Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

to b-dsm ? or not to b-dsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Ιουλίου 2014.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  2. D. Alessandro

    D. Alessandro morior invictus

    σε μια και μοναδική συνεδρία που είχα ποτέ μου με ψυχολόγο την οποία έκανα μόνο και μόνο επι του θεματος bdsm ( όταν ξεκίνησα να ενημερώνομαι-μαθαίνω γι αυτό) ήθελα απλά να μάθω-κατανοήσω από που μπορεί να πηγάζει όλο αυτό, ποια μπορεί να είναι η δημιουργώς αιτία δηλαδη. Δεν ένιωσα ποτέ μου δυσλειτουργικός ή μη φυσιολογικός ούτε είχα ενοχές για τα θέλω μου. Αυτοί που με χαρακτήρισαν έτσι και ακόμα με χαρακτηρίζουν είναι φίλοι και γνωστοί μου, χωρίς αυτό βέβαια να μου προκαλεί κάποια ενοχή. Ποτέ μου δεν ντράπηκα, ποτέ μου δεν μετάνιωσα.
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Νομιζω απαντησες μονος σου στις ερωτησεις που εκανες περι μην φυσιολογικου.
    Το ιδιο νιωθουν και οι βδσμ. Κανεις δεν ντρεπεται, δεν νιωθει ενοχες και δεν μετανιωνει.
    Ειναι καθαρη προσωπικη επιλογη τους καθενος, πως νιωθει πληρης.
    Να σημειωσω εδω οτι κι εγω εχω πολλα νευρα, προσπαθω να κοψω το τσιγαρο
     
  4. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    Το kinky sex υπάγεται στο bdsm ή είναι ένας ξεχωριστός τομέας απο μόνο του?
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το kinky sex υπάγεται στο sex και το sex υπάγεται παντού.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Για κάποια που το BDSM είναι όλη της η ουσιαστική προσωπική επικοινωνία και η εσωτερική ζωή - δουλειά και οικογένεια εξαιρούνται - η έλλειψη BDSM δημιουργεί ένα ουσιαστικό κενό, σαν να μην πατάει πουθενά στο έδαφος, αδιαφορία για τα πάντα, μια μορφή ήρεμης δυστυχίας και είναι κάπως σα να βρίσκεται σε τόπο που δεν έχει θάλασσα, δεν γίνεται για πολύ.

    ΥΓ. Νομίζω ότι στη συζήτηση που επακολούθησε και μπήκε το ερώτημα "ποιος ορίζει το φυσιολογικό" μπλέχτηκαν οι έννοιες του φυσικού και του φυσιολογικού. Όταν θεωρώ κάτι φυσικό - για μένα - ουδόλως μπορεί να με απασχολήσει αν κάποιοι άλλοι το θεωρούν μη φυσιολογικό. Πάντως, το BDSM εν γένει δε νομίζω ότι θεωρείται μη φυσιολογικό εν γένει.
     
  7. Aπό τα καλύτερα!
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κάπου υπάρχει ένα νήμα που ονομάζεται η "Αποκωδικοποίηση της καύλας" εδώ μέσα...
    Καλή και σωστή η ανάλυση, μα όταν γίνεται υπερανάλυση, η ουσία φθίνει...
    Φυσιολογικό, "φυσιολογικό", η διεστραμμένο...
    Χρειάζεται κανείς "νομιμοποίηση"/έγκριση/Παπική βούλα/φιρμάνι του Σουλτάνου κτλ....
    Για να εξερευνήσει/βιώσει την σεξουαλικότητα του από την στιγμή ( θέλω να πιστεύω ), που δεν θα έβλαπτε (πάντα αν έβλαπτε) κανέναν άλλο πέραν του εαυτού του?

    Sex-bdsm police με τα "περιπολικά" παραταγμένα σε σχηματισμό έξω και μέσα από τις κρεβατοκάμαρες...πάνω και μέσα στα μυαλά όλων...
    Αυτόφωρο για όποιον/α παραβεί τα "ορθά" και βουρ μπροστά στην έδρα...η οποία τι 3λης και 5λης...αλλά τουλάχιστον Νμελής και πάντα Μικτού βουδουσουμιάρικου ορκωτού...

    Πείτε με μαλθάκα, αλλά το ξαναλέω, έτσι κι αλλιώς η γλώσσα μου είναι ήδη μαλλιασμένη ( κι εγώ κόπανος με πατέντα )...
    Ας κοιτάξουμε την καμπούρα μας...Και το πως και τι κάνει ο καθένας μας...
    Πότε το κάνει, αν το κάνει, με ποιον/α το κάνει είναι θέμα δικό του/της...
    Αν τα γραφόμενα του/της τα θεωρούμε σωστά η μαλθακίες, το κρίνουμε από μόνοι μας, για την πάρτη μας...
    Και κρίνουμε τα γραφόμενα του, όχι τ' άτομο του...
    Αν τα γραφόμενα κάποιου/ας είναι σωστά η όχι για εμάς, θα το εξακριβώσουμε, αν και όταν επιλέξουμε να τα δοκιμάσουμε στην πράξη μας και υπογραμμίζω το μας, στην δικιά μας την πράξη...

    Αλλά φαίνεται ότι εκτός από βουδουσουμιάρηδες αληθινοί, η γιαλαντζί, έχουμε και υπερφυσικές ικανότητες και παρατηρούμε την σεξουαλική ζωή των άλλων...
    Ακόμη κι όταν για την σεξουαλική ζωή και διαδρομή τους ξέρουμε από ελάχιστα έως τίποτε...
    Έχω την εντύπωση ότι για πολλούς/ες είναι πιο "εποικοδομητικό"/καυλωτικό να την "πουν" στους άλλους, παρά να επικοινωνήσουν/ανταλλάξουν απόψεις και γιατί όχι να ενημερωθούν/μάθουν...
    Και όλοι έχουν κάτι να μας διδάξουν...Αρκεί να το θέλουμε...

    Υ.Γ. Εγώ προτιμώ χίλιες φορές τα λόγια κάποιου/ας άσχετου/"άσχετου"/ης που από τα γραφόμενα του/της μου δίνει την εντύπωση, ότι "ψάχνεται"/μπαίνει σε αμφισβήτηση/αναζητεί...
    Παρά οποιουδήποτε άλλου/ης μιλάει με ξύλινη γλώσσα/δόγματα/αυθεντίες, η χειρότερα κάποιου/ας που αναμασά λόγια/σκέψεις άλλων...
    Ποιος είναι σχετικός η "σχετικός" δεν μπορώ να το ξέρω και ούτε μ' ενδιαφέρει, αφού φιλτράρω ότι διαβάζω/μου λένε...
    Και αν μου κάνει η όχι, θα το δω όπως προέγραψα στην δική μου πράξη ( και χρησιμοποιώντας σαν κριτήριο τις δικές μου πρότερες και τωρινές εμπειρίες )...
    Που μόνο εγώ μπορώ να την/τις γνωρίζω σε όλο τους το εύρος, και σε κάποιο βαθμό εκείνη που μαζί μου τώρα σχετίζεται...
    Οι σκεπτόμενοι άνθρωποι εξελίσσονται/αξιολογούν και δεν παραμένουν στάσιμοι η κατεβάζουν αμάσητα όσα τους λένε...
    Και ίσως να κάνω λάθος, αλλά θα ήθελα να πιστεύω ότι εδώ συχνάζουν σκεπτόμενοι άνθρωποι...
     
    Last edited: 24 Μαρτίου 2015
  9. Dapom

    Dapom Contributor

    Και ρωτάω εγώ τώρα αγαπητέ @MasterJp ...μήπως τελικα τα πάντα υπάγονται στο sex και όχι το sex στα πάντα;
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Dapom : Η άποψη που εκφράζετε είναι άκρως ενδιαφέρουσα και καθόλου ριζοσπαστική από τον Δαρβίνο και εντεύθεν αγαπητέ, για την δυτική κουλτούρα τουλάχιστον.

    Αν δέχεστε να την διαφοροποιήσετε ελαφρώς χρησιμοποιώντας τον όρο σεξουαλικότητα αντί σεξ δηλαδή "Τα πάντα ανάγονται στη σεξουαλικότητα" καθώς για μένα ο όρος σεξ έχει την έννοια του "κρέας μπαίνει κρέας βγαίνει", θα συμφωνήσω μαζί σας.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ρομαντικό ακάουντ -> ''σαν να μπαινοβγαίνει'' η Άνοιξη.