Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Why Men Love "Bitches",

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 31 Αυγούστου 2006.

Tags:
  1. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Καλημέρα σας! Πολύ χαίρομαι που επανέρχομαι στο forum και γράφω το πρώτο μου post της νέας season, για ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα που άνοιξε η SM Art Lady. Καταρχήν σίγουρα ένα βιβλίο δεν μπορεί να απεικονίσει τον χαρακτήρα και τον τρόπο σκέψης όλων των Κυριαρχικών Γυναικών.Γιάτι κάθε Mistress έχει την δική της ιδιοσυγκρασία. Παραθέτει βέβαια κάποια βασικά στοιχεία της κυριαρχικότητας των γυναικών, από όσα διάβασα από το εισαγωγικό post της SM Art Lady, και ομολογώ πως το βρήκα πολύ ενδιαφέρον.

    Παρεπιμτόντως άλλαξα την εικόνα που εμφανίζεται δίπλα απο το nick μου.Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας για αυτη?   Ευχαριστώ!
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Απάντηση: Why Men Love "Bitches",

    Ναι saphw το έγραψε μια ψαγμένη γυναίκα...Που το μεμπτό δηλαδή?
    Μια χαρά το βρίσκω  

    Προσωπικά το avatar το βρίσκω υπέροχο chemical23.
    Απεικονίζει προφανώς την επιθυμία σου,
    Δηλαδή την φυσική σου θέση στα πόδια μιας Αφέντρας
     
    Last edited: 1 Σεπτεμβρίου 2006
  3. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",



    Viva la Liberta!!!!! 


    thanx Lady Eua
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ναι ναι ανορθωγραφος_πιητης, φέρε και σε μένα σε παρακαλώ ένα κολλάρο, δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό!!!
    Να δω πότε θα καταλάβετε την γυναικεία ψυχή!!!
    Οι γυναίκες όταν θέλουν να κάνουν οικογένεια ή νομίζουν ότι βρήκαν τον "σωστό", τότε παίζουν πολλά παιχνιδάκια που εσείς δεν τα καταλαβαίνετε ανορθωγραφος_πιητης.
    Ίσως γι αυτό έχεις βγάλει αυτό το συμπέρασμα όπως και πολλοί άλλοι.
    Έχεις δει ποτέ γυναίκα να μεταμορφώνεται σε σκύλα μετά την κουλούρα?
    Όταν έχει δέσει τον γαϊδαρό της?
    Αυτή είναι η αλήθεια γι αυτό έχουμε τόσα διαζύγια  
    Αλλά κάτι ο έρωτας κάτι η ανάγκη για σύντροφο μας/σας κάνουν να εθελοτυφλούμε.
    Λυπάμαι άν σας πίκρανα λέγοντάς σας άλλη μία αλήθεια
     
  5. Ουφ,

    πραγματικα δε αξιζει το κοπο να σχολιασω τιποτα.
     
  6. "Αυτό το βιβλίο προσφέρει μια μοναδική απάντηση στο ερώτημα γιατί οι άντρες έλκονται από μια δυνατή γυναίκα με χαρακτήρα. Με ζουμερές λεπτομέρειες σε κάθε σελίδα, αυτός ο έξυπνος οδηγός αποκαλύπτει γιατί μια δυναμική γυναίκα είναι πολύ περισσότερο επιθυμητή από μια γυναίκα που λέει "ναι" σε όλα και θυσιάζει συστηματικά τον εαυτό της. Σε βοηθάει να γνωρίσεις ποια είσαι, να μην υποχωρείς και να σχετίζεσαι με τους άντρες σε ένα εντελώς καινούριο επίπεδο. Η Sherry Argov δίνει ακαταμάχητες απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις που κάνουν οι γυναίκες: -Γιατί οι άντρες είναι τόσο ρομαντικοί στην αρχή και μετά αλλάζουν; -Γιατί οι άντρες θεωρούν τα καλά κορίτσια δεδομένα; -Γιατί ένας άντρας σέβεται τη γυναίκα που έχει το θάρρος της γνώμης της; Το "Why men love bitches" σου δίνει ένα ξεκάθαρο καί δυνατό μήνυμα: Η επιτυχία στην αγάπη δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση -έχει να κάνει με τη συμπεριφορά. Από τη στιγμή που θ' ανακαλύψεις τη συμπεριφορά που μαγνητίζει τους άντρες, όχι μόνο θ' αυξήσεις τη ρομαντική χημεία στη σχέση σου, αλλά θα κερδίσεις την αγάπη και το σεβασμό του άντρα σου με πολύ μικρότερη προσπάθεια."

    http://www.bookstore.gr/details.asp?id=10102

    Μπα,δε διαβαζετε καλυτερα κανενα αρλεκιν παρα να χασετε το χρονο σας με κουταμαρες του στυλ "Από τη στιγμή που θ' ανακαλύψεις τη συμπεριφορά που μαγνητίζει τους άντρες" η

    "αυτός ο έξυπνος οδηγός αποκαλύπτει γιατί μια δυναμική γυναίκα είναι πολύ περισσότερο επιθυμητή από μια γυναίκα που λέει "ναι" σε όλα και θυσιάζει συστηματικά τον εαυτό της"

    μαλιστα το μαθαμε κι αυτο,δηλαδη οτι ολοι οι αντρες εχουν τις ιδιες αντιδρασεις ως προς το ποιος τυπος γυναικας τους αρεσει.
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ευχαριστώ SΜ Art Lady για τα καλά σας λόγια.Πράγματι, η παρατήρησή σας ήταν ιδιαιτέρως εύστοχη.Απεικονίζει αυτό που πάντα ονειρευόμουν από πολύ μικρή ηλικία.Την φυσική μου θέση απέναντι στην Κυρία και Αφέντρα μου.  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",

    Oχι ολοι οι αντρες αλλα οι περισσοτεροι. Οι περισσοτεροι τουλαχιστον που γνωριζω Εγω!

    Η γνωμη Μου ειναι οτι εστω και αν μια Γυναικα ειναι σκλαβα πρεπει να το κανει με αξιοπρεπεια και θα πρεπει να ξερει την ωρα και την στιγμη που θα πρεπει να παρει το "παιχνιδι" στα χερια της εστω και αν αυτο γινει διακριτικα και οχι εμφανεστατα και κραυγαλεα. Παντα υπαρχει ο καταληλος τροπος (δυσκολο μεν, αλλα οχι ακατορθωτο δε)

    Η Γυναικα ειναι πολυδιαστατη, πολυπλευρη και δυνατη προσωπικοτητα και στην ουσια παντα Κυριαρχη, ακομα και μεσα απο την (υποτιθεμενη για Μενα) σκλαβια της.
    Το να ειναι σκλαβα ειναι και αυτος ενας εξυπνος τροπος να κερδισει - κατακτησει το Κυριαρχο αρσενικο που θελει να το κανει να πιστευει οτι αυτο ηγειτε και οτι εχει αυτο το "πανω χερι".
    Μην ξεχναμε οτι μια γυναικα ειναι σκλαβα μεσα απο την δυναμη της και οχι μεσα απο την αδυναμια της.

    Μια Γυναικα δεν πρεπει να χανει την εξυπναδα της, η την προσωπικοτητα της, εστω και αν αυτη παραδιδεται - προσφερεται (για μενα φαινομενικα και που φανταζει κυριολεκτικα) στα "χερια" ενος αντρα

    Συμπερασμα...
    Γυναικες ολων των τυπων και με οποιο status σας διακρινει, βαλτε ανανεσα στις σελιδες του του Αρλεκιν ενα βιβλιο με θεμα την Γυναικεια Κυριαρχια ...(ξερετε το πως).  
    Πολλους αντρες τους συμφερει να διαβαζεται Αρλεκιν γιατι σας θελουν "τυφλες".

    Διαβαστε για να μαθετε το πως αντιδρουν οι bitches μια που ολες μεσα Μας θα πρεπει να ξερουμε τι αυτες κανουν σε δεδομενη περιπτωση.
    ....Και φιλες Μ/μου.... ξερετε καλα τι ενοω !!!  
     
    Last edited: 2 Σεπτεμβρίου 2006
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    One comment only, το ίδιο θα μπορούσε να αντιστραφεί και να γραφεί για τις γυναίκες με τον τίτλο, "Why Women Love "Bastards"", εκεί θα γινόταν best seller?
     
  10. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",

    Παρα την ζητηση που υπαρχει απο πολλους υποτακτικους αντρες, η υπαρξη των Κυριαρχικων Γυναικων ειναι απο μικρη εως και μηδαμινη.
    Γι αυτο το ειδος Μας ειναι σπανιο και δυσευρετο και γι αυτο ειναι και πολυτιμο!!

    Για αυτό και εγώ θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που είμαι ιδιοκτησία της αφέντρας μου .Tελικα ίσως να είναι από τα πιο δύσκολα πράγματα να βρεις μια αληθινή Αφέντρα. Το βλέπω και το ζω μέσα από την αγωνία φίλων υποταχτικών να βρουν μια Αφέντρα και να αφιερώσουν όλο τούς το είναι στα πόδια μιας Κυρίας. Πραγματικά νιώθω την αγωνία τους αλλά και την απογοήτευση τους. πόσο σπάνιες είστε τελικά.? θεέ μου σε ευχαριστώ
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το βιβλίο το έχω πάρει, δεν το έχω τελιώσει ακόμη έτσι να σχόλια μου μάλλον την ερχόμενη βδομάδα. Είναι όντως ευχάριστο και έχει ενδιαφέροντα πράγματα μέσα. Ένα δεν βρήκα... Που ακριβώς μιλάει για κυρίαρχες?
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν μπορει κατι θα υπαρχει Master_Spiler.
    Το να αγαπουν οι Γυναικες ρεμαλια και "μπασταρδους" ειναι γενικα ενα παγκοσμιο φαινομενο αξιο και αυτο προς εξερευνηση.