch -ξέρω δυο, και δεν παρεπιδημούν εδώ, καλά νάναι- δεν είδα...

    Αντιθέτως είδα δηλώσεις και δηλωσίες, είδα κάποιες απόπειρες ξεκαθαρίσματος του πράματου (πάλι καλά), είδα σωτήρες, αμύντορες, προσβεβλημένα, καμουφλαρισμένα, μασκοφόρους, ταγούς, το κάθε ένα από αυτά με την πραμάτεια της καθημερινότητας του είναι του έτοιμα να πληγωθούν και να ανταποδώσουν τα πλήγματα, άτομα εραστές του "πάνω κεφάλι - κάτω κεφάλι", κουβαλητές στρεβλώσεων και ενοχών και κατά συνέπεια δυσφορίας, να τοποθετούνται και δήθεν να επιχειρηματολογούν ορισμένως επί αγνώστου θέματος, που στην καλύτερη περίπτωση εξαντλείται στο βεληνεκές στο υπό του @Arioch λεχθέντος "με μια φορά δεν γίνεσαι πούστης"...

    Πα να πει, πως θέλει "τόλμη και αρετή η ...βόλτα στην Ιθάκη" -παραφράζοντας τον ποιητή...
    Τα άτομα, τήδε κακείσε, που δεν την έχουν, ας την βρουν για την πάρτη τους και ας μη θεωρητικολογούν στην αναζήτηση και αποδοχή του άλλοθι "είναι ζόρικα τα πράματα" ούτε να ξιφουλκούν ερμηνεύοντας το άγνωστο κείμενο που έπεσε στις εξετάσεις εξαμήνου.

    Να πω όμως πως στο πινγκ-πονγκ γαμούμε και δέρνουμε, πάμε για μετάλλιο..!
    Επίσης έχω να καταγγείλω την κάθετη πτώση της παρεμβατικότητας της ψυ ερμηνείας ντυ κωλ, που θα μπορούσε εν προκειμένω αναπτυχθεί, έτσι ώστε το νήμα να μπει εκ των υστέρων στα τοπ των ΣΚ αδαμάντων...

    Περικαλώ, συνεχίστε...
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Κανείς λάθος. Μίλησαν. Αλλά ποιός τους άκουσε; κανείς.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Συγχαρητήρια που αναγιγνώσκεις τόσο γρήγορα...
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Άμα συνεχίσεις ετσι, θα γίνεις μόνος σου θέμα ειδικού του σ/κ  
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ούτε ο θυμός το σώνει.