Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla και Bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 17 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    μπορεί ένας σκέτος βανίλας να αφυπνιστεί σεξουαλικά μέσα απο μια bdsm πρακτική για την οποια διάβασε κάπου(εδώ πχ)
    ή μήπως δεν υπάρχει σκέτος βανίλιας αλλα βανίλιας+αλλες γεύσεις?
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ μια ζωή με θυμάμαι διεστραμμένο.
    Όλο και κάποια "ανωμαλία" σκαρφιζόμουν.
    Όλο και κάποια "ανάποδη" έριχνα, όλο και κάποιον ελάχιστο ψυχολογικό σαδισμό έβαζα "μπρος" ( αυτό το τελευταίο πάντα συνειδητά και πολύ μα πολύ μετρημένα ).
    Ήθελα πάντα να έχω το "πάνω" χέρι στην σχέση μου.
    Μερικές φορές να το έχω και "υπέρ του δέοντος".
    Επειδή μου έβγαινε πηγαίο, όχι σαν "αλατοπίπερο".
    Ακόμη κι όταν δεν είχα μπει για τα καλά στο "κόλπο" ή τουλάχιστον συνειδητοποιημένα.
    Μάλλον δεν είμαι ούτε βανίλλιας, ούτε βουδουσουμιάρης και σίγουρα πάρα είναι "κλασσικούρα" σαν απάντηση.
    Ειλικρινά μου αρέσει να συζητώ και με άλλους/ες "άρρωστους/ες" σαν και τα μούτρα μου ( η που ίσως και να είχαμε κάποια κοινά ενδιαφέροντα ).
    Αλλά δεν νιώθω μέρος κανενός "χώρου", καμίας "κοινότητας". Όχι επειδή είναι τζιζ κακά, διεστραμμένος του κερατά είμαι και δεν το έχω ούτε παράσημο, ούτε ντροπή, όχι πια.
    Απλά δεν θεωρώ ότι έχω ανάγκη να μου κοτσάρω άλλη μια ετικέτα, έχω ήδη αρκετές στην πλάτη, στο κούτελο, στις κνήμες, για να μου βάλω κι άλλη μια για μένα αχρείαστη.
    Αν κάνω "βανιλλοσέξ" ? Ώρες ώρες ναι και το γουστάρω κιόλας.
    "Καθαρή" βανιλλοσχέση? Έχω ξεχάσει, πότε είχα βρεθεί σε μια για τελευταία φορά και για μένα η σχέση είναι κάτι που διαρκεί πάνω από μήνα ή εβδομάδα.
    Οτιδήποτε με μικρότερη διάρκεια του δίμηνου/τρίμηνου το θεωρώ - για μένα πάντα -, "μακρά συνάντηση", περιστατικό, living room που δεν έγινε σαλόνι, όχι σχέση όμως.

    Υ.Γ. Υπάρχει πια "καθαρό" βανιλλοσέξ ?
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2015
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    απ οσο εχω μιλησει με αλλους συνηθως οι αντρες το ξερουν απο πριν ενω στις συναικες καποιος το βγαζει. το καποιος ισχυε περισσοτερο τοτε που δεν υπηρχε νετ κ η τβ ειχε δυο καναλια... τωρα μπορει να ειναι οτιδηποτε.

    με επιφυλαξη αυτο και σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Χμμμμμμμ, δύσκολο αυτογνωσιακό ερώτημα...

    Καθώς πάλι θα έπρεπε να αναλύσουμε τις έννοιες... 

    Εγώ νιώθω ότι δεν είμαι και καθόλου έως καθόλου...παιχνίδια εξουσίας εκτός και εκτός χώρου, εγκεφαλική διέγερση μέσω ασύμμετρων ισορροπιών, -αν και όχι πάντα με τον αναμενόμενο τρόπο-, σεξουαλική αρέσκεια, απαρέσκεια και συνήθειες, με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι η πλάστιγγα έχει κλίνει υπέρ του όχι, vanilla no pasaran, ενίοτε με ξενερώνει αφόρητα και βαριούμαι φρικτά...

    Λίγο συναισθηματικά είναι αρπαγμένο το σασί μου, το χω ξαναπεί, εκεί συγκινούμαι και μοιράζομαι, ονειρεύομαι και αγαπώ, θυμώνω και ξεσπώ ενδεχόμενα όπως οι υπόλοιποι άνθρωποι, δεν μπορώ ευτυχώς ή δυστυχώς να προτάξω την ποταχτικότητα την ρημάδα, να κρατήσω χαμηλούς τόνους και να τουμπεκιαστώ κομψά και άηχα...(Αν υποθέσουμε ότι έτσι θα πρεπε...)

    Μου βγαίνει και ένα υπολανθάνον, αυθάδικα, ντομοσουιτσοπέρβουλο, άμα μου πατηθεί ασχήμως ο κάλος κι άμα ξενερώσω ντιεσικώς...

    Ούτως ή άλλως, ανώμαλο εγκέφαλο είχα ανέκαθεν, δεν προσδοκούσα κάτι νορμάλ από μένα ποτές των ποτώνε, it's beyond my control...

    Τώρα αν αυτό το λένε bdsm ή όχι, δεν μπορώ να σας το πω κι ούτε που με νοιάζει... 
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Όταν έχω εγώ τον έλεγχο, νομίζω ότι κινούμαι κάπου στα όρια vanilla (με πολλά κίνκυ στοιχεία) και bdsm. Ανάλογα και πόσο δεκτική είναι η παρτενέρ. Και με δεδομένο ότι κάποια παιχνίδια μου αρέσουν ιδιαίτερα... ασχέτως σε ποιο χαρακτηρισμό παραπέμπουν.

    Όταν πάλι χάνω-αφήνω τον έλεγχο... δέχομαι τα πάντα.

    Γενικά συχνά-πυκνά θεωρώ τον εαυτό μου διεστραμμένο μυαλό (αλλά και κορμί)  

    Και σε κάθε περίπτωση είμαι της άποψης να φτάνει το παιχνίδι μία ιδέα πάνω από τα όριά μας. Σταδιακά πάντα αλλά λίγο να νιώθουμε ότι ξεπερνάμε αυτό, που μπορούμε. Δίνει υπέροχη αίσθηση και το κυριότερο μας φέρνει πιο κοντά.
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    χμμ.. εχω μια ορεξη να ανοιξω νεο θεμα, με τιτλο "BDSM και fish 'n chips"

    Θα πραγματευεται την αμφιταλωντωση ενος "βαμμενου" χουλιγκαν,
    που δεν μπορει να επιλεξει αν θα ανηκει
    στο κοπαδι του Ολυμπιακου Σ.Φ.Π. ή του Παναθηναϊκου Α.Ο.

    Ήθελα να το κανω επιλογη αναμεσα σε
    "παω στο Αγιον Ορος για προσκυνημα" και "εχω πουλησει στην ψυχη μου στον διαολο"
    αλλα το απερριψα γιατι θυμηθηκα κατι πολιτικους "μας"

     
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

      @Δημήτρης Άλφα αν βρεθείς ποτέ στο Rotterdam να πας για fish&chips στο NEMO, ειδικά αν είσαι φαν της γαρίδας... είναι γαμάτα!!!
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Δεν με ενδιαφέρει να κατηγοριοποιήσω, ταξινομήσω και κατανείμω σε ποσοστά βανιλοσύνης, βιδιεσιμότητας η κινκοστρέφειας την συμπεριφορά μου ...
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Σ' ενδιαφέρει όμως να το δηλώσεις ανοιχτά, άρα σε απασχολεί. Επίσης η παραπάνω δήλωση σου κρύβει την παραδοχή της ύπαρξης τους στον χαρακτήρα σου, που ήταν και το ερώτημα του θέματος, όχι η ανεϋ σημασίας ποσόστωση  
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    λες να βρουμε τιποτε ξεμπαρκες ΣΚΛΑΒΕΣ με κολαρο, αλλα που δεν εχουν Μαστερ/Αφεντη και ειναι σε "αναζητηση" ?

    Ειναι δυσκολη γλωσσα τα ολλανδικα, μπορει να διαβασαν καποιο μανιουαλ και να καταλαβαν κατι .. λαθος...  
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    παλούκι τα ολλανδικά. Μιλάνε αγγλικά όμως, άσε που εκεί είναι πολύ πιθανόν να βρεις!! Το Ρότερνταμ είναι λίγο πιο ''σφιχτό'' σαν πόλη, από την υπόλοιπη χώρα.
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    γκουρουνη, σκυψε, αλλου πηγαιναν τα σκαγια...