Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    KyriosG: talking is always different than walking  
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Συγνώμη για την παρέμβαση LordDragonal ,
    αλλά από πότε ένας slave
    ‘’έχει επιλογές, ανάγκες και επιθυμίες‘’ ? ,
    όχι ότι δεν θα ήθελα να έχω η δεν έχω lol,
    αλλά το αν θα τις εκφράσω , αν μπορώ , η όχι ,
    δεν εξαρτάται από μένα από την στιγμή που έχω παραδώσει τον εαυτό μου ,
    την ύπαρξη μου σε Εκείνον .
    τι να επαναπροσδιορίσουμε όποτε ? την αμοιβή ? η να συζητήσουμε την τελευταία σου παράγραφο ?
    .....‘’ ο Αφεντης αντιμετωπιζε σοβαρες οικονομικες δυσκολιες και η σκλαβα του μη εχοντας επαρκεις πορους για να τον στηριξει εκδοθηκε ως πορνη προκειμενου να τον ανακουφισει οικονομικα, χωρις καν να της ζητηθει και εν αγνοια του. Η πραξη της κρινεται απολυτως αναρμοστη βαση πρωτοκολλου, αλλα ανθρωπινως, πληρρης ευγενων συναισθηματων και αγαπης για τον Αφεντη της. Ισως καθε σκλαβα θα επρεπε συναισθηματικα να μπορει να βρισκεται σε αυτη την θεση. Τοτε ισως και να ειχε περισσοτερη αξια απο οτι να το κανει αν της ζητηθει...’’

    όπου μπερδεύεται η έννοια της σκλάβας /ου , με την αγάπη και την πρωτοβουλία ,
    που δεν λέω πως είναι κάτι κακό φυσικά ούτε το ένα ούτε το άλλο ,
    αλλά που όμως δεν έχει καμία σχέση με την θέση της/του ?
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κύριε LordDragonal ίσως θα ήταν σκόπιμο να αναλύσετε την παραπάνω άποψη σε κάποιο από τα παρακάτω threads...

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=1110

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=1071

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=683

    όσο για το συγκεκριμένο thread που έχει σαν θέμα το τόσο αμφιλεγόμενο whoring... ας του δώσουμε μια ανάσα...
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Απαγορεύονται τα flames... και ήδη μυρίζει καπνός.
     
  5. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: whoring

    Δεν ξερω ποιες ειναι αυτες οι χωρες, και ελπιζω να μην πιστευει κανεις οτι πχ στην Αμερικη υπαρχει "νομικη κατοχυρωση." Επισης δεν νομιζω οτι εχει γινει αναφορα σε "αγοραπωλησια" αλλα σε slave auction που ειναι μια χρονικα περιορισμενη "ενοικιαση" χρονου επ αμοιβης σε συγκεκριμενα πλαισια (συναινετικα) και με σαφως ορισμενα limits.

    Φυσικα. Αλλα στον βαθμο που θελουμε να το εφαρμοσουμε, οπως εχει ηδη σχολιασει ο MasterJp, πρεπει να αποσυρθουμε ολοι απο το lifestyle μια που πολυ λιγα απο αυτα που κανουμε ειναι νομιμες δραστηριοτητες (οπως καποιος παρατηρησε ακομα και το πρωκτικο σεξ ειναι ακομη παρανομο.) Και αν κινηθουμε προς αυτην την κατευθυνση ας μετακινησει επιτελους και ο KyriosG την μηχανη του απο το πεζοδρομιο.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Προς τί ο αλληλοσπαραγμός Φ/φίλοι και Μ/μέλη της κοινότητας;

    Θα το καταλάβαινα αν δεν ταίριαζαν όχι οι απόψεις, αλλά τα δεδομένα Σ/σας για το whoring, αλλά σε έτσι free format όπως εξελίσσεται;

    Μήπως χρειάζεται να κάνουμε κάποιο ευχέλαιο μέρες που είναι για το συγκεκριμένο thread Konstantinos ;

    anasia θα σε παρακαλέσω ευγενικά το τελευταίο σου ποστ νο 98 να το διαγράψεις και να το διαβιβάσεις στον LordDragonal με πριβέ. Αφορά σχόλια για ένα μόνο πρόσωπο και ουδεμία σχέση με whoring έχουν.

    LordDragonal, καλωσορίσατε στο φόρουμ και θα Σας παρακαλούσα να συμπληρώσετε την ηλικία Σας στο προφίλ Σας.
    Για τα συμβόλαια στις ΗΠΑ νομίζω ότι κάνετε λάθος και μάλιστα σοβαρό και ιδιαίτερα επικίνδυνο αν υπόκειστε στο εκεί νομικό σύστημα. Αλλά ενδιαφέρει πολύ το θέμα και υπάρχουν ήδη ανάλογα threads για να το αναπτύξετε.
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    anasia απλά το σκεπτικό ήτανε να μην γίνει το thread ρινγκ αντιπαραθέσεων, και βγει το thread εκτός θέματος. δεν ήτανε άναγκη να το διαγράψεις απλά η σύσταση έγινε εντελώς φιλικά για να μην συνεχίσει και ο LordDragonal και πάει λέγοντας. όλες οι απόψεις είτε αρέσουν είτε όχι πρέπει να εκφράζονται, απόψεις όμως που να έχουν άμεση σχέση με το thread , καλυνήχτα  
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Κι απο μενα τελος εδω
    Εσβησα ολα τα posts μου που αφορουν στον Λορδο. Εμειναν ορισμένα post ξεκρέμαστα. Λυπάμαι ... αλλά μικρό το κακό.
     
  9. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: whoring

    Με ολο τον σεβασμο, κανεις λαθος.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμμμ για να καταλαβω γινετε συγκριση νομων ελλαδας ΗΠΑ?αν και ασχετος απο οτι ξερω ολες οι πολιτειες εχουν δικους τους νομους!και να μην ξεχναμε πως εκει πριν ακομα μερικα χρονια το να εχεις δουλους ηταν καθολα νομιμο!λογικο δεν ειναι να υπαρχουν ακομα νομοι καταλοιπα εκεινης της εποχης?εξαλου οπως λεει και ο φιλος μου ο asterix ειναι τρελλοι αυτοι οι αμερικανοι χεχεχε!παντως οποιος θελει να κανει πραγματικοτητα αυτη του την φαντασιωση καλο ειναι να ρωτησει στο υπουργειο εμποριου πως μπορει να το κανει νομιμα(ας πουμε εμποριο κρεατος giati καθε εμπορικη συναλαγη χωρις σημετοχη του κρατους ειναι παρανομη!!!
     
  11. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: whoring

    Υπαρχει ενα νομικο πλαισιο σε ομοσπονδιακο επιπεδο και η απαγορευση αγοραπωλησιας ανθρωπων ειναι συνταγματικα ορισμενη.
    Επισης, το να διατηρει καποιος σκλαβους ειναι παρανομο οχι εδω και μερικα χρονια αλλα τα τελευταια 160 στην Αμερικη, και ακριβως επειδη εγινε ολοκληρος εμφυλιος για αυτο το θεμα, δεν εχουν παραμεινει οποιαδηποτε "καταλοιπα" επι τετοιων θεματων.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: whoring

    Θεωρώ πως και στις 2 περιπτώσεις, δηλαδή είτε το whoring είναι μια φαντασίωση-επιθυμία μιας σκλάβας, η οποία μέσα στα πλαίσια της απόλυτης ειλικρίνειας προς Τον Κύριο της, το μοιράζεται μαζί Του και Εκείνος Αποφασίζει και Επιλέγει να της το Προσφέρει, είτε όταν δεν το επιθυμεί μια σκλάβα, αλλά μια και ανήκει Στον Ίδιο και Ο Ίδιος Έχει μια τέτοια επιθυμία η ίδια θα υπακούσει, δεν αλλάζει σε τίποτα ο εξευτελισμός ο οποίος κουβαλά το whoring.
    Εγώ προσωπικά, το έχω φαντασιωθεί, σίγουρα από μόνη μου ποτέ δεν θα τολμούσα κάτι τέτοιο και θα είμαι όπως πάντα απόλυτα ειλικρινής, το θεωρώ ανάμεσα στις φαντασιώσεις που δεν θα ήθελα να γίνουν πραγματικότητα. Αν αυτό όμως είναι κάτι που θα Επιθυμούσε Ο Κύριος μου, θα υπάκουα αναμφισβήτητα στην εντολή Του, και άσχετα με το αν ήταν μέρος των φαντασιώσεων μου, άσχετα αν το επιθυμώ ή όχι δεν παύει από το να είναι για μένα τουλάχιστο, απίστευτα ταπεινωτικό και εξευτελιστικό. Τι πιο εξευτελιστικό μπορεί να υπάρχει από το να σε πουλάνε σαν ένα αντικείμενο, σαν ένα κομμάτι κρέας?

    Οπότε διαφωνώ πως το συγκεκριμένο μέτρο έχει αξία μόνο στη 2η περίπτωση, σαν εξευτελιστικό, πάντα βέβαια όσον αφορά εμένα.