Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To φλερτ στον χώρο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 15 Μαρτίου 2011.

  1. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Τούλα καπνίζεις; !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

       

    Αθανατες Ελληνικες παροιμιες.....παντου κολλανε!
     
  3. smari

    smari Regular Member

        

    ξαναματαγελάσαμε πάλι...χιχι
     
  4. Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Χμ... φλερτ, για να δούμε :
    Περίπτωση Νο 1 : Ο Κ την φλερτάρει και αυτή ανταποκρίνεται στο φλερτ του.
    Περίπτωση Νο 2 : Ο Κ την φλερτάρει, αυτή δεν ανταποκρίνεται στο φλερτ του και ο Κ το σέβεται και σταματάει.
    Περίπτωση Νο 3 : Ο Κ την φλερτάρει, αυτή ανταποκρίνεται στο demi, ή κάνει παιχνίδι, ή δείχνει να θέλει, ή κάτι συμβαίνει αλλά μετά το κόβει είτε επειδή έχει σχέση, είτε επειδή κάτι δεν της κολλάει, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο.
    Περίπτωση Νο 4 : Ο Κ την φλερτάρει, αυτή είτε ανταποκρίνεται, είτε όχι, κάποια στιγμή το κόβει αλλά ο "Κ" δεν το σέβεται δν σταματάει και γίνεται ενοχλητικός.

    ...Αν θέλετε μπορείτε να συμπληρώσετε και άλλες περιπτώσεις...όλα παίζουν!!!
    Έλεος βρε παιδιά, είθιστε το αρσενικό να είναι ο πομπός και το θηλυκό ο δέκτης. Για όσο... δεν θέλει? δεν ενδίδει? δεν ξέρει αν θέλει? δεν είναι σίγουρη? τα κουβαδάκια σου και σ'άλλη παραλία...
    Αν είναι να γίνει κάτι θα έρθει, αν όχι απλά θα προσπεράσει...τόσο απλά!!!
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το νήμα θα παραμείνει ανοιχτό. Τα προφιλς του Seduction και του Master DO θα ειναι restricted για καποιο διάστημα. Του Seduction για επαλαμβανόμενες προκλήσεις. Του Master Do γιατι ζητάει διαγραφές αλλωνών και γιατί επαναλλημένα με ανακατεύει και με εμπλέκει (κατά την λογική του πάντα) σε μια προσωπική του κόντρα με τον Seduction για την οποία δεν έχω καμία ευθύνη, και επειδή ούτε ευγενικές χορηγίες κάνω, ούτε υποβάλλω κανέναν σε κανένα "νταβατζιλίδικο session αντοχής" τα αμοιβαία ignore θα ξαναμπούν αλλά αυτήν την φορά δεν θα ξαναβγούνε.
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Αυτό υποστηρίζουν και όσοι υποστηρίζουν τη θεση σου. Το θέμα δεν είναι τα αποτελέσματα του φλερτ αλλά το τι στάση κρατάει κάποιος απέναντι σε ένα D/s ή BDSM ζευγάρι. Παρέλειψες στα παραδείγματα σου να γράψεις την στάση του 3ου.

    Παράδειγμα 1: Ο Κ φλερτάρει και ο Ιδιοκτήτης του σκάει γροθιά.
    Παράδειγμα 2: ο Κ φλερταρει και ο Ιδιοκτήτης πιάνει την υποτακτική του και της λέει στο αυτί ή και λίγο πιο δυνατα: " Κοίτα τον πέφτουλα"
    Παράδειγμα 3: ο Κ φλερτάρει και ο Ιδιοκτήτης κοιτάει αλλού.
    Παράδειγμα 4: ο Κ φλερτάρει και ο Ιδιοκτήτης του λέει : "Μεγάλε για να πας με αυτήν κανόνας του ζευγαριού είναι ότι θα πρέπει πρώτα να σε πηδήξω εγώ".
    ΠΑράδειγμα 5: ο Κ φλερτάρει γιατί ο Ιδιοκτήτης λείπει.

    Αυτά τα παραδείγματα είναι εντός θέματος.
     
  7. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Καλημέρα σας.
    Ας καταθέσω και εγώ τις καθαρά προσωπικές μου απόψεις πάνω στο θέμα που πραγματεύεται το νήμα  
    Κατ΄αρχήν κάτι άσχετο με το νήμα. Με ενοχλεί αρκετά ο όρος "BDSM κοινότητα" διότι φρονώ ότι έτσι "γκετοποιούμαστε". Ανήκουμε είτε το θέλουμε είτε όχι σε μία κοινωνία και τα πάσης φύσεως γκέτο δεν έχουν καμία θέση μέσα στην κοινωνία. Προτιμώ τον όρο "κοινωνικός χώρος".
    Ως προς το θέμα του φλερτ διαχωρίζω το φλερτ στη vanilla κατάσταση και στην BDSM κατάσταση. Οι απόψεις που θα καταθέσω αφορούν την BDSM κατάσταση
    γιατί όλοι είμαστε μέλη σε ένα forum το οποίο έχει άμεση σχέση με το BDSM.
    To φλερτ σαν έννοια προσέγγισης και ένδειξης ενδιαφέροντος σαφώς και δεν μπορεί να ενοχοποιηθεί. Συμφωνώ ως προς την άποψη ότι είναι γελοίο να μιλάμε για "ιερά βιβλία" και "πρωτόκολλα" στο εξ ορισμού πολύ ανοιχτό πεδίο του BDSM. Υπάρχουν όμως άγραφοι κανόνες συμπεριφοράς μέσα στα πλαίσια του φλερτ σε οποιαδήποτε κατάσταση.

    Υπάρχουν λοιπόν τρεις περιπτώσεις:

    1. Ο Κ προσεγγίζει μια υ η οποία είναι με διάφορους τρόπους γνωστό ότι είναι ελεύθερη και δεν ανήκει σε κάποιον Κ.

    2. Ο Κ να μην γνωρίζει ότι μία υ την οποία προσεγγίζει τυχόν ανήκει σε κάποιον άλλον Κ.

    3. Ο Κ να γνωρίζει, με διάφορους τρόπους, ότι η υ που προσεγγίζει ανήκει σε κάποιον άλλο Κ.

    Η πρώτη περίπτωση δεν χρειάζεται ανάλυση. Είναι στην ευχέρεια και των δυο αν θα προχωρήσουν ή όχι σε βαθύτερη γνωριμία και κατ΄επέκταση σε σχέση.

    Στη δεύτερη περίπτωση αν δηλωθεί στον Κ από την προσεγγιζόμενη υ ότι είναι ελεύθερη ισχύει ότι ισχύει για την πρώτη περίπτωση. Αν δηλωθεί όμως ότι ανήκει τότε ή ο Κ αποχωρεί ευγενικότατα ή αν είναι εφικτό γνωρίζονται καλύτερα σαν άνθρωποι και προχωρούν σε μια καθαρά φιλική σχέση. Είναι αποκλειστική ευθύνη του Κ να σταματήσει το φλερτ. Αν υ δείχνει σημάδια ότι είναι διατιθεμένη να ενδώσει προσωπικά θα της έδινα ευθέως την απάντηση
    "Ξεκαθάρισε την σχέση σου με τον Κύριο σου, αποδεσμεύσου και μετά τα ξαναλέμε". Διαφωνώ με την άποψη ότι αν μία κατεχόμενη υ ενδώσει σε κάποιο φλερτ και προχωρήσει "παρακάτω" φταίει ο Κύριος της. Φταίει αποκλειστικά αυτή. Είναι καθαρά δική της επιλογή. Και φυσικά αποδεσμεύεται αυτόματα απο αυτόν που την κατέχει αν πράξει κάτι τέτοιο. Είναι φύσει αδύνατον να γνωρίζουμε ανά πάσα στιγμή τι παιχνίδια μπορεί να παίξει κάποιος πίσω από την πλάτη μας. Και ούτε η κάθε υ είναι αλυσοδεμένη από τον Κ της γιατί μιλάμε για σχέση ναι μεν ελεγχόμενη αλλά όχι για καταναγκαστική δουλεία.

    Όσον αφορά την τρίτη περίπτωση απλά θεωρώ τον Κ αυτόν καθαρά "πέφτουλα". Το να μπει κανείς στη διαδικασία να διεκδικήσει ιδιοκτησία κάποιου άλλου (μην ξεχνάμε ότι μια σκλάβα σε μία σχέση BDSM είναι ιδιοκτησία είτε το θέλουμε είτε όχι αλλιώς να μην μιλάμε για BDSM σχέση) σημαίνει έλλειψη σεβασμού αυτοκυριαρχίας και του καλώς εννοούμενου εγωισμού τα όποια είναι μερικά από τα βασικότερα στοιχεία κατά την άποψη μου ενός Κ. Τώρα θα μου πει κανείς ότι οριοθετώ στενά τον όρο Κ. Για μένα αυτό ισχύει. Ο καθένας μπορεί ελεύθερα να δηλώνει ότι θέλει. Σε ελεύθερη χώρα ζούμε.  
    Επίσης το να μπει κανείς στη διαδικασία να ψαρέψει κάποια υ για να διαπιστώσει την ποιότητα της σχέσης που έχει μια υ με τον Κ της αυτό είναι γελοία και καθαρά "κατινίστικη" πρακτική.

    Τέλος θεωρώ απεχθές ο Κ να προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί στιγμές αδυναμίας της υ (είτε ανήκει σε άλλον είτε όχι) και εντελώς αποκρουστικό να της εξασκήσει κάθε είδους ψυχολογικής βίας με σκοπό να την κάνει να ενδώσει σ' αυτόν.

    Ελπίζω να μην σας κούρασα.  
    Και πάλι καλημέρα σας  
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2011
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    Πολύ σωστός!!!
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    ...... συγνωμη .. μια διευκρινη δεδομενου του χωρου ... αυτο ειναι απειλη ή υποσχεση ?  
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    όπως το πάρει κανεις χεχεχε
     
  11. civil

    civil [minor chord]

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Είμαι με τον Κ μου 12 μήνες. Με προσέγγισε, με φλέρταρε, με κέρδισε*. Από την πρώτη στιγμή μου κατέστησε σαφές το γεγονός ότι παίζει και ότι φλερτάρει, και ήταν κάτι, ανάμεσα στα πάρα πολλά, που εκτίμησα σε αυτόν. Το ίδιο κάνει και με τις άλλες υποτακτικές Του, μερικές από τις οποίες έχω γνωρίσει. Έχουν υπάρξει φορές που έχει φλερτάρει μπροστά μου, αλλά και μπροστά μας  , και ομολογουμένως το κάνει με ευγενικό και κομψό τρόπο.

    Στα λίγα meetings που με πήρε μαζί Του, ποτέ δε με περιόρισε και όσες φορές με φλέρταραν, με ευπρεπή αλλά και με σαχλό τρόπο, Του το ανέφερα. Με χαμόγελο αντιμετώπισε και τις δύο περιπτώσεις.

    Με τον ίδιο τρόπο, χαμογελώντας, αντιμετωπίζει και τα pm που δέχομαι, τα οποία επίσης Του αναφέρω. (Να επισημάνω εδώ ότι παρόλο που δε συμμετέχω στη δημόσια συζήτηση, στον ένα χρόνο που είμαι μέλος έχω δεχτεί αρκετά pm, από ευγενικά, σαχλά ως και απρεπή, στα οποία κανένας Κ δε με ρώτησε αν είμαι δεσμευμένη, αν ακήκω κ.λ.π. Δε θα έπρεπε, σύμφωνα με τις τοποθετήσεις κάποιων μελών, να έχω λάβει έστω κι ένα pm που να υποστηρίζει τα λεγόμενά τους; )
    Το ίδιο κάνω και όταν συμβαίνει στο εργασιακό μου περιβάλλον, αλλά και στις κοινωνικές και φιλικές εξόδους μου.

    Αυτός είναι ο τρόπος Του. Πιστεύω πως κάθε Κ έχει το δικό του τρόπο προσέγγισης, φλερτ αλλά και θεώρησης των πραγμάτων.

    Γιατί οπωσδήποτε να είναι κάποιος τρόπος λάθος και κάποιος σωστός; Όταν το φλερτ από τον Κ γίνεται με τρόπο που δεν ενοχλεί, δεν προσβάλλει, δεν δημιουργεί πρόβλημα και σταματά όταν η υ δεν ανταποκριθεί, όπως πολλές φορές τονίστηκε από τον νηματοθέτη, πιστεύω πως δεν γεννάται κανένα θέμα.

    Σέβομαι την άποψη κάθε μέλους, καταλαβαίνω κάποιες από τις ενστάσεις, ωστόσο διαφωνώ και εγώ με την τόση ηθικολογία που παρουσιάστηκε σε αυτό το νήμα.

    Seduction
    "Μια γυναίκα ουσιαστικά Κυριαρχημένη, δεν έχει ούτε αυτή, (ούτε ο Κ της), κανένα πρόβλημα ακόμα και αν βρεθεί σε ένα χώρο "γυμνή με ανοιχτά τα πόδια και γραμμένο στο κούτελο της, ελάτε να μου την πέσετε". Δεν χρειάζεται κανένα κολάρο για να προστατευτεί από don juan, players ή πέφτουλες και στην αντίθετη περίπτωση κανένα κολάρο με όσες αλυσίδες και αν έχει περάσει ο Κ της σε αυτό δεν μπορεί να την κρατήσει εκεί, αν δεν αισθάνεται ότι ανήκει"

      Συμφωνώ απόλυτα. Θα με ενδιέφερε να διαβάσω τα επιχειρήματα όσων διαφωνούν με το παραπάνω.

    Αν όλοι-ες συμφωνούμε, που έγκειται το πρόβλημα;  

    *Με προσέγγισε με ιδιαίτερο τρόπο, και παρόλο που ήμουν δύο χρόνια σε σοβαρή vanilla σχέση, με έκανε δική Του.

     
  12. Fotiskouts

    Fotiskouts New Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    ΕΤΣΙ CIVIL,
    Επίσης όσο και αν υπάρχουν τα όλα αυτα παιχνίδια εδώ και στα περί κυριαρχίας του άντρα κτλ, πάντα η γυναίκα είναι αυτή που ουσιαστικά διαλέγει , απλά αφήνει την ψευδαίσθηση στον άντρα που της ταιράζει πιο πολύ, να νομίζει οτι την κυριαρχεί..
    Απο κει κ πέρα είναι στην ικανότητα του άντρα να παίξει όσο το δυνατόν καλύτερα..