Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: whoring

    Ως γνωστή (παν)ηδονίστρια συγχαίρω σε, oscarwil.
    Διότι το ΠΑΝ δεν ορίζεται αλλά ορίζει.

    Αστάρτη
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: whoring

    Μέγα λάθος αγαπητέ μου Οσκαρ , μπορεί όλα αυτά που θα πω να είναι σίγουρα πολύ ενοχλητικά, αλλά γι' αυτό υπάρχουμε: για να ενοχλούμε..

    Εχουν ανάγκη να τους αγγίζει ένα κορίτσι ακόμα και να τους πληρώνει , αλλιώς νιώθουν ότι είναι ζωντανοί ( κάτι σαν την πρέζα ένα πράμα ). Αν ρωτούσες μια πουτάνα σερνική ή θηλυκή θα σου έλεγε «Χρειάζομαι πάντα ένα κορίτσι / αγόρι και καμιά φορά πολλά. Υπάρχουν μερικοί που λένε ότι είμαι «πουτάνα / ζιγκολό », δεν είναι αλήθεια, απλώς έχω ανάγκη να μ' αγαπούν και να μου το δείχνουν ακόμα και με λεφτά .
    Και όταν μεγαλώσω και πεταχτώ από το κύκλωμα σαν στημένη λεμονόκουπα είναι ένας μικρός θάνατος, μια προσπάθεια να εξαφανίσουμε την «πουτανιά » που είναι μέσα μας.
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Ενα στοιχείο επαγγελματικής επιτυχίας είναι να σου αρέσει η δουλειά σου. Από κει και πέρα υπάρχουν οι workoholics, οι αυτοί που με το που τελειώνει η μέρα εργασίας τους κατεβαζουν ρολά (σαν εμένα και σαν τις περισσότερες πόρνες). Δυστυχείς είναι εκείνοι που κανουν μια δουλεια που απεχθάνονται είτε ειναι υδραυλικοί, είτε πόρνες.

    Αλλά νομιζω πως το θεμα μας ειναι άλλο.

    Χωρίς να αναφέρομαι συγκεκριμένα σε καποια post αυτό που συχνά εισπράττω απο τα γραφόμενα είναι:

    1) μια ρομαντική, κινηματογραφική, άποψη περί πορνείας. Οσοι έχουν γνωρίσει πόρνες σε κοινωνικό (και οχι μόνο επαγγελματικό) επίπεδο ξέρουν οτι είναι ένα μέρος του πληθυσμού χωρίς καποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Ειμαι σιγουρος πως εχετε συναντήσει πόρνες στη δουλειά σας, σε σπίτια, σε κοινωνικές εκδηλωσεις. Δεν καταλάβατε τίποτα γιατί απλούστατα δεν υπήρχε τίποτα για να καταλάβετε.

    2) μια θεωρητικοποίηση του ζητήματος του whorinig και των αιθημάτων που μπορεί να προκαλέσει. Τα αισθήματα σε μια πραγματική (και οχι εγκεφαλική) κατάσταση, υπάρχουν είτε πρεπει είτε όχι. Αν εξαιρέσουμε την οικονομική ανάγκη που μπορεί να οδηγήσει στο whoring (ενα θέμα που δεν εχω φτασει ακόμα σε σημείο τετοιο που να με απασχολεί), η μεγάλη διέγερση έρχεται ακριβώς από τα αισθήματα ενοχής και εξευτελισμού (ισως και των δύο). Η σκλάβα που δεν αιθάνεται ενοχή είτε είναι ανύπαρκτη (ιδεατή) οπότε αυτό δεν ειναι whoring αλλά ονείρωξη, είτε είναι πορωμένη οπότε ειναι μάλλον βαρετή και αυτή και το whoring της. Φαντάζομαι οτι χωρίς την αίσθηση οτι κατι ξεπερνιέται, κάποια υπέρβαση γίνεται με το whoring (ειτε ειναι παιχνίδι, είτε εκπαίδευση) το ιδιο το whoring δεν έχει και πολύ νόημα.

    3) ενας φοβος από ανθρωπους που θαθελαν να το κανουν αλλά φοβουνται. αυτό το καταλαβαίνω και το σεβομαι και προπαθησα σε προηγουμενα ποστς να πω μερικά πράγματα
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Γιατι να διαφωνούμε - απλώς άλλες διαστάσεις του θεματος δινουμε.

    Συμφωνώ με τον παραλληλισμό πόρνης και υδραυλικού αν και θα δυσκολευόμουν να πάω με τον δεύτερο. Αλλα φυσικά δε θα φωναζα και μια πόρνη να μου αλλάξει θερμοσίφωνα. Αλλα επαγγέλματα, αλλες υπηρεσίες.

    α να μια διαφωνία...

    "Αγαπητοί μου, ας είμαστε ακριβέστεροι: όποιος επιθυμεί να εκπορνεύσει τον/την σύντροφο του, έναντι χρηματικού ανταλλάγματος, λειτουργεί ως κοινός προαγωγός."

    Γιατί "κοινός" προαγωγός? Τι σημαίνει αυτό? Οι¨"κοινοι" προαγωγοί ειναι συνηθως ατομα που δεν εχουν βγαλει το δημοτικό. Το προαγωγός ειναι ωραία και τιμητική λέξη - αλλά το "κοινός" δεν το δέχομαι.

    α.... να και μια ακόμα συμφωνία με κάπως διαφορετική όμως οπτική

    "Ομολογώ πως με ξενίζει και με ενοχλεί κάποτε (λόγω της υποκρισίας) ο υφέρπων ρομαντισμός των δεδηλωμένων "σκλάβων", ιδίως τως θηλέων, επειδή από τα λεγόμενα τους αποκαλύπτεται μια μονογαμική αγγύλωση, απολύτως άτοπη για κάθε ευπρεπή πανηδονιστή."

    συμφωνώ.. και επειδή οι λατρευτές μας σκάβες αλλά και οι λατρευτοί τους Κυριοι, είναι ακριβώς όπως περιγράφεις, δηλαδή άτομα του κόσμου ετούτου που βρίσκονται υγειώς "σε εξέλιξη", το whoring μπορεί να είναι ένας από τους σταθμούς σ' αυτήν την πορεία.

    Η τέχνη της ζωής.
     
  5. Ntyrse

    Ntyrse Regular Member

    Το να προσφερεις τη σκλαβα η το σκλαβο σου σε ατομο του ιδιου η διαφορετικου φυλου και αυτη/ος να σε υπακουσει και να το κανει οπως την εχεις διαταξει να γινει,νομιζω οτι καλυπτει το whoring χωρις να υπαρχει χρηματικο αντιτιμο.Εξ αλλου οταν εχει εκτελεσει την εντολη σου μπορεις να της παρουσιασεις εν ευτελες χρηματικο ποσο και να τη πεισεις οτι ηταν το ανταλαγμα των υπηρεσιων που προσεφερε και να τη τιμωρησεις για τις χαμηλου επιπεδου υπηρεσιες της και να την προειδοποιησεις οτι δεν θα το ανεχτεις στο μελλον.
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    " Ότι μισείς, εταίρου ου ποιήσεις "

    Όχι, δεν θα το έκανα σε κανέναν σκλάβο μου και όπως πολύ σοφά είπε πιο πάνω ο Κωνσταντίνος, ποιά γυναίκα θα πλήρωνε για άντρα σκλάβο;;;
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ένα νήμα , πολύ ενδιαφέρον . Ξετυλίξτε το , από την αρχή . Δεν είναι από τα πράγματα που με εκφράζουν , προτιμώ το sharing , ο λόγος είναι απλός . Προτιμώ την υποτακτική τσούλα για σεξ και ηδονή , όχι για τα ανταλάγματα , οπότε μία τέτοια δράση δεν θα μπορούσε να μου προσφέρει κάτι . Η γνώμη σας ;

    Υ.Γ. Ξανατονίζω , για όσους δεν το έχουν διαβάσει ρίξτε του μία ματιά από την αρχή , αξίζει τον κόπο .
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Άλλη μία προσπάθεια ;  
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: whoring

    Δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω κ τις 10 σελιδες..
    Πιστευω όμως πως το whoring ειναι κατι που διαφερει για τον ανδρα σκλαβο κ την γυναικα σκλαβα.. όχι μόνο για τους ιδιους αλλα κ απο την πλευρα του κυριαρχου στο γιατι ποτε κ πως θα το θελησει αν το θελησει κ τι θα θελησει να εισπραξει ως "ικανοποιηση".. Για τον ανδρα σκλαβο μπορει να ειναι ακομη και για επιβραβευση ενα βραδυ να τον εκπορνευσεις δηλωνοντας του έτσι την ευχαρίσηση σου για το ποσο καλη π.........ιτσα έγινε.
    Για χρηματα δεν θα το εκανα επι του παροντος.. (το ποτε ειναι λεξη που ποτε δεν χρησιμοποιω   είπαμε), αλλα κ τους 2 θα τους δανειζα σε άτομα γνωστα κ υπο επιλογη.. Μ αρεσει να κινω νηματα τα οποια συνεχιζουν να μπλεκονται κ οταν δεν ειμαι παρουσα.
    Οι δικες μου bdsm σχεσεις και πρακτικες βέβαια ειναι καθαρα για την ηδονη κ το σεξ στο σωμα κ το μυαλο.. αναλογοι ειναι κ οι παρτενερ.. Σε λαιφ σταιλ θεωρω οτι ειναι πιο περιπλοκο.. κ ευαισθητο..
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: whoring

    @Mikra_Psemata

    Θα τους δάνιζες με δική σου παρουσία ή και εν τη απουσία σου ;

    για πόσο χρόνο;

    θα απαιτούσες κάποια συγκεκριμένη απόδοση και συμεριφορά;
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2007
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: whoring

    και τα δυο.. αναλόγως τι θα ήθελα ανα περιπτωση..
    το τι εγω θελω δεν ειναι ανεξάρτητο απο το "θέλω" κ "αντεχω" των υπο οταν εχει να κανει με άλλους πέρα απο μενα.
    ο χρόνος συντομος απο μερικες ωρες εως ενα βραδυ..
    η τελευταια σου ερωτηση εξαρτάται και είναι αναλογη
    -των "θέλω" που προαναφέρθηκαν,
    -της συγκεκριμενης χρονικής στιγμης
    -της σχέσης κ σε ποιο σταδιο βρισκεται με το υπο ατομο..
    -της δικής μου διαστροφής ανα περιπτωση κ περισταση..
    -κλπ
     
    Last edited by a moderator: 28 Απριλίου 2007
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Mikra_Psemata

    "κρατάω" το τελευταίο μέρος προς το παρόν

    δηλ το

    θα ήθελες να διευκρινήσεις τις εξαρτήσεις τους και το τί βιώνεις στην κάθε περίπτωση;
    Όλες οι υποπεριπτωσεις, που έθεσες εκτός της 3ης εξαρτώνται ουσιαστικά από την δική σου διάθεση, σε συνάρτηση υποθέτω μια που ήδη το έθεσες ως απάντηση στην 1η ερώτηση με τα "θελω" και τις αντοχές των υπό.

    Προτίθεσαι / ενδιαφέρεσαι να πιέσεις τα "θέλω" και τις αντοχές ή στο πλαίσιο της αμοιβαίας ηδονής που ανέφερες αρχικά τα δέχεσαι ώς έχουν;