Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

What is going on here?...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Λύσανδρος, στις 25 Ιουνίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    πολυ σωστά.
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    Για να "γυριζει" κατι θελει να σου πει...
    Δωσε της τον χρονο και τον χωρο να σου μιλησει...
    Ακουσε την, οχι για να απαντησεις, αλλα για να καταλαβεις...
    Επειτα βλεποντας και κανοντας...
     
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    απο εμπειριες γνωστων και φιλων τρωμε ξαναζεσταμενο οταν δεν βρησκουμε φρεσκο.δηλ οταν στο διαστημα του χωρισμου δεν βρεθει κατι που θα μας ενδιαφερει γυρναμε σε δοκιμασμενες συνταγες με αποτελεσμα μια σχεση απλα βολικη να λεμε οτι δεν ειμαστε μονοι!βεβαια τα αποτελεσματα αργα η γρηγορα θα φανουν
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μάλλον θέλει να σε κάνει πουτανακι της... 
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ευχαριστώ όλους σας για τις τοποθετήσεις. Όλες, πλην μίας, έδωσαν πολλές, και σε ορισμένες περιπτώσεις απροσδόκητες και πολύ ενδιαφέρουσες, οπτικές γωνίες για σκέψη.

    @sokolata αυτό ήταν η πρώτη σκέψη. Αόριστο όμως, παρέμεινε η απορία.
    @Tenebra_Silente όντως είναι ανούσιο. Άλλη μία φορά που είχε ξανασυμβεί με άλλο άτομο κάτι παρόμοιο αποδείχθηκε σκέτη τάση εκδίκησης λόγω πληγωμένου εγωισμού και μόνο. Αν και δεν είναι πάντα όλες οι περιπτώσεις ίδιες.
    @masra ενδεχομένως έτσι είναι όπως λες.
    @Soraya Έχεις γενικά έναν τρόπο να σκέφτεσαι πράγματα που δεν είχα σκεφτεί, το έχω παρατηρήσει. Ωφέλιμο.
    @Dasein για ενδεχόμενα σαν αυτά που λες αγαπητή συγκρατιέται ένα τελεσίδικο αλλά πιθανόν άδικο "άει σιχτίρ".
    @kostas master σωστά. Καμιά φορά νομίζουμε μέσα μας ότι ξέρουμε κάποια δεδομένα, αλλά πρόκειται για αυταπάτη.
    @jasmin sg το πρώτο που έχει σημασία, από ανθρώπινη σκοπιά, είναι να μην τυχόν συνεχίζει και πληγώνεται κανένας για πράγματα που έχουν συμβεί στο παρελθόν και πλέον δεν υπάρχουν. Απλή αλλά πραγματική έγνοια για αυτό αλλά μόνο για αυτό δηλαδή. Έχει φυσικά κι αυτό τα όριά του. Η τοποθέτησή σου ήταν πάντως διεισδυτική και καίρια.
    @tithon αυτό που λες γενικά το πιστεύω εδώ και χρόνια κι εγώ για τα πάντα σχεδόν. Σωκράτιο αλλά πολύ αληθινό τελικά και πολύ ορθά κάνεις και το επισημαίνεις, κατ' εμέ.
    @katerina αυτό που ορθά κατ΄ εμέ αναφέρεις συμβαίνει και θα συμβαίνει επειδή έτσι κρίνω κι εγώ ότι είναι ο σωστός τρόπος.
    @BaD_HabitS γι΄ αυτό ακριβώς που επισημαίνεις όταν συμβεί να λέμε τέλος εννοούμε τέλος, επειδή όταν το νοιώθει κανείς έντονα αυτό είναι λάθος να το παραβλέψει. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια κήρυξη πολέμου μεταξύ των ατόμων μίας πρώην σχέσης, δεν σημαίνει όμως και προσπάθεια να αναβιώσει κάτι που τουλάχιστον ο ένας από τους δύο, ή και οι δύο, δεν το νοιώθουν πλέον όπως ήταν.
    @lizard_ πιθανόν να ισχύει, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει για χατήρι κανενός και ποτέ, ως θεμέλιο δικής μου τουλάχιστον σχέσης με άλλο άτομο.

    Και φυσικά όπως σε όλα, πάντα στο τέλος ο χρόνος αποδεικνύεται Διδάσκαλος και Γιατρός.
     
    Last edited: 26 Ιουνίου 2016
  6. Soraya

    Soraya Guest

    καλέ μου καταρχήν να σου πω πως αποτέλεσμα του αχταρμά στο μυαλό μου είναι η πολλή σκέψη.
    εσυ πάντα είχες ισορροπία στο κεφάλι σου. μην το χαλάσεις τώρα.
    σταματα να καταναλώνεσαι για το τι μπορεί να σκέφτεται ο άλλος.
    χεστηκες...
    ας έρθει να σου το πει ξεκάθαρα.
    φιλιά στα μουτρα
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ακριβος αυτο σκεφτμουνα
     
  8. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    Κάθε χωρισμός είναι σαν έναν μικρό θάνατο,όμως η απώλεια που βιώνουμε στην ουσία δεν είναι η απώλεια του ανθρώπου που δεν έχουμε πλάι μας αλλά η απώλεια εκείνου του κομματιού του εαυτού μας που συνδέθηκε ισχυρά με το άτομο που χωρίσαμε.
    Κατά την γνώμη μου η κοπέλα διαχειριζεται το παραπάνω με έναν άτσαλο τρόπο, μην ψάξεις να βρεις σε αυτόν τον τρόπο κάποιο ξεκαθαρο λόγο που το κάνει, θα χάσεις ενέργεια που μπορείς να εκμεταλλευτεις διαφορετικά.
     
  9. vanillaki

    vanillaki Regular Member

    αφού ισχυρίζεσαι ότι δε σε νοιάζει η εν λόγω κοπέλα, γιατί πρέπει να αποκωδικοποιήσουμε τη συμπεριφόρα της;
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    τωρα και εσυ βαζεις δυσκολα
     
  11. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Μεγάλε μου αδερφέ θα μαλώσω.....
    Αν κάθε χωρισμός ήταν ένας μικρός θάνατος και οχι απόκτηση εμπειριών τότε στους δρόμους θα αντικρίζαμε μόνο θλιμένους ανθρώπους με τα κομμάτια του εαυτού του να σέρνονται...και να μην υπάρχει διάθεση για ζωή και συνέχεια.. ...
    Την εκτίμηση μου big bro.....  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    για να δεί μήπως κάτι εκεί μέσα τον νοιάζει (τα αστικής φύσεως συμπεριλαμβάνονται).