Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

This post will save your life!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gwendoline, στις 15 Ιουλίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: This post will save your life!

    gwendoline (για συντομια θα σε λεω γυναικα με συνηθισμενα γουστα)ρωτας και ξαναρωτας και καλα κανεις γιατι τα υπο ατομα ειναι υπο, και ποιος ο λογος που τα εκανε να ειναι υπο και μαζοχιστες, αυτο δεν ρωτας?
    Αν και δεν ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησει θα σου κανω μερικες ερωτησεις,τα τσιγαρα που καπνιζουμε (εγω ευτυχως δεν καπνιζω τα εχω ομως για αλλες χρησεις... ) γραφουν το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια και ομως τα καπνιζουν μπορει και εσυ να καπνιζεις,ποσο λοιπον μαζοχιστες ειναι αφου καταστρεφουν την υγειαν τους και ομως συνεχιζουν να καπνιζουν, ενω στο κατω κατω η/ο υπο δεν καταστρεφει και τιποτε,ο αλλος εχει κανει το στομαχι του δυχτι ψαρεματος απο τις τρυπες και ομως συνεχιζει και πινει, το χ ζευγαρι ζει μια τραγικη ζωη και ομως ειναι ακομα μαζι για να μην χαλασουν τον γαμο τους λενε...εχουμε κανει ενα πλανητη μπουρδελο που δεν ξερεις αν χιονισει τον Αυγουστο η τον Ιανουαριο κανει 40 βαθμους και ομως συνεχιζουμε να τον ρυπενουμε και να καιμε οτι πρασινο εχει απομεινει.
    Τελικα μηπως ειμαστε ολοι μαζοχιστες και θα πρεπει να αναρωτηθουμε γιατι τα κανουμε ολλα αυτα που στην τελικη μας επιφερουν βλαβη στην υγεια μας, και να αφησουμε στην απολυτη ηρεμια τους τα υπο ατομα που οτι κανουν το κανουν γιατι ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ και δεν τους ενδιαφερει να σου εξηγησουν εσενα και εμενα το γιατι εγιναν ατομα υποτακτικα, γιατι απλα μπορει ετσι να τα εφτιαξε η φυση, ετσι να εγεννηθηκαν.
    Γιατι αμα αρχισουμε τις αναλυσεις θα πρεπει να εξηγησουμε γιατι εσυ εγινες γυναικα γιατι εγω αντρας , γιατι εσενα σου αρεσει το χ φαγητο και ουτο καθ' εξης καταλαβες τι εννοω γυναικα (παλι χαριν συντομιας δεν τα μπορω αυτα τα νικ στα αγγλικα γιατι αραγε δεν γραφουν στα Ελληνικα το νικ τους να αλλο ενα γιατι, και αν μπορει ας μου το εξηγησει καποιος.....).
    Καλο το θεμα σου αλλα κανενας δεν θα σου απαντησει ετσι οπως θελεις εσυ να σου απαντησει.
    Σε αφηνω τωρα γιατι θελω να μου πουνε εδω σε ενα μαγαζι γιατι ο Αστακος εχει 100 ευρω το κιλο ενω η σαρδελα 5 ευρω μονο γμτ μου......  
    Υ.Γ Γιατι εσυ δεν παιρνεις ηδονη απο τον πονο οπως πολλες σκλαβες εδω μεσα, μπορεις να μου το εξηγησεις, ενω μπορει να παιρνεις ηδονη καπνιζοντας ενα τσιγαρο που σε οδηγει μαθηματικα στον θανατο?και μην με πεις αντικαπνιστη ενα παραδειγμα σου εκανα.
    Και κατι τελευταιο χρειαζετε μεγαλη ψυχικη δυναμη για να εισαι υποτακτικη/ος.
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: This post will save your life!


    Πως ειναι δυνατο να αυνανιζονται τα δελφινια? Το θεωρω λογω της φυσιολογιας τους αδυνατο. Δε φτανουν τα πτεριγια τους μεχρι τη βαση της κοιλιας τους.


    Τι κανει εναν υποτακτικο υποτακτικο? Μου θυμιζεις τον Umberto Eco σε μια "φιλοσοφικη" ερωτηση που ειχε κανει σε ενα βιβιο του: Τι ειναι το ειναι? Μεχρι τοτε τον ειχα σε πολυ μεγαλη εκτιμηση, αλλα απο τοτε επεσε.

    Καλο ψαξιμο.
     
  3. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: This post will save your life!

    (link)

    Και επίσης μπορείς να δεις και ... Ίσως σου θυμίσει τον σκύλο σου  .
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: This post will save your life!

    Οταν τα λέω δεν με ακούτε!
    Greek BDSM Community Forums > Suggestions and Feedback > Suggestions and Requests > "ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!"
     
  5. Σαρωτική και... ψαρωτική (για μερικούς) η gwendoline. Ωστόσο απαραίτητη γιατί προβληματίζεται (και προβληματίζει) έντονα (γενικώς κανόνας για άτομα που δεν ασχολούνται με το Bdsm και είναι κρίμα για εμάς τους.. απομέσα) και καλά κάνει εδώ που τα λέμε. Αν δεν είχαμε άτομα που σε κάθε "λύση" (και καλά defacto) δεν πρότασαν και κάποια απορία ή προβληματισμό, αλοίμονο για το όποιο φόρουμ. Ίσως αρκετά υπερβολική και καυστική σε σημεία, ωστόσο μοιάζει να είναι αληθινή και να τα λέει πολύ... αντρίκια.

    MasterPerris wrote:
    "...γραφουν το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια και ομως τα καπνιζουν μπορει και εσυ να καπνιζεις,ποσο λοιπον μαζοχιστες ειναι αφου καταστρεφουν την υγειαν τους και ομως συνεχιζουν να καπνιζουν, ενω στο κατω κατω η/ο υπο δεν καταστρεφει και τιποτε,ο αλλος εχει κανει το στομαχι του δυχτι ψαρεματος απο τις τρυπες και ομως συνεχιζει και πινει, το χ ζευγαρι ζει μια τραγικη ζωη και ομως ειναι ακομα μαζι για να μην χαλασουν..."


    Ο σεξουαλικός μαζοχισμός δεν έχει σχέση με τα παραδείγματα που αναφέρεις. Αν είχε θα έπρεπε να μας ονομάσουμε όλους ανεξαιρέτως (όλοι έχουμε μια αυτοκαταστροφική συνήθεια ή περισσότερες, μαζοχιστές).
    Aλλά ακόμα και στον σεξουαλικό μαζοχισμό μπορεί να υπάρξουνε ζημείες τόσο στο σώμα, όσο και στο πνεύμα. Ο σεξ. μαζοχιστής μπορεί να μην το καταλάβει (λόγω Trip), ο σεξ. σαδιστής το καταλαβαίνει (και είναι στην δικιά του κρίση / ηθική, αν θα συνεχίσει να καταστρέφει ή θα σταματήσει).
    Στην Ελλάδα συνηθίζεται το 1ο (να συνεχίσει να καταστρέφει - συνήθως στο ψυχ. κομμάτι . αδιαφορόντας για τις συνέπειες) μιας και έχει γεμίσει ο τόπος κοροίδα (αρκεί να τους πουλήσεις το παραμύθι που θέλουνε να ακούσουνε).
     
    Last edited: 18 Ιουλίου 2007
  6. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: This post will save your life!

    Καλο! Δεν το ειχα φανταστει!  

    Παρ' ολ' αυτα ο ισχυρισμος μου οτι τα ζωα κανουν ερωτα μονο και μονο για αναπαραγωγη και οχι αποκλειστικα για ευχαριστηση συνεχιζει να ισχυει. Ισως βεβαια μερικα να το ευχαριστιουνται, αλλα το βαθυτερο κίνητρό τους συνεχιζει να ειναι η αναπαραγωγη, σε αντιθεση παντα με τον ανθρωπο.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: This post will save your life!

    Οκ... Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει .
     
  8. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    τι να πω... σαρωτικες (και ψαρωτικες) απαντησεις -μαλλον ο καυσωνας κανει το μυαλο να δουλευει overdrive
    Πριν συνεχισω να πω πως αποφασιζω να υποταχθω (sic) στους σεπτους κανονες του φορουμ και να γραφω τα ιγγλεζικα σε αγγλικα και τα ελληνικα σε μεγαλοπρεπη ελληνικα (αν και οι τονοι θα ειναι αραιοι γιατι δεν τους πολυεχω συνηθισει) γιατι δεν θελω να νομιζετε πως ειμαι κανενας σεκιουλαριστης, νευρωτικο κακομαθημενο, ανθελληνας η απλα αντιδρατικός προς χαριν της αντιδρασης (ok για μια στιγμη τωρα που το σκεφτομαι ειμαι ενα απο ολα αυτα αλλα δεν σας λεω πιο)
    Επισης να πω-με την χαρακτηριστικη μου εκλαμψια απο bitchiness πως πιστευω πως ο παραγοντας χιουμορ ειναι κατω του μετριου στο συνολο του φορουμ. θελω να πω αν το bdsm ειναι κυριως mind game οπως το Cluedo και για αυτο το τιμημα ισως να ειναι λιγοτερο γυμναστηριο ειναι κριμα και αδικο να μην υπαρχει χιουμορ η εστω τα πιο μπας κλας αδερφακια του- ο σαρκασμος και ο αυτοσαρκασμος. Μιληστε σοβαρα παντα ρε παιδια αλλα μην ξεχνατε πως τα πιο πολλα λεγονται με λαιτ διαθεση-αλλιως η ζωη, οι φοροι, οι ασθενειες και το bdsm πεφτουν βαρια στο στομαχι

    -Master Perris σε ευχαριστω για ολα οσα ωραια γραφεις, οπως και ολους τους υπολοιπους αλλα πιστευω πως το gwendoline ειναι απειρως πιο μικρο απο το "γυναικα με συνηθισμενα γουστα". εναλλακτικα θα μπορουσες να με πεις και "φετιχ κλαμπ του Λονδινου που εκλεισε"η "κορσες του Agent Provocateur που κοστιζει 200 λιροπουλα και βαλε"

    -και παλι συγγνωμη απο την πλειονοτητα του φορουμ που ειναι τα χαρντκορ μελη του Cluedo ωχ σορυ του bdsm εννοω αλλα οι πιο διαφωτιστικες απαντησεις προς εμε εδωθησαν απο τους αουτσαιντερς-τους βανιλα, τους περβ, τον γαλατα της γειτονιας και δεν συμμαζευεται. Ειλικρινα μαλιστα η απαντηση της female (σωστα δεν σε λεω?-βαριεμαι να κανω scroll) με βοηθησε πολυ στο να αλλαξω την επιστημονικη μου μεθοδολογια στην γνωστη και πιστοποιημενη μεθοδο "παρτο αλλιως"

    -ισως να ειναι εξαιρετικα φιλοδοξο, εγωιστικο (οπως ειπε και ο περβ απο την ωραια Μυτιλινη), αγενες και intruding να ρωτω "εσυ καλε γιατι εισαι σαμπ?" εν ειδει δημοσιογραφου του Σταρ. και απο προσωπικη εμπειρια ισως καποια πραγματα better left unsaid. ετσι για παραδειγμα ισως η δικη μου σεξουαλικη συμπεριφορα οπως και της Lindsay Lohan να κατατρυχεται απο daddy issues μιας και τοτε ο πατερας μου ηταν γκαστερμπαιτερ στην Γερμανια. Ισως η σεξ (No just plain coffee for me please) και drugs (Depon syrup με εσανς απο Supradyn extra) και ροκ εντ ρολ (Ευριδικη + Κοργιαλας) συμπεριφορα μου να οφειλεται αντιστοιχα στους υποδοχεις κου σεροτονινης, στο sweet tooth και σε αυτο το σκατιαρικο το Μαντ Τσανελ. θα γινω σοφοτερη αν ξερω πως οντως αυτο φταιει? θα γινω πιο ηρεμη? θα το φιλοσοφησω περισσότερο? οχι, το πιο πιθανο ειναι να μην μου χρησιμευσει σε τιποτα-ομως (και αντιθετα απο την τεχνοκρατικη αποψη που μου (αυτο)καταλογιζεται) ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΩ -ακομα και αν δυνητικα δεν θα μου χρησιμευσει σε τιποτα

    -εντουτοις, για να κλεισω, γυρνω στον αρχικο μου διαχωρισμο, περι επεξηγιμοτητας (τι σκατα-ειμαι και λεξοπλαστης) την Ντομ συμπεριφορας σε σχεση με την Σαμπ, οσο και αν αυτο δυσαρεστει τους Ντομ και τους κανει να θελουν να μου ριξουν δυο-τρεις στα πισινα κατα το συνηθειο. Απο καθαρα χρηστικη-πρακτικη-ιδιοτελη σκοπια ο κοσμος θα πρεπε να ειναι γεματος Ντομ και καθε μερα να μαζευονται να τραβανε το short straw και ο χαμενος να καθεται να τις τρωει (που το καταλαβαινω) και να του απαγορευεται ρητως η τηλεοραση (που δεν το καταλαβαινω!). Το οτι μαλλον η αντιθετη αναλογια ειναι η πραγματικοτητα και στα δυο φυλα με κανει να πιστεω πως ο κοσμος μας ειναι weirdly and beautifully f*cked up indeed
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Δεν ξερω γιατι αλλα ''σε παω!!''